ETRA ve IVECO, ortaklıklarını 2023’e kadar uzattı

0
192
iveco-etra
IVECO, FIA ETRC'nin tüm etkinlikleri için güvenlik kamyonu olarak Bio-LNG (sıvılaştırılmış doğal gaz) ile çalışan bir IVECO S-WAY NP sağlayacak.

Avrupa Kamyon Yarışı Birliği (ETRA), IVECO ile olan uzun dönemli ortaklığını üç yıl daha uzattı.

IVECO, yalnızca FIA ETRC‘nin resmi ortağı olmaya devam etmeyecek, nakliye taşıtı üreticisi ayrıca tüm etkinlikler için güvenlik kamyonu olarak Bio-LNG (sıvılaştırılmış doğal gaz) ile çalışan bir IVECO S-WAY NP sağlayacak.

2021 sezonundan itibaren FIA ETRC‘de HVO biyoyakıtın kullanılacak olmasıyla birlikte, Bio-LNG ile çalışan güvenlik kamyonu, şampiyonanın sera gazı yayımlarını azaltmak için teknik gelişmelere uyum sağlayan bir sonraki adımı olarak kamyon yarışlarındaki ikinci teknoloji olacak.

IVECO‘nun tüm doğal gazlı araçları gibi, yeni güvenlik kamyonu da Bio-LNG’ye hazır. Güvenlik kamyonu, Bio-LNG kullanarak sadece nitrojen dioksit ve kurum yayımlarını azaltmakla kalmıyor, aynı zamanda karbondioksit yayımlarını da yüzde 95’e kadar düşürüyor.

Geçen sezon, IVECO S-WAY NP zaten yarış hafta sonlarında boy göstermişti ve şimdi kamyon yarışı etkinliklerinde gazla çalışan ilk çevre dostu güvenlik kamyonu olacak. Ekonomik tüketimin yanı sıra güvenlik kamyonu ayrıca bir gaz motorunun azaltılmış gürültü seviyesinden de faydalanacak.

ETRA Genel Müdürü Georg Fuchs, konuyla ilgili olarak “Öncelikle IVECO ile ortaklığımızı bir üç yıl daha sürdürmekten dolayı heyecanlıyız. IVECO’nun güveni ve bağlılığı için minnettarız ve işbirliğimizi yoğunlaştırmayı dört gözle bekliyoruz. Sürdürülebilirlik geçişimizle kamyon yarışlarını bir sonraki seviyeye geçirdiğimiz için bu yıl FIA ETRC için gerçek bir değişim yılı. Çevre dostu bir güvenlik kamyonuna sahip olmak, yarış pistinde ve dışında karayolu taşımacılığı endüstrisinde sürdürülebilir teknolojiler için lider bir platform olmak istediğimizde, aldığımız yönü temsil ediyor. Tamamen yenilenebilir kaynaklardan elde edilen bir yakıtın kullanılacak olmasıyla, CO2 yayımlarımızı azaltmada önemli bir adım atmış bulunuyoruz ve IVECO S-WAY NP, daha sürdürülebilir bir geleceğe giden yolda bir başka kilometre taşıdır.” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here