DAF, Tayvan’da 5 bininci kamyonu üretti

0
1339

Tayvan’da 12 ton üzeri sınıfta yüzde 30 pazar payına sahip olan DAF Kamyon, 5 bininci kamyonu Dadu fabrikasının açılmasından on yıl sonra montaj hattından indirdi. Kamyon, Asya kağıt devi Shan-Loong’a teslim edildi.

DAF Kamyon, her hafta LF, CF ve XF105 serisinin parçalarını Eindhoven ve Leyland’daki fabrikalarından Tayvan’a gönderiyor. Burada DAF’ın ortağı olan Formosa Plastik Grubu, günde dört kamyon üretiyor. Tüm araçlar, Euro 5 PACCAR motorlarla güçlendiriliyor. İki yıl önce, Dadu’daki modern montaj hattı, Tayvan’daki DAF kamyonlara yönelik artan talebi karşılamak için önemli ölçüde genişletildi.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan DAF’ın Güneydoğu Asya Satış Sorumlusu Geert van Genugten, “Tayvan’da üretilen DAF kamyonların üretim kalitesi, Hollanda ve İngiltere’deki üretim hatlarından çıkan kamyonlarla aynı düzeydedir. Tayvanda üretilen 5 bininci DAF kamyon, kağıt endüstrisi için hammaddelerin taşınmasında kullanılacak bir CF 85.410 çekicidir.”

Formosa Plastik Grubu Başkanı ve Direktörü Wilfred Wang DAF’ın Tayvan’daki başarısı hakkında şunları söyledi: “DAF kamyonların üstün güvenilirliği ve düşük maliyeti endüstride standardı belirliyor. Ayrıca, adada kısa sürede güçlü bir DAF bayi ağı kuruldu ve en kaliteli satış sonrası hizmeti sağlandı.

DAF Trucks Pazarlama ve Satış Direktörü Richard Zink ise şu açıklamayı yaptı: “Formosa Plastik Grubu ile ortaklığımızdan gerçekten gurur duyuyoruz. Müşterinin beklentilerini aşan olağanüstü kamyonları birlikte üretiyoruz. Tanınmış Tayvanlı nakliye şirketleri de, dünyanın geri kalanında olduğu gibi, DAF’ı tercih ediyorlar. DNA’mız yüksek kalite, düşük toplam sahip olma maliyeti, en yüksek çalışma süresi ve sürücü için endüstri önderi konfor.

DAF-Trucks-produced-5.000th-truck-in--Taiwan.-DAF-CF-85.410.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz