DAF, Glokal ile ilk teslimatlara başladı

1
2424

DAF Trucks Türkiye’nin İstanbul bayisi Glokal Motorlu Araçlar A.Ş., 2017 yılının ilk teslimatını Çebiler Uluslararası Taşıma ve Medetoğulları Uluslararası Taşımacılık firmalarına gerçekleştirdi.

4 Ocak tarihinde Glokal Motorlu Araçlar’ın Koşuyolu’ndaki merkezinde düzenlenen iki ayrı törenle Çebiler Uluslararası Taşıma firmasına yedi adet DAF XF 460 Space Cab çekici, Medetoğulları Uluslararası Taşımacılık firmasına ise üç adet DAF XF 460 Space Cab çekici teslim edildi.

40 yıldır uluslararası taşımacılık sektöründe etkinlik gösteren Çebiler Uluslararası Taşıma, filosuna ilk kez DAF çekicileri katarken, yaklaşık 60 araçlık filosunun yüzde 70’i DAF marka araçlardan oluşan Medetoğulları Uluslararası Taşımacılık bir kez daha DAF’ı tercih etmiş oldu.

Bugüne kadar en büyük sıkıntıyı satış sonrası hizmetlerde yaşadıklarını vurgulayan Çebiler Uluslararası Taşıma ve Ticaret Ltd. Şti.’nin sahibi Ali Osman Çebi, ilk defa DAF aldıklarını belirterek, DAF’tan satış sonrasında iyi hizmet beklediklerini ifade etti. DAF’tan araçların finansmanı için daha geniş olanaklar talep ettiklerini dile getiren Ali Osman Çebi, yedi adet çekicinin finansmanını kendi özkaynaklarından karşıladıklarını sözlerine ekledi.

1996 yılında bir aile şirketi olarak kurulan firmalarının Azerbaycan, İran, Türkmenistan ve Kazakistan hattında hizmet verdiğini söyleyen Medetoğulları Uluslararası Taşımacılık Yönetim Kurulu Başkanı Asım Medetoğlu, DAF’ı düşük yakıt tüketimi ve sürüş konforu nedeniyle yeniden tercih ettiklerini dile getirdi.

Satış hizmeti vermeye devam ettikleri Koşuyolu’ndaki merkezlerinin yanı sıra Anadolu yakasında Tuzla Orhanlı’da yaklaşık bin 800 m2 alanda satış ve servis hizmeti sunduklarını, kısa bir süre içinde de Avrupa yakasında DAF marka çekici ve kamyonlara satış, servis ve yedek parça hizmeti vermeye başlayacaklarını açıklayan Glokal Motorlu Araçlar Yönetim Kurulu Murahhas Azası ve Genel Müdürü Ümit Karaarslan, 2017 yılı içinde Adana, Mersin, Gaziantep ve Hatay’da yapılanarak ikinci aşamaya geçmeyi hedeflediklerini söyledi.

Teslim edilen çekicilerde Euro 6C motor, ACC, Şerit Takip Sistemi, Acil Frenleme Sistemi, otomatikleştirilmiş ZF şanzıman, çift yatak, buzdolabı ve bin 50 litrelik çift yakıt deposu gibi özellikler bulunduğunu kaydeden DAF Trucks Türkiye Ticari Ürün Müdürü Yusuf Can, şu anda istek üzerine sunulan DAF Connect filo yönetim sisteminin ise 2018 yılından itibaren standart hale geleceğini söyledi.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz