TREDER’de yeni yönetim ilk ziyaretini Varroc’a yaptı

0
550
treder-Varroc-1
Treyler Sanayicileri Derneği’nin (TREDER) Yalçın Şentürk başkanlığındaki yeni yönetimi, ilk ziyaretini dünyanın en büyük aydınlatma firmalarından Varroc Lighting Systems’e yaptı

Treyler sektörünün tek temsilcisi Treyler Sanayicileri Derneği’nin (TREDER) Yalçın Şentürk başkanlığındaki yeni yönetimi, ilk ziyaretini dünyanın en büyük aydınlatma firmalarından Varroc Lighting Systems’e yaptı. TREDER üyeleri fabrikayı gezerken, Varroc Lighting Systems Trailight Müdürü Serhan Tuncel’den marka ve ürünler hakkında ayrıntılı bilgi aldılar.

TREDER Yönetim Kurulu, 30 Mayıs’ta Varroc Lighting Systems’in Tuzla Birlik Organize Sanayi Sitesi’ndeki fabrika ve yönetim merkezini ziyaret etti. Mayıs ayı yönetim kurulu toplantısını da burada yapan TREDER, treylerin hurda teşviğinden yararlanması, Türkiye Noterler Birliği ile yapılacak işbirliği ve CLCCR’nin Türkiye’de yapılacak toplantısı ile ilgili yol haritasını çizdi.

treder-Varroc-4
Başkan Yalçın Şentürk, TREDER’in Tavsiye Edilen Tedarikçi Projesi’nde ALTIN Sınıf Sertifikası’na hak kazanan Varroc Lighting Systems’in sertifikasını, Varroc Lighting Systems Trailight Müdürü Serhan Tuncel’e takdim etti.

Varroc Lighting Systems Trailight Müdürü Serhan Tuncel; marka, ürünler ve hedeflerle ilgili TREDER üyelerine ayrıntılı bir sunum yaptı.  Hindistan sermayeli ABD merkezli bir firma olduklarını kaydeden Tuncel, 2 milyar Dolar’lık bir ciroya sahip olduklarını söyledi. Tuncel, “Varroc Lighting Systems, dünyanın en büyük 6. aydınlatma firması. Gelirinin yüzde 60’ından fazlasını aydınlatmadan elde eden Varroc Grubu’nun elektronik, metalik ve polimer gibi alanlarda da ürünleri bulunuyor. 2, 3, 4 tekerlekli araçlar için sistem geliştiren Varroc’un dünyada 35 fabrikası var. Bunun 12’sinde aydınlatma için üretim, 11 adedinde de Ar-Ge merkezi bulunuyor. Firmanın 5 kıtada 17 ülkede organizasyonu bulunuyor.” şeklinde konuştu.

Her yıl yüzde 15 büyüdüklerini belirten Tuncel, Varroc’un rekabetçi ve gelişmekte olan ülkelere yatırım yaptığını, Sa-Ba’nın bünyesine katılmasının da bu stratejinin bir ürünü olduğunu vurguladı. Son olarak Romanya’da yine elektronik üzerine bir firma satın aldıklarını belirten Tuncel, markanın bu stratejiyi devam ettireceğini dile getirdi.

treder-Varroc3
TREDER üyeleri fabrikayı gezerken, Varroc Lighting Systems Trailight Müdürü Serhan Tuncel’den marka ve ürünler hakkında ayrıntılı bilgi aldılar.

Türkiye’de 3 kat büyüklüğünde yeni bir fabrika açıyor

Bizim en büyük artı değerimiz Varroc Lighting Systems ile Sa-Ba’nın Ar-Ge gücünü birleştirmek.” diyen Tuncel, bu sayede otomotivdeki yeni teknolojileri treylerde de uygulayabileceklerini söyledi. Stop lambalarına kamera ve mesafe duyargası ekleyebileceklerini veya arka kapı açıldığında logo yansıması yapabileceklerini kaydeden Tuncel, iki markanın Ar-Ge gücünü ağır vasıtaya yansıtabildiklerini vurguladı. Kamyon ve çekiciler için stop lambası ürettiklerine değinen Tuncel, yakın zamanda ön farı da üreteceklerini söyledi. Türkiye’de bugünkü fabrikanın 3 katı büyüklüğünde, 30 bin metrekarelik yeni bir fabrikayı devreye almayı planladıklarını açıklayan Tuncel, fabrikalarında büyük lamba üretimine gireceklerini bunun sonucunda kamyon, traktör gurubuna yönelik ürünler sunacaklarını ifade etti.

treder-Varroc-2
TREDER Yönetim Kurulu, 30 Mayıs’ta Varroc Lighting Systems’in Tuzla Birlik Organize Sanayi Sitesi’ndeki fabrika ve yönetim merkezini ziyaret etti.

Avrupa’ya teslimat başlıyor

Yurtdışındaki operasyonları ile ilgili de bilgi veren Tuncel, Avrupa’nın en büyük treyler üreticileri ve filoları ile RFQ (fiyat teklif talebi) noktasına geldiklerini ve yakın zamanda Avrupa’da önemli işlere imza atacaklarını söyledi. Avrupa’da bayi ve satış ağlarını güçlendireceklerini belirten Tuncel, önümüzdeki aydan itibaren Avrupa’ya devam eden teslimatlarını daha da artırmaya başlayacaklarını dile getirdi. 2019 yılında 4.1 milyon Euro’luk satış hedeflerinin olduğunu kaydeden Tuncel, bu hedefi 2023 yılında 15 milyon Euro’ya çıkaracaklarını söyledi.

TREDER Başkanı Yalçın Şentürk de ziyaret ile ilgili olarak şunları söyledi: “Türkiye’nin Avrupa, Ortadoğu ve Afrika için treyler üretim merkezi olmak için en ideal koşullara sahip. Varroc Lighting Systems’in Türkiye’deki yatırımları bunu kanıtlıyor. Sunumlarda da gördük, fabrika yatırımlarını 3 kat artıracaklar. Dernek olarak hedeflerimizin başında Türkiye’ye yatırımları artırmak ve ülkemizin üretim gücüne güç katmak var.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here