Dünyanın önde gelen teknoloji ve donanım tedarikçileri, IAA Fuarı’nda yerlerini aldı

1
1487
Renault Trucks

Cummins, IAA Fuarı’nda temiz dizel ve doğal gazdan hibrit güç sistemlerine, bütünleşik aktarma organlarına ve sıfır yayımlı elektrikli güç sistemlerine kadar gelişmiş teknolojilerini tanıttı.

Cummins, son teknolojiye sahip tam elektrikli ve hibrit çözümler sağlıyor. Cummins’in çok yönlü hibrit sistemi Cummins PowerDrive, pazardaki farklı talepler için parelel ve seri modeller sunuyor. Cummins’in hafif, orta ve ağır hizmet uygulamalarında kullanılan plug-in hibrit elektrik aktarma organlarına sahip Kenworth itfaiye kamyonu Cummins standında sergilendi.

500 beygire kadar ağır hizmet uygulamaları için üretilen 12 litrelik Cummins X12 motoru, Eaton Cummins Automated Transmission Technologies tarafından üretilen Endurant otomatikleştirilmiş vites kutusu ile birleştirilerek yakıt tasarrufu sağlıyor ve aktarma organlarının ağırlığını düşürüyor. Öngörülü Hız Sabitleme Sistemi (PPC), yolun iki km ilerisini görmek için GPS kullanıyor ve kamyonun hızını aracın önündeki yolun topoğrafyasına göre ayarlıyor.
Enerji depolamak için lityum-iyon akü paketleri geliştiren Cummins, tek bir çatı altındaki uzmanlığıyla aküleri tasarlayabiliyor, üretebiliyor ve destek verebiliyor. BP74E, elektrikli bir otobüsün tavanına ya da bir kamyon şasisinin altına yerleştirilmek için tasarlanan düşük ağırlıklı 74 kWh sığalı modüler bir akü paketi. BPcE, aynı enerji yoğunluk modüllerini kullanıyor; ama daha kompakt hafif bir kutuya sahip. Bu tasarım bir kamyonun teker davlumbazları arası da dahil olmak üzere birçok uygulamaya olanak veriyor.
Gelecekte ultra-temiz dizel çözümleri sunmak için çalışmalarını sürdüren Cummins, dünya çapında gelecek yasal düzenlemeleri karşılayacak teknoloji ve çözümleriyle Euro 7’ye hazır olduğunu gösterdi. Cummins, gelecekte CO2 ve NOX yayımlarını düşürmek için turbo yükleme hava yönetimini egzoz sonrası sistem ile kapalı sistemde bir araya getirmek için geliştirme çalışmalarına devam ediyor.
Ticari taşıtları özerk (otonom), ağa bağlı ve elektrikli hale getirmeye yönelik teknolojileriyle maliyetleri azaltan, lojistik zincirlerinde verimlilik ve emniyeti artıran ve sürücülerin hayatını daha kolay hale getiren Bosch, Hannover’de gerçekleştirilecek olan 67’nci IAA Ticari Taşıtlar Fuarı’nda geleceğin yük trafiğine yönelik yeniliklerini sergiledi.
Dünyanın en büyük lastik ve orijinal donanım tedarikçilerinden Continental, aynı zamanda bir teknoloji şirketi olarak ticari taşıtlar sektörü için anahtar teknolojiler geliştiriyor ve üretiyor. Continental, IAA 2018 Fuarı’nda elektrikli taşıtlar için lastiklerini, dijital hava körüklerini, sürüş yardım sistemlerini, V2X bağlantılılık çözümlerini ve filo yönetim sistemlerini tanıttı.
Delphi Technologies, IAA 2018 Fuarı’nda hafif, orta ve ağır hizmet ticari taşıtlar için tahrik teknolojilerini sergiledi. Tanıtılan yenilikler, ticari taşıtlar için esnek yakıt püskürtme çözümlerinden yeni taşıt elektriklendirme yaklaşımlarına kadar geniş bir yelpazeyi içerdi.
Dana Incorporated, IAA 2018 Fuarı’nda vites kutularını, elektrik motorlarını, inverterleri ve ısı yönetim teknolojilerini kapsayan tam bütünleşik elektro-mekanik tahrik sistemlerini içeren TM4 ve Spicer Electrified çözümlerini sergiledi
Eaton, 67’nci IAA Ticari Taşıtlar Fuarı’nda yeni oluşturulan eHareketlilik işinden ve Eaton Cummins Automated Transmissions ortak girişiminden çözümleri de içeren geniş ticari taşıt güç yönetim teknolojileri yelpazesini sergiledi.
Maxion, IAA 2018 Fuarı’nda hafif ve düşük maliyetli ticari taşıt jantlarını sergiledi.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz