Bridgestone İpek Şenoğlu Cup Tenis Turnuvası sona erdi

0
1199
Renault Trucks


Bridgestone’un isim sponsorluğunda gerçekleşen İpek Şenoğlu Cup Tenis Turnuvası, 30 Mart – 9 Nisan tarihlerinde beşinci kez gerçekleştirildi. 18-80 yaş arası 550’ye yakın tenisçi uluslararası standartlarda bir turnuva deneyiminde buluştu. Toplam 25 kategoride gerçekleşen turnuva eğlenceli bir ödül töreni ile son buldu. Turnuvanın gelirleri ise Kanserli Çocuklara Umut Vakfı’na (KAÇUV) bağışlandı.

Brisa’nın öncü markası Bridgestone’un spora olan desteği ile Bridgestone İpek Şenoğlu Cup Tenis Turnuvası, 30 Mart – 9 Nisan tarihleri arasında 548 sporcunun katılımıyla İstanbul’da Antuka Tenis Akademisi’nde gerçekleşti. Beşinci kez organize edilen turnuvada 18-80 yaş arası sporcular, tekler, çiftler ve karışık çiftler kategorilerinde mücadele etti. Turnuvanın en çok ilgi toplayan kategorisi dokuz tenisçinin yer aldığı “+70 Yaş” olurken, en uzun müsabaka üç saat sürdü.

Türkiye’nin farklı şehirlerinden sporcuları bir araya getiren turnuvanın hedefine ulaştığını belirten Brisa Tüketici Ürünleri Pazarlama ve Satış Genel Müdür Yardımcısı Korhan Korel, “Farklı yaşlardan ve farklı şehirlerden yüzlerce tenisçi Bridgestone İpek Şenoğlu Cup’ta sporun birleştiren ve geliştiren gücünü ortaya çıkardı. Beşinci yılında turnuvamız tenisi yaygınlaştırma hedefini büyük ölçüde gerçekleştirdi. Bundan sonraki süreçte bu misyonu devam ettirmek ve ülkemizden uluslararası çapta isimlerin yetişmesi için çalışmak hedefimiz olacak. Böylece kurulduğu ilk yıldan itibaren ulusal ve uluslararası ölçekte sporu ve sporcuları destekleyen Brisa ile başta Olimpiyat Oyunları olmak üzere küresel çapta bu alanda önderliği üstlenen ortağımız Bridgestone’un ortak bir misyonu ve tutkusu Bridgestone İpek Şenoğlu Cup’ta hayat buluyor.” dedi.

 Bridgestone İpek Şenoğlu Cup Tenis Turnuvası’na gösterilen ilgiden büyük bir memnuniyet duyduğunu ifade eden İpek Şenoğlu ise “Bu yıl rekor bir katılımla turnuvamızı gerçekleştirdik. Bu tenis sporu adına mutluluk verici bir gelişme. Hem sporcularımızın hem de sponsorlarımızın güçlü birliği sayesinde turnuvadan elde ettiğimiz gelirler ise Kanserli Çocuklara Umut Vakfı’na bağışlanarak tedavi gören çocuklarımıza destek olacak. Yarattığı bu değerle turnuvamız misyonunu gerçekleştirmiştir.” şeklinde konuştu.

Tenis sporunun Türkiye’de yaygınlaşmasına hizmet eden Bridgestone İpek Şenoğlu Cup Tenis Turnuvası, keyifli bir kupa töreni ile son buldu. Sporcular ve turnuva katılımcıları törenin ardından sanatçı Ezgi Eyüpoğlu ve KAÇUV’a destek olmak adına sahne alan GRUP SHINE (Şeyma Aksu ve Bahar Koçak) ile eğlenceli anlar yaşadı.

İş dünyasından birçok ünlü ismin de katıldığı Bridgestone İpek Şenoğlu Cup Tenis Turnuvası’na destek veren diğer markalar Toyyz Shop, Finspor, Arvato, Coca Cola İçecek, Takım Organizasyon, Çatı Medya, C Plus, Alpali, Intro Music, Twigy ve Kurukahveci Mehmet Efendi oldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz