PTT’den mobil şube

0
1574
Renault Trucks


PTT işyerlerindeki donanıma sahip araçlar; posta, kargo ve bankacılık gibi alanlardaki hizmeti Türkiye’nin dört bir yanında vatandaşın ayağına götürüyor.

Türkiye genelinde yaklaşık 4 bin 500 işyeri bulunan Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT A.Ş.), yaygın hizmet ağını mobil şubelerle daha da genişletiyor. PTT işyerlerindeki donanıma sahip araçlar; posta, kargo ve bankacılık gibi alanlarda Türkiye’nin dört bir yanında hizmet sunuyor.

PTT araçları, “PTT her yerde” sloganından hareketle faaliyete geçiriliyor. İlk olarak Kasım 2016’da Ankara, Antalya, Denizli ve İstanbul’da hizmet vermeye başlayan araçların sayısı her geçen gün artıyor. Bugün 47 PTT başmüdürlüğüne toplam 52 adet büyük araç tahsis edilmiş bulunuyor. Ankara’da iki büyük, İstanbul Anadolu Yakası’nda iki büyük, İstanbul Avrupa Yakası’nda dört büyük araç hizmet verirken; Adana, Afyonkarahisar, Amasya, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bartın, Bilecik, Bitlis, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Edirne, Elazığ, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Hatay, Isparta, İzmir, Kahramanmaraş, Kars, Kayseri, Kilis, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Rize, Sakarya, Samsun, Sinop, Sivas, Tekirdağ, Trabzon ve Yozgat’ta birer büyük araç bulunuyor.

PTT A.Ş. bunlara ilave olarak 48 adet küçük aracın hizmete sunulması yönünde çalışmalarını sürdürüyor. Büyük araçlarda bir Pttbank ve bir posta-kargo gişesi, küçük araçlarda ise her iki hizmeti de yürütmek üzere bir gişe yer alıyor. Araçlar, vatandaşların PTT hizmetlerinden rahatlıkla yararlanabileceği ergonomiye sahip bulunuyor.

PTT A.Ş. yetkilileri, mobil şubelerin vatandaşa hizmeti yerinde sunma anlayışı doğrultusunda faaliyete geçirildiğini belirterek, “Mobil şubeler, işyerlerimizin olmadığı, acil ihtiyaç duyulan mahallerde, deprem, sel gibi doğal afet durumları ile fuar, açılış, ulusal ve/veya uluslararası gösteri ve toplantılarda, şehir merkezinden uzak sanayi bölgelerinde, mültecilerin sosyal haklarını yerinde karşılamak adına sınır bölgelerinde ve Evrensel Posta Hizmet Yükümlüsü olan şirketimizin Evrensel Posta Hizmetleri kapsamında tanımlanan yerleşim birimlerinde hizmetlerimizin daha hızlı ve etkin bir şekilde müşterilerimize sunulmasını sağlamaktadır.” diyorlar.

PTT hizmetlerinin şubeler ve acenteliklerle birlikte mobil şubelerle de Türkiye’nin en ücra noktalarına kadar ulaştırıldığına işaret eden yetkililer, “Vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmaya, huzur, mutluluk ve refahını artırmaya yönelik hizmetlerimizi her geçen gün geliştirip çeşitlendirmeye devam ediyoruz. PTT mobil şubeleri de bu çerçevede hayata geçirdiğimiz hizmetlerimiz arasında yer almaktadır.” değerlendirmesinde bulunuyorlar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz