Delphi Technologies’e yeni CEO

0
1393
Delphi Technologies CEO'su Richard F. Dauch

Dünyanın önde gelen otomotiv orijinal ekipman üreticileri için yayım ve yakıt tasarrufu çözümleri üreten Delphi Technologies’te ocak ayı itibari ile bayrak değişimi yaşandı. 5 Ekim 2018’den beri Delphi Technologies’te geçici CEO olarak görev yapan Hari N. Nair’in yerine, 25 yıldan fazla sektör deneyimi olan Richard F. Dauch getirildi. Richard F. Dauch, aynı zamanda Delphi Technologies’in yönetim kurulunda da yer alacak. Delphi Technologies Yönetim Kurulu Başkanı Timothy M. Manganello, Richard F. Dauch’in CEO olarak görevlendirilmesini, sektördeki deneyimi, liderlik vasıfları ve kârlı büyümeyi sağlama yeteneklerinden dolayı Delphi Technologies için mükemmel bir seçim olarak değerlendirdi.

Otomotiv ekipman üreticileri için geleceğe yönelik önemli çözümler geliştiren Delphi Technologies’te yeni bir yönetim dönemi başladı. 5 Ekim 2018’den bu yana Delphi Technologies’te geçici olarak görev yapan Hari N. Nair görevi bırakırken, Nair’in yerine 25 yıllık sektör deneyimi olan Richard F. Dauch CEO olarak getirildi. Aynı zamanda Delphi’de yönetim kuruluna da dahil olan Richard F. Dauch, ocak ayı itibari ile görevine başladı. Otomotiv endüstrisi başta olmak üzere 25 yıllık sektör deneyimi olan Dauch, Şubat 2011 tarihinden bu yana küresel ticari taşıt endüstrisinin önde gelen fren sistemleri tedarikçisi Accuride Corporation’da başkan ve CEO olarak görev yapıyordu. Yeni görevlendirme ile ilgili konuşan Delphi Technologies Yönetim Kurulu Başkanı Timothy M. Manganello, sektör deneyimi, liderlik vasıfları, operasyonel mükemmelliği sağlama konusundaki başarısı ve kârlı büyümeyi sağlama yeteneklerinden dolayı Richard F. Dauch’un Delphi için mükemmel bir seçim olduğunu belirtti.

Liderlik pozisyonumuzu güçlendireceğiz

Richard F. Dauch ise endüstri devi Delphi Technologies ekibinin bir parçası ve lideri olmanın heyecan verici olduğunun altını çizerek, “Alanında tek olma yolunda dönüşümümüzü tamamlayıp teknoloji liderliği pozisyonumuzu güçlendirmeye devam ederken, küresel ekiplerimizle daha uzun vadeli değerler yaratacağımıza olan inancım tam. Tecrübeli yönetim kurulumuzun desteği ile alanında önder ekibimizle birlikte çalışarak, uzun vadeli kârlı büyüme için tutarlı stratejiler üzerinde çalışmaya devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

Profesyonel kariyerine United Technologies ile başlayan Richard F. Dauch, havacılık, otomotiv, ağır vasıta, endüstriyel ve otomotiv dışı taşımacılık pazarlarının önde gelen küresel bağlantı çözümleri tedarikçisi olan Acument Global Technologies’te başkan ve CEO olarak görev yapmıştı. Dauch, ayrıca American Axle and Manufacturing’de de 13 yıllık bir kariyere sahip.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here