DB Schenker, elektrikli filosunu 36 yeni FUSO eCanter ile genişletiyor

0
56
fusoecanter-dbschenker-01
DB Schenker ve bir Daimler Kamyonları markası olan FUSO, e-mobilite alanındaki öncü ortaklıklarını büyütüyor.

Uluslararası lojistik hizmet sağlayıcısı DB Schenker ve bir Daimler Kamyonları markası olan FUSO, e-mobilite alanındaki öncü ortaklıklarını büyütüyor. Gelecek aylarda DB Schenker, 11 Avrupa ülkesindeki operasyonlarına toplam 36 ek FUSO eCanter araç katacak. Böylece Avrupa’nın önder kara taşıma tedarikçisi sürdürülebilirlik stratejisini güçlendiriyor ve karışık filosundaki elektrikli araç kullanımını artırıyor. DB Schenker, 2018 yılından bu yana Berlin’de kent merkezinde paketli ürünlerin dağıtımında FUSO eCanter kullanıyor. Şirket, 2019 yılından itibaren Paris, Frankfurt ve Stuttgart bölgesinde daha fazla aracı kullanıma soktu.

fusoecanter-dbschenker-04
DB Schenker, 11 Avrupa ülkesindeki operasyonlarına toplam 36 ek FUSO eCanter araç katacak.

DB Schenker Avrupa Kara Taşımacılığı Başkanı Cyrille Bonjean, konuyla ilgili olarak “DB Schenker lojistikte yenilikçilikte bir öncü ve şimdi önder yeşil lojistik sağlayıcısı haline geliyoruz. İlk kilometreden son kilometreye kadar sürdürülebilirliğe odaklanıyoruz. Kentlerde yayımsız lojistik, FUSO ve yeni eCanter ile tüm Avrupa’da gösterdiğimiz gibi daha bugünden olanaklı. Bu yıldan itibaren devam edecek eCanter üretiminin önemli bir kısmını kendimiz için güvence altına almaktan dolayı gurur duyuyoruz. Bu müşterilerimiz için aynı hizmeti sıfır yayım ile almaya devam edecekleri anlamına geliyor.” dedi.

fuosecanter-dbschenker-03
7.49 tonluk kamyonlar en az 100 kilometrelik menzile sahip ve bu da DB Schenker’in kentiçindeki kısa yarıçaplı dağıtım gerekliliklerini sorunsuz bir şekilde karşılıyor.

Mitsubishi Fuso Truck and Bus Corporation (MFTBC) Başkanı ve CEO’su ve Daimler Kamyonları Asya (DTA) Başkanı Hartmut Schick ise şunları söyledi: “Bu 36 yayımsız FUSO eCanter kamyon ile DB Schenker’le olan ortaklığımızı yeni bir seviyeye çıkarmaktan dolayı çok mutluyuz. Birlikte, 11 Avrupa ülkesinin önemli kentlerinde gürültünün ve hava kirliliğinin azaltılmasına katkıda bulunarak, kentiçi lojistiğini elektrikli hale getirmede yeni bir adım atıyoruz. Bu duyuru şimdiye kadarki en büyük eCanter filo anlaşmasını temsil ediyor ve DB Schenker’e karbondioksitsiz taşımacılığa doğru paylaştığımız görevde FUSO’ya olan güvenlerini devam ettirdikleri için teşekkür etmek istiyorum.

fusoecanter-dbschenker-02
Araçlar farklı üstyapı üreticilerinin liftli kapalı kasası ile donatılacak ve böylece paketli ürünlerin dağıtımı için uygun hale gelecek.

20 Avrupa kentinde yayımsız ve gürültüsüz

FUSO, şu anda DB Schenker için 36 yeni aracı Avrupa’daki Portekiz Tramagal fabrikasında üretiyor. Önümüzdeki birkaç hafta içinde araçlar farklı üstyapı üreticilerinin liftli kapalı kasası ile donatılacak ve böylece paketli ürünlerin dağıtımı için uygun hale gelecek. Örneğin Almanya pazarı için kasalar zaten FUSO ve eCanter ile çok iyi bir işbirliği içinde olan Steinheim’daki Spier tarafından üretiliyor. FUSO eCanter araçların DB Schenker’e nihai teslimatı, lojistik şirketinin çeşitli yerleşkelerinde bu yılın sonundan önce peşi sıra başlayacak.

fusoecanter-dbschenker-05
DB Schenker, ortaklıklarını güçlendirerek, günlük operasyonlarda toplam 41 eCanter aracı ile FUSO’nun en büyük elektrikli filo müşterisi olacak.

DB Schenker, tüm elektrikli hafif hizmet kamyonlarını Oslo, Kopenhag, Madrid, Salzburg, Viyana, Hamburg, Roma ve Milano gibi önemli Avrupa kentlerinde kısa yarıçaplı kentiçi dağıtım görevlerinde 129 kW güç çıkışı ve 3.2 tona kadar yükleme sığası ile kullanacak. DB Schenker‘in elektrikli hafif hizmet kamyonları, toplamda, Almanya, Finlandiya, Danimarka, Birleşik Krallık, Fransa, İrlanda, Hollanda, Norveç, Avusturya, İspanya ve İtalya’daki 20 Avrupa kentinde kentiçindeki yerleşkelerdeki müşterilere neredeyse tamamen sessiz ve sıfır yayımla teslimat yapacak. Bu, FUSO eCanter’in Finlandiya, Avusturya, İspanya ve İtalya pazarlarına giriş yapacağı anlamına geliyor. 7.49 tonluk kamyonlar en az 100 kilometrelik menzile sahip ve bu da DB Schenker’in kentiçindeki kısa yarıçaplı dağıtım gerekliliklerini sorunsuz bir şekilde karşılıyor. Araçlar, geceleri bulunurluk durumuna bağlı olarak alternatif akımlı ya da doğru akımlı doldurucular ile dolduruluyor. Eğer yüksek hızlı bir doldurucu kullanılırsa dolum süresi 90 dakikaya düşüyor.

fuso-ecanter-dbschenker-06
FUSO, şu anda DB Schenker için 36 yeni aracı Avrupa’daki Portekiz Tramagal fabrikasında üretiyor.

DB Schenker, ortaklıklarını güçlendirerek, günlük operasyonlarda toplam 41 eCanter aracı ile FUSO‘nun en büyük elektrikli filo müşterisi olacak. Bugüne kadar FUSO eCanter ile kazanılan deneyim her zaman olumlu oldu. Sürücüler, elektrikli tahriğin yumuşak ve ani hızlanmasının yanı sıra çevikliğini ve kabinde titreşimin ve gürültünün olmamasını övüyorlar. DB Schenker için FUSO eCanter, son iki yılda gerçek operasyonlarda güvenilirliğini kanıtladı ve sürdürülebilirlik stratejisinin önemli bir bileşeni olarak kamyon filosu için ekolojik bir mobilite çözümü sunuyor. Karbondioksitsiz taşımacılığa giden yolda Daimler Kamyon Yelpazesi’nin bir başka kamyonu olan Mercedes-Benz eActros, Leipzig’de “yenilikçilik filosu”nun bir parçası olarak DB Schenker’e hizmet veriyor.

dbschenker-fleet
Avrupa’daki DB Schenker eCanter filosu

Dünya çapında 200’den fazla FUSO eCanter müşteriler tarafından kullanılıyor

FUSO eCanter, Daimler Kamyonları’nın ilk küçük ölçekli seri üretim tamamen elektrikli hafif hizmet kamyonu. FUSO, kısa yarıçaplı dağıtım için bu ticari taşıtı pazara 2017 yılında sunmuştu. O zamandan bu yana FUSO eCanter; Avrupa, Japonya ve ABD’de birçok müşteriye teslim edildi. Bu 36 adet aracın DB Schenker’e teslim edilmesiyle birlikte toplam 14 ülkede 200’den fazla FUSO eCanter araç müşteriler tarafından günlük operasyonlarda kullanılıyor olacak. Küresel FUSO eCanter filosu şu anda yayımsız olarak 2.5 milyon kilometreyi aşmış durumda.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here