Daimler Truck, yeni nesil eCanter’i IAA Transportation’da tanıtıyor

0
1324
new-gen-fuso
Daimler Truck AG'nin yan kuruluşu Mitsubishi Fuso Truck and Bus Corporation, yeni nesil FUSO eCanter'i 20-25 Eylül tarihleri arasında Hannover'deki IAA Transportation 2022'de sergileyecek.
Renault Trucks

Daimler Truck AG‘nin yan kuruluşu Mitsubishi Fuso Truck and Bus Corporation (MFTBC, “FUSO”), yeni nesil FUSO eCanter‘i 20-25 Eylül tarihleri arasında Hannover’deki IAA Transportation 2022‘de sergileyecek. Dar kapsamlı seri üretilen selefi gibi, tamamen yeni akü elektrikli hafif hizmet kamyonu, şehiriçi dağıtımdan çevre düzenlemesine, belediye uygulamalarına, çekici hizmetlerine ve hatta bazı inşaat görevlerine kadar çok çeşitli uygulamalar için ideal bir çözüm. Yeni Nesil eCanter’ın Hannover’deki sunumu Avrupa prömiyerine denk geliyor.

Geniş uygulama yelpazesine ek olarak, Yeni Nesil eCanter, toplam ekolojik ve ekonomik kavramı ile tanımlanıyor. Yeni Nesil eCanter’ın piyasaya sürülmesi, Daimler Truck‘ın CO2 nötr araç filosuna giden yolda önemli bir kilometre taşı. Şirket, 2039’dan itibaren Avrupa, Kuzey Amerika ve Japonya pazarlarında yalnızca CO2 nötr olan araçlar satmayı amaçlıyor.

Farklı müşteri ihtiyaçları için yeni sürümler

Yeni Nesil eCanter, dar kapsamlı bir seri üretimin parçası olarak dünya çapındaki başarılı müşteri operasyonlarının yaklaşık beş yıllık geliştirme sonucu.

Araç, müşterilere geniş bir yelpazede farklı sürümler sunuyor. Bu nedenle farklı uygulamalar için eskisinden daha fazla değişkenlik sağlıyor. Araç, 4,25 ila 8,55 ton arasında hafif kamyon segmentindeki müşterilerin sektörle ilgili hemen hemen tüm gereksinimlerini karşılayan çeşitli üstyapılarla uyumlu ve böylece gelecekte yerel olarak yayımsız şehiriçi taşımacılığa daha da büyük bir katkı sağlayacak.

Dünya çapında operasyonlarda yılların deneyimi

eCanter‘in 2017 yılında piyasaya sürülmesinden bu yana, Daimler Truck yan kuruluşu FUSO, kamyonların elektriklendirilmesinde öncü olarak kabul ediliyor ve sürdürülebilir, CO2 nötr taşımacılık çözümlerinin uygulanması üzerinde sürekli çalışıyor. eCanter, Daimler Truck’ın küçük serilerde üretilen ilk tamamen elektrikli hafif hizmet kamyonu. Özellikle şehiriçi kullanımda, yerel olarak yayımsız araç, geleneksel olarak çalışan kamyonlara kıyasla gürültü ve titreşimleri azaltmada güçlü yanlarını gösteriyor. Müşteriler, özellikle kamyon gece ve sabahın erken saatlerinde kullanıldığında, şehiriçi güzergahlarda bunu takdir ediyor.

Avrupa’nın en büyük lojistik şirketlerinden bazıları da dahil olmak üzere, dünya çapında birkaç yüz eCanter müşteri operasyonlarında kullanılıyor. Yalnızca Avrupa’da eCanter şu anda 13 pazarda satılıyor Avrupa, Japonya, Amerika Birleşik Devletleri, Avustralya ve Yeni Zelanda’da kamyonlar, tamamen elektrikli ve dolayısıyla yerel olarak yayımsız toplamda yaklaşık 5 milyon kilometre yol kat etti.

Yeni Nesil eCanter, bu başarı hikayesinin üzerine yenilerini yazmak için hazır. Yeni Nesil eCanter, çok çeşitli pazarlardan eCanter müşterileriyle geçmiş yıllardan beri süregelen işbirliğinden yararlanıyor. Sürüş ve yükleme süreleri, navlun, topografya ve sıcaklık gibi verilerin sürekli olarak değerlendirilmesinin yanı sıra müşteri geri bildirimleri, Yeni Nesil eCanter’ın gerçek günlük taşımacılığın gereksinimleriyle daha da uyumlu hale getirilmesine yardımcı oldu. Araç, Tramagal (Portekiz) ve Kawasaki’deki (Japonya) FUSO tesislerinde üretilecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here