Romanya’nın başkenti Bükreş’e 130 adet Mercedes-Benz Citaro hibrit

0
494
mercedesbenz-citarohybrid-
Mercedes-Benz, Romanya’nın başkenti Bükreş’e Mayıs 2020’den başlayarak toplamda 130 adet Citaro hibrit alçak tabanlı kentiçi otobüsü teslim edecek.

Mercedes-Benz, bir kez daha Citaro’yu seçen Romanya’nın başkenti Bükreş’e Mayıs 2020’den başlayarak toplamda 130 adet Citaro hibrit alçak tabanlı kentiçi otobüsü teslim edecek. “2019 Yılının Kentiçi Otobüsü”nün teknolojisi ekonomiyi ve ekolojiyi bir araya getiriyor. Operasyona bağlı olarak hibrit modül yakıt tüketimini ve dolayısıyla yayımları yüzde 8.5’e kadar düşürüyor.

Bükreş, Citaro’nun Avrupa’daki başkentlerinden biri

Romanya’nın başkenti Bükreş geçmiş yıllarda da Mercedes-Benz Citaro’yu seçmişti. Son on yılda kent yöneticileri toplam bin adet Citaro siparişi verdiler. Daimler Otobüsleri Pazarlama, Satış ve Müşteri Hizmetleri Başkanı Ulrich Bastert, siparişle ilgili “Bükreş Citaro’nun başkenti. Birlikte çalışmaya devam etmekten dolayı mutluyuz.” dedi.

mercedes-benz-citaro-hybrid
Citaro hibrit, Bükreş’e solo sürümü ile teslim edilecek.

Citaro hibrit, Bükreş’e solo sürümü ile teslim edilecek. Kentiçi otobüsleri tam iklimlendirme kontrolü, döşemeli yolcu koltukları, gerçek zamanlı bilgi veren bilgi ve eğlence sistemi, yolcuların mobil cihazları için USB girişleri ve Elektronik Dengeleme Programı ESP gibi güvenlik ve konfor donanımlarına sahip.

Citaro hibrit: hibrit modül yakıtı düşürüyor ve yayımları azaltıyor

Citaro için hibrit modül, hem dizel motor hem de aktarma organları için özel bir donanım olarak sunuluyor. Hibrit modülün elektrik motoru, esas olarak 14 kW ve 220 Nm torka kadar çıkış gücüyle örneğin kalkıştaki gibi güç talebi yüksek olduğunda tahrik organlarını destekliyor. Güçteki azami talep için bunu sağlayabilme yeteneği, Citaro’nun zaten düşük olan yakıt tüketimini yüzde 8.5’e kadar düşürüyor. Buna bağlı olarak yayımlar da azalıyor. Elektrik gücü supercaps olarak adlandırılan çift katmanlı kapasitörlerde depolanıyor.

mercedes-citaro-hibrit
Operasyona bağlı olarak hibrit modül yakıt tüketimini ve dolayısıyla yayımları yüzde 8.5’e kadar düşürüyor.

Bu teknoloji ve Citaro hibritin üstün özellikleri uzmanları da etkiledi ve uluslararası jüri, Citaro hibriti “2019 Yılının Kentiçi Otobüsü” seçti.   

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here