Tırsan, üç yeni aracıyla Almanya’da NUFAM 2019’a katıldı

0
347
Tırsan, Almanya'da NUFAM 2019 fuarına katıldı.
Tırsan, Almanya'da NUFAM 2019 fuarına katıldı.

Avrupa’nın en geniş ürün yelpazesine sahip Tırsan, Almanya’nın Karlsruhe şehrinde 26 – 29 Eylül 2019 tarihleri arasında düzenlenen NUFAM 2019’a son teknolojiyle donatılan üç yeni aracıyla damga vurdu.

Yenilikçi araçlarıyla “Emniyet” kategorisinde Treyler İnovasyon 2017 ve “Şasi” kategorisinde Treyler İnovasyon 2019 ödüllerinin sahibi olarak teknolojisiyle dünya treyler sektörüne yön veren Tırsan, sınıfının en hafif damperli silo aracı K.SSK 60 ADR, inşaat sektörü için geliştirdiği iki dingilli çelik damper K.SKS B ve tarım makineleri taşımacılığında en iyi yük dağılımı ve azami manevra kabiliyeti sunan yeni Low-Loader ürünü K.SLL B 2 ile ziyaretçilerin ilgi odağı oldu.

İnşaat için geliştirilen çelik damper Kässbohrer K.SKS B

Kässbohrer K.SKS B, benzersiz tasarımı ve sağlamlığı ile ön plana çıkıyor

İnşaat için geliştirilen çelik damper Kässbohrer K.SKS B, 9 ton taşıma kapasiteli çift dingili sayesinde geleneksel iki dingilli damperlerden bir ton daha fazla taşıma kapasitesine sahip olup 26 ton yuük taşıyabiliyor. Bu özellik, faydalı yükün king-pin bölgesine dağıltılmasından kaynaklanmakta ve bu sayede dingillerin kullanım ömrünü de uzatmaktadır. Ayrıca üstyapı ve şasi entegrasyonu, araç stabilitesini artırarak titreşimi ve gürültüyü önleyen şasi ve gövde sabitleme yapısıyla daha da geliştirilmiş durumda. Bu entegre yapı, damper mili ve hidrolik silindir bağlantılarındaki ters hareketleri azaltırken, aynı zamanda seyir sırasında ortaya çıkabilecek kaynak bölgelerindeki yanal kuvvetleri önleyerek aracın ömrünü uzatırken kullanım güvenliği sağlıyor. K.SKS B, gövde üzerindeki yapışmayı önleyen, malzemelerin daha verimli akış hızını sağlayan yan duvarlardaki özel tasarımı ve zeminin benzersiz “V” formuyla hızlı boşaltım sağlıyor. Gövde zemin dayanıklılığı, V şeklindeki iç kutu profilleri ile geliştirilmiş. Bu özellik aynı zamanda zeminin hızlı bir şekilde temizlenmesini de sağlıyor. Özel olarak tasarlanmış geniş damper mili, çalışma güvenliğini artırmak için yükü daha geniş bir alana dağıtarak, damper işlemi sırasında daha iyi denge sağlıyor. K.SKS B, yükleme ve boşaltma işlemlerinin verimli çalışmasını sağlayan 250 bar kaldırma kapasiteli premium serisi 5 kademeli H tipi hidrolik silindir ile donatılıyor. K.SKS B’nin yüksek dayanımlı kasası ve üstyapısı, en zorlu yük ve yol koşullarında güvenilirlik ve sağlamlık anlamına gelmektedir. K.SKS B’nin katoforez kaplamalı (KTL) sağlam şasisi sayesinde araç, 10 yıl pas yürümezlik garantisi altında sunuluyor. Ayrıca 4×2, 6×2 ve 6×4 çekicilerle uyumlu şekilde tasarlanan K.SKS B, operasyonel güvenlik için tek dokunuşlu otomatik fren sistemi ve devrilme uyarı sistemi ile donatılıyor.

Kässbohrer K.SLL B 2, tarım makineleri için güvenli taşıma olanağı sunuyor.


Kässbohrer K.SLL B 2, tarım makineleri için güvenli taşıma olanağı sunuyor

İki dingilli uzayabilir Low-bed Kässbohrer K.SLL B 2, güçlü şasisi ve sağlam yapısı sayesinde yüksek tekerlekli tarım makinelerinin veya paletlerin güvenli taşınması için özel olarak tasarlanmış olup, 6.600 mm havuz uzunluğu ve 18 ton king-pin kapasitesiyle her türlü tarım makinesi için ideal taşıma olanağı sunuyor. Sadece 100 mm yerden yükseklik ve 400 mm platform yüksekliğine sahip K.SLL B 2, uzun ve ağır tarım makinelerinin yüksek tekerlek veya paletlerle taşınmasına imkan sunuyor. Arka bogi ile aracın merkez kirişi arasındaki pim bağlantılı bogi tasarımı, kullanıcıların yükleme sırasında sehimi yönetmelerine izin veriyor. Böylece daha güvenli yükleme ve king pini ile akslar arasında optimum yük dağılımı sağlıyor. Hidrolik ayarlanabilir deveboynu optimum yük dağılımı sunuyor. K.SLL B 2, 12 tonluk dingil kapasitesi ve 42˚’ye kadar dönme açısı ile en zorlu çalışma koşullarında ve dar virajlarda bile azami manevra kabiliyetine sahip. 4.550 mm’ye kadar uzatılabilen K.SLL B 2 serisi, tüm yüklerin treylere yüklenebilmesini sağlayan 11.150 mm havuz uzunluğu ile 6 x 2 adet galvanizli çelik uzatma braketi ve ahşap taşıma yapıları, 2.990 mm toplam genişliğe sahip 1.240 mm toplam yanal genişleme sunuyor. Genişleme braketleri, uzantıların üzerine indirilmiş bir platform sağlayacak şekilde 180 derece dönebiliyor. Ayrıca, yüksek lastiklere ve paletlere sahip tarım makineleri için kullanıcılar, orta kısma şasi yerleştirebilirken, lastikleri veya paletleri her iki taraftan da asabiliyor. Deveboynu ve havuz alanı; hidrolik, pnömatik, elektrik bağlantı elemanları ve konektörlerle 50 saniyeden daha kısa sürede birbirinden kolayca ayrılıyor. K.SLL B 2, 20 yıla kadar koruma sağlayan metalizasyon sayesinde en iyi korozyon direncini sunuyor.

En hafif damperli silo aracı K.SSK 60 ADR

Avrupa’da sınıfının en hafif damperli silo aracı: K.SSK 60 ADR

Tırsan, NUFAM 2019’da ECTA/DOW regülasyonları ile ADR mevzuatına tam uyumlu ve tüm güvenlik testlerini başarıyla tamamlayan, sınıfının en hafif damperli silo aracı K.SSK 60 ADR’yi müşterileriyle ilk kez buluşturdu. Tehlikeli madde taşımacılığı sektörünün tüm ihtiyaçlarını karşılayan K.SSK ADR, taşınacak malzemenin yoğunluğuna ve özelliğine göre 40 m3’ten 60 m3’e kadar değişik hacimlerde ve donanımlarda sunuluyor. Tırsan’ın mühendislik gücü ve geliştirme kabiliyeti sayesinde, K.SSK 60 ADR, temel özelliklerden ödün vermeden azami yük taşıma kapasitesi sağlıyor. K.SSK 60 ADR, tüm hava teçhizatı, doldurma ve boşaltma hatları dahil olmak üzere Avrupa’daki en hafif standart ve ADR 60 m3 damperli silosu konumunda bulunuyor. Standart olarak, K.SSK 60 ADR’nin tüm çekvalfleri, valfleri, kaplinleri, hatta boşaltma konisindeki havalandırma ekipmanı kolayca çıkarılabiliyor. K.SSK 60 ADR karbit, kömür, kül ve mıcır gibi tehlikeli toz veya granül madde taşımacılığına uygun. Otomasyon ve malzeme seçimi sayesinde Tırsan, müşterilerine daha uzun ürün ömrü ve güvenilirlik sunuyor. K.SSK 60 ADR’nin tank yapısı, tehlikeli ürün taşımacılığında sürücü ve çevre güvenliğini en iyi şekilde artıran optimum uzama sağlayan otomatik kaynakla üretiliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here