Schmitz Cargobull, Treyler İnovasyon 2019 ödülüne layık görüldü

0
1739

Uluslararası uzman jüri heyeti  “Smart Trailer – Akıllı Treyler” kategorisinde Schmitz Cargobull’u kazanan olarak belirledi. Hannover’deki IAA Ticari Araçların ödül töreninde Schmitz Cargobull AG CEO’su Andreas Schmitz yaptığı konuşmada “Bu, araç kavramımıza harika bir yanıt. Bu ödülü endüstri uzmanlığımızın bir teyidi olarak görüyoruz.” dedi.

Schmitz Cargobull’un “SmartTrailer – AkıllıTreyler” kavramında ilave opsiyonel duyarga içeren yeni nesil telematik donanım temel alınıyor. Müşteriler bu sayede, tüm ilgili duyargaları bağlayabilme ve ilgili treyler bileşenlerini doğrudan telematik sistemi üzerinden izleme kabiliyetinden faydalanıyor. Geçmişte her bir bileşen genellikle kendi duyargasına ve iletim elemanlarına bağlı olarak bağımsız bir birim olarak davranırken, şu an Schmitz Cargobull’un SmartTrailer kavramında, lastik basınç izleme sistemi, kapı duyargaları, kapı kilitleme sistemi veya sıcaklık kaydedici gibi her bir bileşen doğrudan telematik kontrol ünitesine bağlı. Yeni TrailerConnect sistemindeki sıcaklık kaydedici, bir dijital sıcaklık kaydedici olup, DIN EN 1283 yönetmeliğine göre onaylanıp sertifikalandırılıyor. Kullanıcılar standart basılmış sıcaklık loguna ihtiyaç duyarlarsa, araçlarını isteğe bağlı olarak bir Schmitz Cargobull yazıcı ile donatabiliyor. TrailerConnect ayrıca bir kablosuz LAN modülü ile de donatılıyor.

“Yüzde 100 smart – Yüzde 100 akılı” sloganını takiben Schmitz Cargobull, tüm S.KO COOL frigorifik yarı-treylerlerini bir telematik sistemi ile standart olarak donatıyor. Standart telematik ekipmanları, birbirine bağlı, bütünleşik bir lojistik zinciri üzerinde optimum kontrol için güçlü bir temel oluşturuyor. Bu da verimliliği artırmaya ve toplam sahip olma maliyetini azaltmaya yardımcı oluyor. 

Prestijli ödüllerin jürisi, Avrupa’da 16 uzmanlık ulaştırma yayınından gazetecilerden oluşuyor. “Treyler İnovasyonu” platformu, treyler ve kamyon dünyasından ilgi çekici yeniliklere odaklanıyor. Ne kadar büyük veya küçük olursa olsun, çok sayıda treyler yeniliğini vitrine çıkarıyor. Dokuzuncu yılında ödüller toplam yedi kategoride treyler üreticisini onurlandırıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here