Daimler Kamyonları, Rus pazarı için yeni kabin tesisi açtı

1
1619
mercedes-benz-russia-cab-01
Naberezhnye Chelny'de DAIMLER KAMAZ RUS'un yüksek kabin üretim teknolojisi

Daimler Kamyonları ve Rus ortağı KAMAZ arasındaki bir ortak girişim olan DAIMLER KAMAZ RUS (DK RUS) yeni bir kilometre taşını aştı. Daimler Kamyonları ve KAMAZ, Naberezhnye Chelny’de tamamen yeni bir kabin üretim tesisi açarak Rus pazarı için teknoloji ortaklığında yeni bir seviyeye ulaştılar. 59 bin 600 metrekarelik bir alan kaplayan tesis, Mercedes-Benz Kamyonları’nın küresel üretim ağının bir parçası olacak ve öncü Wörth fabrikası ile yakın işbirliği yapacak. Yeni tesisin en büyük faydası, halen yerel olarak Rus tedarikçilerden temin edilen 150 adet parçaya ek olarak hem Mercedes-Benz hem de KAMAZ kamyonlar için kabinlerin daha da yerelleştirilmesi olacak. Rus pazarı için en son Mercedes-Benz Actros ve Arocs modellerinin kabinleri yeni üretim tesisinde yerel olarak üretilecek. 200 milyon Euro’luk yatırımla son teknoloji üretim tesisi, 700 yeni iş olanağı yaratacak ve yerel DK RUS’un toplam işgücünü binin üzerine çıkaracak.

mercedes-benz-russia-cab-02
Rus pazarı için Mercedes-Benz Actros ve Kamaz K5

Mercedes-Benz Kamyonları Başkanı Stefan Buchner, konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Rus pazarına ve büyüme potansiyeline inanıyoruz. Yeni kabin tesisi müşterilerimize yakın olma ve küresel çapta pazardaki varlığımızı sürekli güçlendirme stratejimizin bir diğer önemli öğesi. Bu yeni tesis ile hem müşterilerimizin hem de ortak girişim ortağımız KAMAZ’ın faydası için Rus pazarında yeni bir ölçüt belirliyoruz. Bu fabrika, Rus otomotiv sektöründeki en yenilikçi tesislerden biri ve DAIMLER KAMAZ RUS ortak girişimimize uzun dönemli adanmışlığımızın en son kanıtı.

Ticari taşıtlar işinde önder olan Daimler Kamyonları, küresel pazar varlığından ve yerel pazarlar için uyarlanan ortak platformların akıllı kullanımından güçlü bir şekilde faydalanıyor. Dünyanın en büyük ticari taşıt pazarlarından biri olan Rusya sürekli taşımacılık talepleri için potansiyel taşıyor ve bu nedenle Daimler Kamyonları için stratejik bir öneme sahip bulunuyor. Daimler Kamyonları, pazarın gelecek yıllarda yavaş ama sürekli bir şekilde artacağını umuyor.

Geçen 10 yılda DK RUS, Rus pazarı için Naberezhnye Chelny’de 30 binden fazla Mercedes-Benz ve FUSO kamyon üretti ve sattı. DK RUS’un yeni tesisinin üretime başlamasının kutlanması nedeniyle gerçekleştirilen törene Daimler AG’nin Kamyonlar ve Otobüslerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Martin Daum, Mercedes-Benz Kamyonları Başkanı Stefan Buchner ve KAMAZ CEO’su ve Başkanı Sergej Kogogin katıldı.

mercedes-benz-russia-cab-03
Mercedes-Benz ürün kalitesini sağlamak için hassaslık teknolojisi kullanılıyor.

Mercedes-Benz ve KAMAZ kamyonlar için yüksek üretim teknolojisi

KAMAZ ağır hizmet ürünlerinin yanı sıra Rus pazarı için Mercedes-Benz Actros ve Arocs kamyon serileri için birçok kabin modeli üretmek için donatılan yeni üretim tesisi yılda 55 bin adet üretim sığasına sahip. 120’den fazla robot ve ileri kamera ölçüm teknolojisi ile Rusya’daki en yüksek özerkliğe (otonomiye) sahip tesislerden biri konumunda. Fabrikaya kurulacak donanımları Rusya’ya taşımak için 500’den fazla kamyon kullanıldı. Plastik parçalar için yenilikçi 3D-printer teknolojisinin kurulması hızlı ve maliyet etkin donanım bakımı desteği sağlıyor. Endüstri 4.0 teknolojilerinin kullanılmaya başlanması sonucunda KAMAZ ve yerel üniversiteler ve eğitim enstitüleri işbirliğiyle yeni işgücü eğitimleri gerektiren yeni iş profilleri ortaya çıktı. Tüm bu unsurların devreye alınması Mercedes-Benz üretim sisteminin en son güncellemelerinin uygulanmasını ve Daimler Kamyonları kalitesinin elde edilmesini sağlıyor.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here