BAU Reklamcılık Bölümü öğrencilerinin mezuniyet projesi yeni Volkswagen Crafter oldu

0
1211

Bahçeşehir Üniversitesi (BAU) İletişim Fakültesi Reklamcılık Bölümü son sınıf öğrencilerinin mezuniyet projesi Volkswagen Ticari Araç’ın yeni Crafter modeli oldu. Öğrenciler 2018 yılında pazara sunulan yeni Crafter modeli için 360 derece iletişim kampanyası hazırladılar.

Volkswagen Ticari Araç, iletişim alanında yeni fikirler bulma konusunda Bahçeşehir Üniversitesi (BAU) ile işbirliğine devam ediyor. Bu yıl satışa sunulan yeni Crafter modeli BAU İletişim Fakültesi Reklamcılık Bölümü son sınıf öğrencilerinin mezuniyet projesi oldu.

Altı kişilik gruplar halinde proje konusu modelle ilgili 360 derece iletişim kampanyası hazırlayan öğrenciler, projelerini Reklamcılık Bölümü öğretim üyelerine ve Volkswagen Ticari Araç marka yöneticilerine sundular. En beğenilen proje yeni Crafter’ın tanıtımı için gerçekleştirilecek iletişim kampanyalarında kullanılacak.

Profesyonel ajanslar çizgisinde projeler geldi

BAU Reklamcılık Bölümü öğrencileri daha önce de “Advertising Analysis” dersi kapsamında Volkswagen Amarok modeli için dijital reklam kampanyası hazırlamışlardı. Gerek daha önce yapılan Amarok kampanyası çalışmaları gerekse bu seneki mezuniyet projeleri Volkswagen Ticari Araç markası yöneticilerini memnun etti. Dijital dünyaya ve bu dünyanın dinamiklerine kısa sürede uyum sağlamış grupların sunduğu projeler arasında Türkiye’nin en büyük dijital ajanslarının fikir ve yaklaşımlarına paralellik gösteren örnekler de yer aldı.

Üniversite – sektör işbirliğinin farklı bir örneği

Bölümlerinde en az bir ana dalda eğitim gören öğrencilere, aldıkları eğitimi gerçek hayata uygulamak adına Volkswagen Ticari Araç markası tarafından böyle bir fırsat sunulması ve öğrencilerin bu fırsatı değerlendirmedeki istek ve azmi, gerçekleştirilen bu çalışmayı üniversite – sektör işbirliğinin güzel örneklerinden biri haline getirdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz