Daimler, Hindistan’daki yeni ticari taşıt yelpazesini tanıttı

0
9290
bharatbenz_002
Orta ve ağır hizmet kamyonları için yeni cesur tasarımın yanında BharatBenz’in tamamen yeni ticari taşıt nesli, ‘ProfitTechnology+’yı sunuyor.

Daimler’in Hindistan’daki ticari taşıt kuruluşu Daimler Hindistan Ticari Taşıtlar (DICV), Hindistan pazarı için yepyeni Bharat-Benz yelpazesini tanıttı. Tanıtımda bir düzineden fazla orta ve ağır kamyonla otobüs sergilendi.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Daimler Hindistan Ticari Taşıtlar Genel Müdürü ve CEO’su Satyakam Arya, “BharatBenz’in yeni ticari taşıt yelpazesi, geliştirilmiş yakıt verimliliği, güvenlik ve bağlantılılıkla orta ve ağır hizmet kamyonları için yeni ölçütler belirleyerek Hint müşterilerin gelecek için ihtiyaç duydukları çözümleri sunuyor.” dedi.

bharatbenz_003
Soldan sağa: Daimler Otobüsleri Hindistan Genel Müdürü Thomas Fricke, Daimler Hindistan Ticari Taşıtlar (DICV) Genel Müdürü ve CEO’su Satyakam Arya, DICV Pazarlama ve Satış Başkan Yardımcısı Rajaram Krishnamurthy ve DICV Ürün Mühendisliği Başkanı Pradeep T

Gelişmiş özellikler ve müşteriler için dijitalleşmeye odaklanma

Euro 4‘ün eşdeğeri olan (Bharat Stage) BS IV’ün yürürlüğe girmesinden üç yıl sonra Hindistan, Euro 5’in eşdeğeri olan BS V’i atlayarak, bu yıl Euro 6’nın eşdeğeri olan BS VI’ya geçiyor. BharatBenz’in yeni yelpazesi, Nisan 2020’de resmi olarak devreye girmeden aylar önce BSVI ölçütlerini karşılıyor. DICV, Hindistan pazarında kanıtlanmış Euro 6 teknolojilerini hızlı ve etkin bir şekilde yerelleştirmek için Daimler Kamyonları’nın küresel teknolojik uzmanlık ağından yararlandı.

bharatbenz_004
Tanıtımda bir düzineden fazla orta ve ağır kamyonla otobüs sergilendi.

Orta ve ağır hizmet kamyonları için yeni cesur tasarımın yanında BharatBenz’in tamamen yeni ticari taşıt nesli, ‘ProfitTechnology+’yı sunuyor. Bu teknoloji ve özellik paketi, Hint müşteriler için endüstri önderi yakıt verimliliği, güvenlik, konfor ve güvenilirlik sağlıyor.

bharatbenz_006
Daimler Hindistan Ticari Taşıtlar (DICV), Hindistan pazarı için yepyeni Bharat-Benz yelpazesini tanıttı.

Tanıtılan yeni teknolojilerden biri Daimler Kamyonları Asya’nın BharatBenz ürünleri için telematik çözümleri ‘Truckonnect’ ve ‘Bus Connect’ idi. Bağlanabilirliği artıran bu hizmetler, operatörlerin gerçek zamanlı olarak araçlarını takip ve analiz etmesine olanak veriyor. Bunun faydaları arasında iyileştirilmiş filo ve yakıt yönetimi, azaltılmış işletim giderleri, artırılmış varlık kullanımı ve iyileştirilmiş sürücü performansı bulunuyor.

bharatbenz_005
DCIV, 9 tondan 55 tona kadar BharatBenz kamyonlar üretiyor ve satıyor.

Satış ve servis ağı sürekli büyüyor

Pazara sunulmasından bu yana geçen sekiz yılda DICV, dünyanın en zorlu ticari taşıt pazarlarından birinde önemli bir başarı kaydederek 100 bin adedin üzerinde BharatBenz araç üretti. DCIV, Hindistan’da ve Hindistan için çok çeşitli müşteri uygulamalarına uyarlanmış 9 tondan 55 tona kadar BharatBenz kamyonlar üretiyor ve satıyor. Yerel otobüs endüstrisi için BharatBenz; okul, turizm ve personel otobüsleri ve otobüs şasileri sunuyor. BharatBenz’in 235’ten fazla noktadan oluşan pan Hindistan satış ve servis ağı sürekli olarak genişliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz