Mutlu Akü yeni teknolojilerini Fransa’da Equip Auto Fuarı’nda tanıttı

1
2582
Renault Trucks

Mutlu Akü, yeni ürünlerini ve sektöründeki en yeni teknolojileri Fransa’da Equip Auto Fuarı’nda sergiledi. Yoğun AR-GE çalışmaları sonunda hibrit araçlar için özel olarak geliştirilen lityum-iyon aküleri fuarda büyük ilgi topladı.

17 – 21 Ekim tarihleri arasında Fransa’nın Paris kentinde gerçekleştirilen Equip Auto Fuarı’na katılan Mutlu Akü, standında SFB teknolojisinden, Start-Stop AGM ve EFB teknolojisine, ağır hizmet akülerinden, marin akülerine kadar geniş ürün yelpazesini sektör profesyonelleri ve katılımcılarla buluşturdu.

Mutlu Akü’nün her geçen gün daha fazla tercih edilen elektrikli araçlar için Tuzla’daki üretim tesisinin AR-GE merkezinde geliştirdiği lityum-iyon akü ise yoğun ilgi topladı. Mutlu Akü tarafından geliştirilen lityum-iyon akülerin, standart akülere oranla enerji yoğunluğu daha fazla olduğundan, daha düşük hacme ve daha az ağırlığa rağmen, standart akülerden daha fazla enerji depolayabiliyor. Lityum-iyon aküler kurşun asit akülere göre daha uzun ömre sahip. Sadece hibrit otomobillerde değil, ev tipi enerji depolama, yenilenebilir enerji, UPS, telekom ve forklift gibi endüstriyel sektörde yer alan araçlarda da kullanılan lityum iyon aküler, karbon yayımını azaltmayı hedefleyen araçlarda kullanıldığı için de çevre dostu olarak kabul ediliyor.

Mutlu Akü, yeni ürünlerini ve sektöründeki en yeni teknolojileri Fransa’da Equip Auto Fuarı’nda sergiledi.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz