Emirates SkyCargo’nun MAN TGS ile başarılı işbirliği

0
410
MAN_TGS_EOT_Emirates-01
Allied Transport Company, Emirates SkyCargo’nun özel kullanımı için 49 adet MAN TGS 19.400 kamyon tedarik ediyor.

Birleşik Arap Emirlikleri’nin iki ana havaalanı olan Al Maktoum Uluslararası Havaalanı ve Dubai Uluslararası Havaalanı, dünyadaki en büyük hava taşımacılığı firmalarından biri olan Emirates SkyCargo tarafından görevlendirilen 49 adet MAN TGS 19.400 çekici yarı treyler bütünü ile karadan bağlanıyor.  

Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki Emirates SkyCargo’da toplam 49 adet MAN TGS 19.400 çekici yarı treyler bütünü, dünyanın en büyük ikinci hava taşımacılığı şirketinin en yüksek güvenilirlik ile sıkışık programına uymasını ve dünyanın dört bir yanındaki müşterilerinin sürekli memnun kalmasını sağlıyor. Emirates’in hava taşımacılık merkezi Birleşik Arap Emirlikleri’nde Al Maktoum Havaalanı’nda yer alırken, Emirates’in yolcu filosu 65 km uzaktaki Dubai Uluslararası Havaalanı’nda konumlanıyor. Emirates hava kargo operasyonları için yolcu uçaklarını da kullandığı için çok sayıda yük iki havaalanı arasında karadan taşınıyor. Bu amaçla Emirates SkyCargo, Allied Transport Company’nin (ATC) hizmetlerine güveniyor.

MAN_TGS_EOT_Emirates-02
Al Maktoum ve Dubai Uluslararası havaalanları arasındaki gidiş dönüş taşımalarında, MAN çekiciler, önemli bir arıza yaşamadan 19 milyon km yol kat ettiler.

ATC, Birleşik Arap Emirlikleri ve çevresindeki bölgede pazarın en büyük kamyon filosuyla önder taşımacılık filolarından biri durumunda. ATC filosundan 49 adet kamyon Emirates SkyCargo’nun özel kullanımı için tedarik edildi. Filo MAN araçlardan oluşuyor. LX kabine sahip iki dingilli MAN TGS 19.400 çekiciler yüksek hacimli hava kargo kutu yarı treylerler ile gündüz ve gece iki önemli havaalanı Maktoum Uluslararası Havaalanı (DWC) ve Dubai Uluslararası Havaalanı (DXB) arasında yolda oluyorlar.

MAN_TGS_EOT_Emirates-03
MAN çekiciler, Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki iki havaalanı arasında günde yaklaşık 375 yolculuk yapıyorlar. Aracların çekici tasarımı dikkat çekiyor.

Emirates SkyCargo, Allied Transport ve MAN arasındaki dört yıllık işbirliğinde şimdiye kadar MAN TGS çekiciler 19 milyon km yol yaptılar. Bu da 25 kez aya gidip dönmeye eşdeğer bir mesafe. Bu zaman zarfında ATC’nin MAN TGS kamyonları bir havaalanından diğerine bir milyonun üzerinde hava kargo konteyneri taşıdılar. Çekiciler, bir günde iki havaalanı arasında 375 yolculuk yapıyorlar. MAN TGS kamyonlar son derece güvenilir ve yardımcı sürüş sistemleri ile son derece güvenli olduklarını kanıtladılar. Emirates SkyCargo’nun ATC ve MAN TGS 19.400 kamyonlardan son derece memnun olması nedensiz değil. Zira MAN TGS 19.400 kamyonlar; güvenlik, güvenilirlik ve arızasızlık ile şirketin programını aksatmadan sürdürmesine yardımcı oldular.

MAN_TGS_EOT_Emirates-04
Kazasız ve arızasız operasyon sayesinde operatörler Allied Transport Company ve Emirates SkyCargo, MAN TGS 19.400 çekicilerden oldukça mutlular.

Emirates SkyCargo

Altı kıtada 40’tan fazla destinasyonda duran kargo uçağı filosu ve dünya çapında 158 havaalanına kargo da taşıyan 260 yolcu uçağı ile Emirates SkyCargo, dünyadaki en büyük ikinci hava kargo şirketi. 2017/2018 mali yıl döneminde şirket toplam 2.6 milyon ton yük taşıdı. Taşınan yüklerin yelpazesi tarım ürünlerinden ve tıbbi ürünlerden hassas kargoya, büyük boy kargoya, tekstile ve lüks spor arabalara uzanıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here