Dünyanın ilk ve tek mobil TIR servisi Mobilfix, Anadolu turu kapsamında 11 ilde hizmet verdi

0
1505
Brisa-Mobilfix
Brisa Mobilfix
Renault Trucks


Brisa tarafından geliştirilen ve dünyada bir ilk olan mobil TIR servisi Mobilfix, Anadolu turu düzenledi. İki ay süren Anadolu turunun ilk aşaması kapsamında 11 ili gezen Mobilfix, 26 filonun bakım ve servis ihtiyaçlarını karşıladı. Bu süreçte 296 araç ve bin 863 lastik bakımı yapan Mobilfix, filo araçlarının servis bilincini artırarak emniyet ve konfor sağlamakla kalmadı aynı zamanda yakıt tasarrufu ile ekonomik bir katkı da sundu. Mobilfix Anadolu turunun ikinci aşaması ağustos ayında Ankara bölgesi ile devam edecek.

Brisa’nın müşterilerine değer sunan yenilikçilikleri arasında yer alan Mobilfix, filoların ve kooperatiflerin ayağına kadar giderek, araçların servis ve bakım ihtiyaçlarını mobil biriminde yer alan donanımlar sayesinde karşılıyor.

Ödüllü bir yenilikçilik olan Mobilfix, 2017 yılı boyunca Anadolu turu ile Türkiye’nin dört bir yanına hizmet sunuyor. Bu turun ilk aşamasında Mobilfix, iki aylık süreçte 11 il gezdi ve 26 filonun emniyet, konfor ve verimlilik ihtiyaçlarını karşıladı. 18 filoda dingil kaçıklığı gözlemleyen Mobilfix ekipleri, bunları truckcam ile düzeltti. Böylece dingil kaçıklıklarına bağlı olarak tüketilen fazla yakıtın önüne geçilmiş oldu. Şimdiye dek 296 araç ve bin 863 lastiğe bakım yapan Mobilfix, turuna ağustos ayında Ankara bölgesi ile devam edecek.

Anadolu turu sayesinde Mobilfix deneyimini tüm filo ve kooperatiflerle buluşturmayı hedeflediklerini kaydeden Brisa Pazarlama ve Girişimcilik Genel Müdür Yardımcısı Korhan Korel, “Dünyada bir ilk olan Mobilfix, çalışanlarımızın yenilikçilik yaratma kabiliyetinin bir ürünü ve aynı zamanda müşterilerimize verdiğimiz değerin bir göstergesidir. Mobilfix, araç sahiplerinin vakitten ve maliyetten tasarruf etmesini ve iş sürekliliklerini korumalarını sağlıyor. Mobilfix, araç başına yılda 7 bin TL tasarruf elde edilmesine olanak sunuyor. Türkiye’de bir filo örneğinden yola çıkarsak, 285 araçlık bir filo için yıllık tasarruf rakamı 2 milyon TL’ye ulaşıyor. Anadolu turumuz ile de Brisa’nın bu sınır tanımayan hizmet anlayışını ülkemizin dört bir yanına taşıyoruz.” dedi.

Mobilfix, Anadolu turunun ilk aşamasında ağırlıklı olarak inşaat ve hafriyat sektörleri olmak üzere pek çok farklı sektörden filo ve kooperatifle buluştu. Hatay, Adana, Eskişehir, Afyon, Antalya, İzmir, Bandırma, Bursa, Kayseri, Niğde, Kahramanmaraş, Gaziantep ve Şanlıurfa illerini gezen Mobilfix, ikinci aşamada Konya, Ankara, Samsun, Trabzon ve Artvin’de hizmet verecek.

Dünyanın ilk ve tek mobil TIR servisi Mobilfix, Anadolu turu kapsamında 11 ilde hizmet verdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz