Bullen of IVECO Magirus, Slovakya’da üç kez podyuma çıktı

0
1473

IVECO, Avrupa Kamyon Yarışları Şampiyonası’nda (ETRC) mücadeleye devam ediyor. Bullen of IVECO Magirus Takımı, Jochen Hahn ile Slovakya Kamyon Yarışları’ndaki dört yarışın üçünde podyuma çıktı.

Bullen of IVECO Magirus; Hahn Racing ve Team Schwabentruck takımları ile Avrupa Kamyon Yarışları Şampiyonası’nın en uzun pistine sahip olan 2017 Slovakya Grand Prix Yarışı’nı tamamladı.

Son şampiyon Jochen Hahn, FPT Industrial tarafından özel olarak hazırlanmış olan IVECO Cursor 13 motorundan güç alan yeni IVECO Stralis 440 E 56 XP-R yarış kamyonuyla elde ettiği iki üçüncülük ve bir ikincilik ödülüyle evine döndü.

15 Temmuz Cumartesi günü Grand Prix’deki dört yarışın ilkine Jochen Hahn dördüncü sırada, Gerd Körber ise sekizinci sırada başladı. Jochen Hahn, ilk yarışta üçüncülüğü elde ederken Gerd Körber, rakibi tarafından ön dingiline verilen hasara karşın yarışı sekizinci sırada tamamladı. Günün ikinci yarışı ise Bullen’in rakiplerine karşı büyük bir mücadele verdiği oldukça heyecanlı bir yarıştı. Jochen Hahn, yarışı dördüncü olarak, yarışın yarısı boyunca üçüncülük konumunu koruyan Gerd Körber ise beşinci olarak bitirdi.

Jochen Hahn, Slovakya Kamyon Yarışları’ndaki dört yarışın üçünde podyuma çıktı.

16 Temmuz Pazar günü koşulan yarışların sonucu neredeyse ilk 900 metrede veya ilk virajda belli oldu. Gerd Körber, iki yarışta da öndeki aracı sollamada zorlandığı için orta kısımda mücadele etti. Pazar günü yapılan ilk yarışta Jochen Hahn tekrar üçüncülük elde etti. İkinci yarışta ise Gerd Körber yarışa ilk sırada başladı; ancak ilk virajda rakiplerini arkasında bırakmak için yeterince hızlanamadı. Jochen Hahn, sonuncu yarışta bu sefer ikinci olarak yeniden podyuma çıkmayı başardı.

Slovakya Grand Prix’si sonucunda toplamda 222 puan alan Bullen of IVECO Magirus Takımı, takımlar sıralamasında ikinciliğini, Jochen Hahn ise sürücüler sıralamada üçüncülüğünü devam ettirdi.

Bir sonraki FIA 2017 Avrupa Kamyon Yarışları Şampiyonası Grand Prix’si 26 ve 27 Ağustos tarihlerinde Macaristan’daki Hungaroring pistinde koşulacak.

Jochen Hahn, sürücüler sıralamada üçüncülüğünü devam ettirdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz