Barsan Global Lojistik’e 500 adet Mercedes-Benz Actros

2
2572

Mercedes-Benz Türk, Barsan Global Lojistik’e gerçekleştirdiği 500 adetlik kamyon teslimatıyla sektörün ve tarihinin en büyük satışına imza attı.

Yıllardır süregelen işbirliği çerçevesinde Mercedes-Benz Türk’ten bugüne kadar bin 350 adet kamyon satın alan Barsan Global Lojistik, en yüksek adetli alımını gerçekleştirdi.

Barsan Global Lojistik, Mercedes-Benz Türk ile beraber yaklaşık 50 milyon Euro’luk yatırımla Türkiye ekonomisine destek veriyor.

Teslimat töreninde Mercedes-Benz logosuna atfen “Havada, Karada ve Suda” teması işlenerek, bir kamyon suda, bir kamyon karada ve bir kamyon ise havada sergilendi.

Mercedes-Benz Türk, Türkiye tarihinin en büyük kamyon teslimatını, Barsan Global Lojistik‘e 500 adet Mercedes-Benz Actros çekici ile gerçekleştirdi. Bu tarihi işbirliğine özel, ‘Havada, Karada ve Suda‘ kavramı ile hem Mercedes-Benz‘in yıldızına ve başarısına hem de Barsan Global Lojistik şirketinin faaliyet alanlarına atfen Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen törende bir araç Haliç üzerinde suda, bir araç havada, bir araç ise karada sergilendi.

Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen teslimat törenine Mercedes-Benz Türk İcra Kurulu Başkanı Süer Sülün, Kamyon Satış ve Pazarlama Direktörü Bahadır Özbayır ve Kamyon Filo Satış Grup Müdürü Haluk Burçin Akı ev sahipliği yaptı.

Mercedes-Benz Türk İcra Kurulu Başkanı Süer Sülün

Mercedes-Benz Türk İcra Kurulu Başkanı Süer Sülün: “Bu teslimat, Türk lojistik sektörünün ekonomisinde bir dönüm noktası niteliği taşıyor

Mercedes-Benz Türk İcra Kurulu Başkanı Süer Sülün, yaptığı açıklamada “Türkiye tarihinin en büyük kamyon teslimat törenine imza atıyoruz. 500 adetlik bu dev kamyon teslimat törenimizin ana temasını Mercedes-Benz’i dünya çapında bir marka yapan üç kollu yıldızının anlamı üzerine kurduk. Daire içine alınmış üç kollu bir yıldız gibi görünen bu sembol, motorlu araçların evrenselliğini ve insanlığın ‘havada, karada, suda’ olabildiğince hızlı ve güvenli mobilize olabilmesini en yalın haliyle anlatıyor. Mercedes-Benz Türk olarak biz de bu felsefe doğrultusunda yıldızımızın her daim başarıyla her yerde, havada, karada ve suda var olması için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Barsan Global Lojistik‘in gerçekleştirdiği 500 adetlik kamyon yatırımı yalnızca Barsan Global Lojistik ve Mercedes-Benz Türk markaları için değil, aynı zamanda Türkiye’nin de geleceğine yapılan önemli bir yatırımdır.” dedi.

Mercedes-Benz Türk Kamyon Satış ve Pazarlama Direktörü Bahadır Özbayır: “Türk otomotiv sektörünün en büyük kamyon teslimatı”

Mercedes-Benz Türk Kamyon Satış ve Pazarlama Direktörü Bahadır Özbayır ise “Barsan Global Lojistik’e yaptığımız 500 adetlik bu satışla, 2015 yılındaki 450 adetlik rekoru birlikte yeniden kırmış bulunuyoruz. Türk otomotiv sektörünün en büyük kamyon teslimatını, 35 yıldır lojistik sektöründe hizmet veren iş ortağımız Barsan Global Lojistik şirketi ile gerçekleştirmekten büyük gurur ve onur duyuyoruz. Yıllardır süren ve karşılıklı güven üzerine kurulu bu işbirliğimizi bugünkü teslimat ile bin 350 adede çıkartmış bulunuyoruz. Yatırımlarımızın hız kesmeden devam ettiği Aksaray kamyon fabrikasında üretilen araçlarımızın Barsan Global Lojistik şirketine ve Türkiye lojistik sektörüne hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Mercedes-Benz Türk Kamyon Satış ve Pazarlama Direktörü Bahadır Özbayır, Barsan Global Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Çaptuğ, Barsan Global Lojistik firma sahibi Kamil Barlın ve Mercedes-Benz Türk İcra Kurulu Başkanı Süer Sülün (soldan sağa)

Toplantıya Mercedes-Benz Türk yetkili bayi Mengerler Yönetim Kurulu Başkanı Ergin İmre, Yönetim Kurulu Başkan Vekili Gülseren Zambak, Yönetim Kurulu Üyesi Hayrettin Karaboğa, Genel Müdür Nusret Güldalı, Satış Sonrası Hizmetler Pazarlama Müdürü Cihan Ekinci ve Kamyon Satış Müdürü Aytolan Yılmaz‘ın yanı sıra Barsan Global Lojistik firma sahibi Kamil Barlın, Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Çaptuğ ve Barsan Global Lojistik Yönetim Kurulu Üyesi ve Kara Nakliye Direktörü Sedat Geyik katıldı.

Barsan Global Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Çaptuğ: “Mercedes-Benz Türk ile yıllardır süregelen işbirliğimizin, artarak devam edeceğine inanıyorum

Barsan Global Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Çaptuğ da yaptığı konuşmada “1982 yılında Kamil Barlın tarafından kurulan Barsan Global Lojistik, bütünleşik lojistik hizmetini küresel ölçekte karşılayan küresel bir dünya şirketi olup, 29 ülke 65 lojistik merkezinde hizmet vermektedir. Günümüz itibariyle dünya Gayri Safi Milli Hasılasının (GSMH) yüzde 81.67 sini oluşturan ülkelerde yapılanmasını tamamlamış durumda olan şirketimizin hedefi  2018 yılı sonunda Dünya GSMH’nın yüzde 92.31’inde, 2019 yılı sonunda da yüzde 94.89’unda var olmaktır. Dinamik ve hızla büyüyen yapımızı yenilikçi, teknolojiyi iyi kullanan yatırımcı kimliğimize borçluyuz. Mercedes-Benz Türk ile uzun yıllardır devam eden işbirliğimizin hedeflerimiz doğrultusunda artarak devam edeceği inancındayım. Bugün bizi bir araya getiren 500 adetlik filo alımının Türk ekonomisine, Türk lojistik sektörüne ve şirketlerimize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Mercedes-Benz Türk İcra Kurulu Başkanı Süer Sülün, Barsan Global Lojistik firma sahibi Kamil Barlın’a bir kamyon maketi hediye etti.

Havada, karada ve suda Mercedes-Benz kamyonları

Teslimat töreninde dev filoyu temsilen sergilenen Mercedes-Benz Actros 1845 LSnRL kamyonlarından biri Haliç üzerinden etkinlik alanına yüzerek getirilirken, bir başka kamyon da vinç üzerinde havada asılı şekilde sergilendi. Mercedes-Benz logosuna atfen karada, havada ve suda sergilenen Actros kamyonlar; geliştirilmiş sürüş dinamikleri, yakıt tüketimini büyük ölçüde azaltan yenilikçi teknolojileri ve aerodinamik yapıları ile hacimli yük taşıyan uluslararası nakliye ve lojistik firmaları tarafından tercih ediliyor. Ayrıca Actros 1845 LSnRL kamyonlarında standart olarak sunulan Şerit Takip, Yorgunluk Algılama, Aktif Fren, Araç Denge Kontrol (ESP) gibi sistemler sürüş esnasında güvenliğin en üst noktaya ulaşmasını sağlıyor.

2012’den beri bin 350 kamyon

Barsan Global Lojistik bir kez daha filosunu büyütürken tercihini Mercedes-Benz’den yana kullandı. 2012 yılında 100 adet Actros teslimatı, 2013 ve 2014 yıllarında toplam 300 adet Actros teslimatı, 2015 yılında 450 adet Actros teslimatı ve 2018 yılında 500 adet Actros teslimat ile Mercedes-Benz Türk‘ün Barsan Global Lojistik’e son altı yılda teslim ettiği araç sayısı bin 350 adede ulaştı.

Futbol sahasını dolduracak kadar kamyon

Barsan Global Lojistik, teslim aldığı 500 adet Mercedes-Benz kamyon için yaklaşık 50 milyon Euro’luk yatırım yaptı. Teslim edilen 500 adet Mercedes-Benz kamyonun tamamı 225 bin beygir gücüne denk geliyor. Tüm kamyonlar dizildiğinde 400 metre çapında bir Mercedes-Benz yıldızı oluşturulabiliyor ve bu kamyonlar ile bir futbol sahasının tamamı doldurulabiliyor. Kamyonların her birinde 500 metre elektrik kablosu kullanılırken, 500 kamyondaki tüm kablolar toplandığında 250 km’ye, yani yaklaşık İstanbul-Bursa arasındaki mesafeye denk geliyor.

Pazarın önderi Mercedes-Benz Türk’ten “Yıldızlı Satış

Son 16 yıldır Türkiye’de 6 ton ve üzeri kamyon pazarının önderliğini aralıksız sürdüren Mercedes-Benz Türk, Barsan Global Lojistik’e 500 adet Actros 1845 LSnRL kamyonu ürün, servis sözleşmesi, kasko sigortası, projenin finansmanı ve ikinci el takası içeren “Yıldızlı Satış” kapsamında teslim ediyor. Yeni kamyonların finansmanı ve sigortaları Mercedes-Benz Türk Finansal Hizmetler, takas işlemleri TruckStore, kullanım süresince servis hizmetleri Mercedes-Benz Türk yetkili servis ağı tarafından sağlanıyor.

Teslimat töreninde Mercedes-Benz logosuna atfen “Havada, Karada ve Suda” teması işlenerek, bir kamyon suda, bir kamyon karada ve bir kamyon ise havada sergilendi.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz