DAF, tamamen elektrikli CF kamyon için VDL Groep ile ortak oluyor

1
876

DAF CF Electric kamyonları, VDL E-Power pil, 100 km menzil ve hızlı pil şarjı sayesinde şehiriçi dağıtımında sıfır yayım ve düşük ses ile hizmet sunacak.

DAF Trucks, bu yıl içerisinde ilk müşterilerine CF Electric kamyonlarını sunmak için VDL ile ortaklık kuruyor. Tam elektrikli kamyonlar sıfır yayım ve son derece düşük gürültü kirliliği sağlamak amacıyla VDL E-Power teknolojisi ile donatılıyor. Test kamyonlarının DAF tarafından üretilip, tam elektrik tesisatının ise VDL Groep tarafından tedarik edileceği belirtiliyor.

Müşteri öncelikli teknolojiler

DAF Trucks Başkanı Preston Feight, “DAF, müşterilerimizin değişen ihtiyaçlarını karşılamak için yenilikçi çözümler geliştirme konusunda güçlü bir geçmişe sahiptir ve onlara başarılarını sağlamak için uygun teknoloji seçimlerini tamamlamaya devam edeceğiz.DAF, Avrupa’da hibrit bir elektrik dağıtım kamyonunu tanıtan ilk üreticiler arasında yer aldı ve hibrit ve elektrikli güç aktarma organları geliştirmeye devam etti. Şehirler sıfır yayım ve ultra düşük gürültü talep etme niyetlerini duyurdukça, müşterilerimizin başarıları için en uygun çözümlere sahip olmalarını sağlayacağız.” şeklinde konuştu.

“VDL Groep Ticari araç elektrifikasyonunda önder”

Özellikle toplu taşıma otobüsleri alanında ticari taşıt elektrifikasyonunda önemli deneyime sahip teknoloji önderi VDL Groep Başkanı Willem van der Leegte ise “VDL kendini toplu taşıma için tam elektrikli otobüslerde bir önder olarak kanıtladı ve Avrupa çapında toplu taşıma işletmecilerine yüzlerce elektrik otobüsü teslim etti. Bu elektrikli araçta DAF ile işbirliği yapmak heyecan verici bir gelişme ve iki Eindhoven merkezli teknoloji şirketi için elektrikli ticari taşıt dünyasına önderlik etmek için muazzam bir fırsat sunuyor.” dedi.

Şehiriçi dağıtımda sıfır yayım

Tek veya çift dingilli yarı treylerlerin standart olduğu kentsel alanlarda 40 tona kadar dağıtım uygulaması için geliştirilmiş 4×2 çekici olan CF Electric kamyon, DAF’ın “2018 Yılının Uluslararas Kamyonu” seçilen CF serisini temel alıyor ve tam elektrikle çalışması için VDL’nin gelişmiş E-Güç teknolojisini kullanıyor. Akıllı güç aktarma organlarının merkezi, enerjisini lityum-iyon akü grubundan 170 kWh’lık bir akım sığasından alan 210 kW’lık elektrik motoru ile donatılan CF Electric, yüksek hacimli dağıtım uygulamaları için uygun olan yaklaşık 100 kilometre menzile sahip. 30 dakika içinde pillerin hızlı şarj edilme özelliğinin yanı sıra tam bir şarj süresi ise 1.5 saat.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here