Busworld Avrupa 2017 Kortrijk’de başlıyor

0
1254

İki yılda bir düzenlenen Busworld Avrupa profesyonel kentiçi ve seyahat otobüsü fuarının 24’üncüsü, 20 – 25 Ekim tarihlerinde yine Kortrijk’de düzenleniyor. Fuarda 36 ülkeden 376 katılımcı en yeni ürün ve hizmetlerini sergileyecek.

Busworld Avrupa, yer kısıtlığından dolayı ürünlerini sergilemek isteyen 70 firmayı kabul edemedi. Telafi olarak kayıtlarını tamamlayan firmalar, Busworld web sitesinde “bekleme listesi” bölümünde çevrimiçi bir profil elde ettiler.

376 katılımcı, standlarını Kortrijk Xpo’nun 51 bin 230 metrekarelik sergileme alanında kurdu. Geçici pavyonlar, (salon 8, 9 ve Kuzey Girişi) pavyonların sağ tarafında kalan göleti de kapsıyor. Ziyaretçiler, Kuzey Girişi’nden Busworld Fuarı’na girdiklerinde adeta suyun üzerinde yürüyecekler.

Fuar sırasında birçok dünya tanıtımı gerçekleştirilecek. Taşıt üreticileri ve karoser üreticileri her boyuttaki en yeni kentiçi ve seyahat otobüslerini tanıtacaklar. Tedarikçiler de yenilikleriyle fuarda yer alacaklar. 231’i kapalı alanda, 80’i de açık alanda olmak üzere toplam 311 taşıt sergilenecek.

Fuara paralel düzenlenecek yan etkinlikler her zamankinden yoğun geçecek. Bu etkinlikler arasında ‘IRU & Busworld Akademi Uluslararası Seyahat Otobüsü Konferansı’, ‘Hindistan Günü’, ‘Macaristan otomotiv sektörü ile Macaristan VIP etkinliği’ ve ‘UITP – Busworld Uluslararası Kentiçi Otobüs Konferansı’ yer alıyor.

19 Ekim’deki açılış töreninde Peter Hinssen bir konuşma yapacak. Konuşmasında teknolojinin kentiçi ve seyahat otobüsü sanayine olan etkisi konusuna değinecek. Yenilikçilik, önderlik ve dijitalleşmenin toplum ve iş dünyasına etkisi konusunda en çok aranan düşünce önderlerinden biri konumunda bulunan Peter Hinssen, İngiltere’deki London Business School ve ABD Boston’daki MIT gibi seçkin okullarda dersler veriyor. Peter Hinssen’in dedesi Belçika’da bir otobüs işletmecisiydi ve bugün bu işletme amcası ve yeğeni tarafından başarılı bir şekilde yürütülüyor. Peter Hinssen’in teknolojik uzmanlığının ve kentiçi ve seyahat otobüsü sanayi ile doğrudan bağının birleşimi hiç şüphesiz unutulmayacak bir konuşma ile sonuçlanacak.

Busworld Ödül Gecesi’nde üç farklı jüri kazanan taşıtları açıklayacak: Yeni “Sürdürülebilir Kentiçi Otobüs Ödülleri 2018”, “2018 Yılının Seyahat Otobüsü” ve daha önceden ECW ödülleri olarak bilinen Busworld’ün kendi “Busworld Ödülleri”.

Kortrijk‘de düzenlenecek bu son fuarın unutulmaz olması için Busworld Avrupa ve Kortrijk Xpo takımları, organizasyon için özel bir gayret gösterdiler. Organizatörler, Kortrijk‘de ve 2019 yılında Brüksel’de düzenlenecek Busworld’ün işi ve zevki en iyi şekilde harmanlayacağı sözünü verdiler.

Taşıt üreticileri ve karoser üreticileri her boyuttaki en yeni kentiçi ve seyahat otobüslerini fuarda tanıtacaklar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here