Mercedes-Benz Türk, ikinci el ticaret hacmini 2017 yılında da büyütüyor

0
1344
Renault Trucks


Mercedes-Benz Türk, pazardaki daralmaya rağmen, 2017 yılının ilk yarısında ikinci el otobüs ve kamyonda bin 458 adetlik satış rakamına ulaşarak geçen senenin aynı dönemine göre satışlarını yüzde 35 artırdı.

Mercedes-Benz Türk Kamyon ve Otobüs İkinci El Müdürü Osman Nuri Aksoy, ikinci el ticari taşıtlarda Türkiye’den ihracatın önemli bir ivme kazandığını ifade etti.

Mercedes-Benz Türk’ün 2009 yılında başlattığı ikinci el faaliyetleri, 2017 yılının ilk yarısında da istikrarlı büyümesini devam ettirdi.

Hacmi ve önemi giderek artan ikinci el pazarına güvenilirlik ve kurumsallık getirmek üzere Ocak 2009 tarihinde faaliyetlerine başlayan Mercedes-Benz Türk ikinci el faaliyetleri, büyümesine devam ediyor. Otobüs pazarında ‘BusStore’, kamyon pazarında ‘TruckStore’ markasıyla ikinci el faaliyetlerini sürdüren şirketin 2017 yılının ilk yarısında ikinci el araç satışları, 2016 yılının aynı dönemine göre, yüzde 35 oranında arttı. 2017 Haziran ayı itibariyle ‘TruckStore’ markası altında bin 213 adet kamyon, ‘BusStore’ markası altında 245 adet otobüs olmak üzere toplam bin 458 adetlik satış rakamına ulaşıldı. 2016 yılının aynı döneminde bu rakam bin 88 adet seviyesinde gerçekleşmişti.

Mercedes-Benz Türk, ikinci el faaliyetlerinde Daimler grubunda örnek

Sektördeki daralmaya rağmen satışlarını artıran şirket, ‘TruckStore’ ve ‘BusStore’ markalarıyla sergilediği hızlı gelişim ve yüksek performans ile ana şirketi Daimler AG’ye örnek olma özelliğini koruyor. TruckStore ve BusStore Türkiye, 2017 yılının ilk altı ayında gerçekleştirdiği satış performansı ile Daimler genelinde dünya çapında ikinci sıradaki yerini korudu. Ayrıca BusStore, her marka ve model araç sunarak, ihracat pazarlarına yönelik tüm ticari fırsat ve potansiyelleri de değerlendiriyor.

Mercedes-Benz Axor 1840

“Kaliteli ve güvenilir hizmetlerimizle farklılaşıyoruz

İkinci el ticari taşıt pazarında güvenilirlik, hizmet çeşitliliği ve sunulan kalite ile müşterilerinin ilk tercih ettiği pazar önderi ve öncü marka olmayı hedeflediklerini kaydeden Mercedes-Benz Türk Kamyon ve Otobüs İkinci El Müdürü Osman Nuri Aksoy, İkinci el pazarındaki markalarımız, gerek satış öncesinde gerek satış sonrasında daima müşterilerimizin yanında olmayı ve onlara azami destek sağlamayı bir ilke olarak benimsiyor. Ekiplerimiz alım-satımda devir, noter ve ruhsat gibi işlemleri, müşteri adına takibini yapıp en güvenli ve hızlı şekilde sonuçlandırarak sektörde fark yaratıyor. Bunun yanı sıra her ikinci el taşıt, Mercedes-Benz kalite anlayışı ile uzmanlarımız tarafından ayrıntılı ekspertiz sürecinden geçirilirken, araç kondisyon bilgileri şeffaf şekilde alım-satım aşamasında müşterilerimizle paylaşılıyor. Bu kapsamlı hizmetlerimiz sayesinde daralan pazara rağmen 2017 yılını 200 milyon Euro ciro ile kapatmayı hedefliyoruz. Mercedes-Benz’in 50’nci yılında ikinci el satış faaliyetleri markalarımızla müşterilerimize tek elden tam hizmet verebiliyor olmanın gururunu yaşıyoruz.” dedi.

İkinci el otobüs ve kamyonların Türkiye’den ihracatı önemli bir ivme kazanıyor

Mercedes-Benz Türk ikinci el faaliyetleri kapsamında son günlerde hızla sığası artan ihracat kalemi, sektörün önemli gelişmelerinden birisi” şeklinde bilgi veren Osman Nuri Aksoy, “hem ikinci el otobüs hem de ikinci el kamyonların ihracına başladık. Özellikle otobüs ihracı alanında hızlı bir gelişme yaşanıyor. 2011 yılından bu yana BusStore dünyasında artarak ilerleyen ihracat ağı şu ana kadar Almanya, Gürcistan, Yunanistan, Hollanda, Azerbaycan, Makedonya, Romanya, KKTC ve Bulgaristan’a kadar uzanıyor.” dedi.

Yeni yönetmelikle ikinci elde standart yükselecek

Mercedes-Benz Türk Kamyon ve Otobüs İkinci El Müdürü Osman Nuri Aksoy, Türkiye’de ikinci el faaliyetlerini belirli bir düzene oturtmak amacıyla yeni bir yönetmelik üzerinde çalışıldığını ifade etti. Osman Nuri Aksoy, “İkinci el faaliyeti kapsamında çalışacak olan kurumların araçlarını belirli standartlarda sergilemeleri, bir sertifikaya sahip olmaları, satış elemanlarının sertifikalandırılması, satılan araçların arkasında durabilmeleri gibi kriterler konusunda çalışmalar mevcut. Mercedes-Benz Türk olarak bu konuda bizler de derneklerimiz üzerinden fikir ve önerilerimizi sorumlular ile paylaştık. Yeni dönemde yeni düzenlemelerle sektörümüzün bir adım ileriye taşınacağına gönülden inanıyoruz. Bu gelişmeleri sektör adına olumlu adımlar olarak nitelendiriyoruz.” şeklinde konuştu.

Mercedes-Benz Türk Kamyon ve Otobüs İkinci El Müdürü Osman Nuri Aksoy

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz