Brisa’nın Aksaray yatırımı ilerliyor

0
1239

Lastik üreticisi Brisa, İzmit’ten sonraki ikinci üretim tesisini 300 milyon ABD doları yatırımla Aksaray Organize Sanayi Bölgesi’nde kuruyor. Brisa ve Bridgestone’un teknoloji, inovasyon ve ar-ge gücünün ürünü olan ikinci fabrikanın 2018 yılında üretime geçmesi planlanıyor. Son hazırlıkların yapıldığı fabrika, Brisa’nın iş ortakları için tesis gezisi ve bayi konseyine ev sahipliği yaptı.

Brisa, 300 milyon ABD doları yatırımla Aksaray Organize Sanayi Bölgesi’nde ikinci bir fabrika inşa ediyor. Yüksek teknoloji ile katma değerli, yerli üretim için kurulan fabrika, Brisa’nın iş ortaklarına ev sahipliği yaptı. 32 iş ortağı, fabrika gezisi ve bayi konseyi için bir araya geldi.

Brisa’nın iş ortaklarına, Brisa Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Yakup Demir, Brisa Pazarlama Direktörü Evren Güzel ve Brisa Satış Direktörü Taylan Avcıoğlu eşlik etti. Kurulumu devam eden fabrikanın üretim holünü ziyaret eden iş ortakları, Brisa’nın yeni dönem stratejisinde ve gelişiminde önemli bir rol üstlenecek olan ikinci üretim üssünü yakından tanıma şansı elde etti.

Brisa, 2013 yılında kurulum çalışmalarına başlanan Aksaray fabrikasına toplamda 300 milyon ABD doları yatırım yapıyor. Brisa, yıllık 10 milyon adet üretim sığasına sahip olan İzmit’teki üretim tesislerine ek olarak, Aksaray fabrikasının yıllık üretim sığasının yılda 4,2 milyon adet olmasını planlıyor.

Verimlilik, çevrecilik ve kalite

Toplamda 952 bin 903 m2’lik bir alanda kurulan ikinci fabrika, Bridgestone ve Brisa’nın ar-ge ve inovasyon alanındaki deneyimi üzerinde yükseliyor. Bridgestone’un küresel arenadaki know-how’ı ve teknolojilerinden yararlanan Brisa, yüksek teknolojiye sahip, yenilikçi bir fabrika inşa ediyor. Brisa’nın sürdürülebilirlik stratejisi ile paralel olarak verimli ve çevreci bir yapıya sahip Aksaray fabrikası, faaliyete geçişiyle birlikte son teknoloji ürünü lastiklerin üretildiği bir üsse dönüşecek. Binek ve hafif ticari taşıt lastikleri üretimi gerçekleştirilecek olan fabrikada, 2018 senesinde üretilen ürünlerin yüzde 70’i çevre dostu olacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz