Bridgestone, TomTom Telematics’i bünyesine kattı

0
569
bridgestone-ttt-icon
Bridgestone, dünyanın önder dijital filo yönetimi çözümleri şirketi TomTom Telematics’i satın alma işlemlerini tamamladı.

Dünyanın önder lastik ve kauçuk firması Bridgestone, dünyanın önder dijital filo yönetimi çözümleri şirketi TomTom Telematics’i satın alma işlemlerini tamamladı. 910 milyon Euro değerindeki bu anlaşmayla Bridgestone dijital mobilite çözümlerindeki gücüne güç katıyor. TomTom Telematics ise küresel çapta sunduğu değeri artırmaya hazırlanıyor.

Bridgestone’un iştiraklerinden Bridgestone Europe, 910 milyon Euro değerinde bir anlaşmayla Avrupa’nın önder dijital filo çözümleri sağlayıcısı TomTom Telematics’in (Telematics) satın alma işlemlerini tamamladığını açıkladı.

paolo-ferrari
Bridgestone Corporation Başkan Vekili, Bridgestone EMEA Başkanı ve Genel Müdürü Paolo Ferrari

Bu yatırımla birlikte Bridgestone, dijital kapasitesini güçlendirmeye devam ediyor. Avrupa’da iki haneli büyüme kaydeden bir endüstrinin bir numaralı firması olan Telematics, Bridgestone stratejisine paralel olarak şirketin filo operasyonlarını daha etkili ve verimli kılacak ve mobilite çözümlerinin kapsamını genişletecek.

Yeni dönemde Telematics, Bridgestone bünyesinde bağımsız bir iş kolu olarak operasyonlarına devam ederken, Bridgestone’un güçlü marka değeri, geniş müşteri tabanı, küresel erişimi ve perakende ağından faydalanacak. Ayrıca şirketin Avrupa’da ve faaliyet gösterdiği diğer bölgelerde hazır bulunan büyüme planlarını hızlandırmak amacıyla Bridgestone’un yatırımlarından ve potansiyelinden yararlanılacak.

bridgestone-finalinfographic
Avrupa’da iki haneli büyüme kaydeden bir endüstrinin bir numaralı firması olan Telematics, Bridgestone stratejisine paralel olarak şirketin filo operasyonlarını daha etkili ve verimli kılacak ve mobilite çözümlerinin kapsamını genişletecek.

Anlaşmanın Bridgestone’un mobilite çözümleri önderi olma yolculuğunda önemli bir kilometre taşı olduğuna değinen Bridgestone Corporation Başkan Vekili, Bridgestone EMEA Başkanı ve Genel Müdürü Paolo Ferrari, “Bugün filo temelli mobiliteye talep hızla büyürken bu çözümlerin etkinliği ve verimliliği filoların rekabette kalabilmelerinin anahtarı haline geliyor. Sunduğu ekonomik ve çevresel değer göz önüne alındığında filo yöneticileri her zamankinden daha güvenilir ve yenilikçi bir iş ortağına ihtiyaç duyuyor. Bridgestone ve TomTom Telematics bu talebi karşılayacak araçlara, öngörüye ve deneyime sahip. Bu anlaşma aracılığıyla, sektörümüzü mobilitenin geleceğine taşıyacak çok güçlü bir filo çözümleri merkezinin yaratılışına şahitlik ediyoruz.” dedi.

TomTom Telematics CEO’su Harold Goddijn ise “Bridgestone’un TomTom Telematics’in yeteneklerinin ve gücünün farkında olması ve bu iş kolunun gerçek potansiyeline ulaşarak büyümesini hedeflemesi bizleri çok mutlu ediyor. Telematics bünyesinde bulunan tüm çalışma arkadaşlarıma Bridgestone çatısı altında başarılı bir gelecek diliyorum.” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here