Seger, 37’nci yılda yeni üretim bandı yatırımı yaptı

0
918
Seger Yönetim Kurulu Başkan Vekili Selim Baykal

1981 yılında Bursa’da bobin teli üretimiyle yola çıkan Seger, bugün ulaştığı yıllık 11 milyon adet üretiminin yüzde 70’ini ihraç ediyor. 37’nci yıldönümünü kutlayan firma, yeni montaj hattı yatırımıyla üretim sığasını yüzde 50 artırmayı hedefliyor.

1981 yılında bobin teli üretimiyle yola çıkan Seger, bugün Bursa’da bulunan fabrikasında yılda toplam 11 milyon adet korna üretiyor. Türkiye’nin önder, dünyanın ise ilk beş büyük korna üreticisi arasında olan firma 2017 yılı sonu itibariyle Bursa fabrikasında mevcut üretim hatlarına yüksek otomasyon destekli bir hat daha ilave etti. Bu sayede salede yüzde 50 artırmayı hedefliyor.

Her dört saniyede bir korna üreten Seger, iç pazarın yanı sıra Romanya, Fransa, Amerika, İspanya, Almanya ağırlıklı olmak üzere Japonya’dan Filistin’e, Rusya’dan Güney Afrika Cumhuriyeti’ne, Polonya’dan Almanya’ya, Ürdün’den Romanya’ya kadar 70 ülkeye korna ihraç ediyor. Çin’in Dongguan bölgesinde de fabrikası bulunan Seger’in ayrıca öncelikli hedef pazarları arasında yer alan Rusya’da da satış ofisi var.

İki ayrı markası ve 200 civarında ürünüyle sektör önderi olan Seger, Renault’nun küresel tedarikçisi olmakla beraber Audi, Volkswagen, Nissan, Honda, Tesla ve ağır sınıfta MAN, Mercedes-Benz, Isuzu, DAF, Otokar, Karsan, Temsa ve Türk Traktör gibi markalara korna üretiyor.

Son beş yılda 5 milyon Dolar’lık yatırım gerçekleştiren firma, yaptığı özel üretimlerle her yıl yelpazesine yeni pazarlar ekliyor. Seger, küresel pazarda ülkelerin kendi kültürleri, yaşam şartları ve yaşayış biçimlerinin yanı sıra araç markalarının da isteğine göre özel üretimler yapıyor.

Fortune Türkiye‘nin “40 Yaş Altı 40 Yönetici” listesine giren ve “En İnovatif İş Fikri Ödülü”nü alan Seger Yönetim Kurulu Başkan Vekili Selim Baykal, 37’nci yıldönümü dolayısıyla yayımladığı mesajda şunları söyledi: “Seger kurulduğu günden bu yana kurumsallaşma ve dünya devleri arasına girme misyonu ile hareket etti. Bursa’da küçük bir bobin teli atölyesiyken bugün geldiğimiz noktada dünya üreticileri arasında adımızın sayılması bir tesadüf değil. Seger Ar-Ge’ye her yıl cirosunun belli bir oranını ayırıyor. Yeni üretim bandımızla yine dünya otomotiv devlerine ve Türkiye ile dünya yenileme pazarına yeni ürünler üretmeye devam edeceğiz.

Seger Yönetim Kurulu Başkan Vekili Selim Baykal

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz