Jan Gurander, Volvo Group CEO Yardımcısı görevinden ayrılıyor

0
277
volvogroup
Jan Gurander, 31 Aralık 2022 tarihinden itibaren Volvo Group CEO Yardımcısı görevinden ayrılacak.

Jan Gurander, 31 Aralık 2022 tarihinden itibaren Volvo Group CEO Yardımcısı görevinden ayrılacak. Grup içindeki diğer yönetimsel görevleri kademeli olarak Volvo Group Yönetim Kurulu’nun diğer üyelerine dağıtılacak. Yıl sonundan sonra Jan Gurander, Başkan ve CEO Martin Lundstedt‘in emrinde olacak.

Jan Gurander, Volvo Group’ta 2014 yılında Volvo Group CFO’su olarak başlayan uzun ve başarılı bir kariyere sahip. 2015’in bazı bölümlerinde Başkan ve CEO vekili olarak görev yaptı ve 2016’da CEO Yardımcısı olarak atandı. Jan Gurander, Volvo Group’taki kariyerinden önce çok sayıda otomotiv şirketinde CFO olarak görev yaptı ve finans alanında bir geçmişe sahip.

Başkan ve CEO Martin Lundstedt, konuyla ilgili olarak şu açıklamayı yaptı: “Son dokuz yılda CEO Yardımcısı, CFO ve çeşitli İş Alanlarının Başkanı olarak Jan, Grubun olumlu büyümesi ve kârlılığının artmasının yanı sıra finansal pozisyonumuzun güçlendirilmesinin temel itici güçlerinden biri oldu. Jan, sürdürülebilir taşımacılık ve altyapı çözümlerine dönüşüme öncülük etmek için stratejik yönümüzü belirlerken de ana katkıda bulunanlardan biri oldu. Yıllar boyunca önemli bir katkı için minnettarlığımı ifade etmek istiyorum ve sürekli işbirliğini dört gözle bekliyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz