Mobil Delvac, hafif ticari taşıt ürün yelpazesini sundu

5
1163

ExxonMobil, hafif ticari taşıtlar için özel olarak geliştirdiği Mobil Delvac Hafif Ticari Taşıtlar ürün ailesini Türkiye’de satışa sundu. Hızla gelişen hafif ticari taşıt pazarındaki önemli bir boşluğu dolduracak olan Mobil Delvac’ın hafif ticari taşıtlar için özel olarak geliştirilen ürün yelpazesi, motor ömrünün uzamasına yardımcı olurken, kentiçi zorlu sürüş ve ağır çalışma şartlarına bağlı aşınmalara karşı yüksek koruma ve performans sağlayacak. Mobil Delvac Hafif Ticari Taşıtlar ürün yelpazesi; F 5W-30, dizel parçacık filtresiyle uyumlu M 5W-30, 5W-30 ve 10W-40 olmak üzere dört farklı üründen oluşuyor.

ExxonMobil çatısı altında yer alan ve ülkemizde 113 yıldır madeni yağların üretimi ve pazarlanması konusunda faaliyetlerini sürdüren Mobil Oil Türkiye, 90 yıllık tecrübeye sahip Mobil Delvac markası altında hafif ticari taşıtlar için geliştirilen yeni ürün yelpazesi ile hafif ticari taşıtların ihtiyaçlarını karşılayarak önemli bir boşluğu dolduruyor. 

Türkiye’de 5 ve 7 litrelik ambalaj seçenekleriyle satışa sunulan Mobil Delvac Hafif Ticari Taşıtlar ailesi üyeleri F 5W-30, M 5W-30, 5W-30 ve 10W-40, motor ömrünün uzamasına önemli şekilde katkıda bulunurken, kentiçi sürüş ve ağır hizmet koşullarına bağlı aşınmalara karşı koruma ve yüksek performans sağlıyor. Özellikle ticaret erbapları için büyük bir sorun haline gelen yüksek bakım maliyetleri ve arızalar sebebiyle yaşanan zaman kayıplarının da önünü kesmeye yardımcı olarak aynı zamanda ticari taşıtların değerini de koruyan Mobil Delvac; dünyanın önde gelen araç üreticilerinin motor şartnamelerini karşılıyor. Öte yandan hafif ticari taşıtlar için özel olarak geliştirilen Mobil Delvac ailesi, yakıt tüketiminin düşürülmesine yardımcı oluyor.

ExxonMobil Türkiye Satış Müdürü Handan Karakaş, hafif ticari taşıtlar için özel olarak geliştirilen Mobil Delvac ailesi ile ilgili olarak “Hafif ticari taşıt sahipleri ve işletmecilerinin pekçoğu yağ satın alırken en düşük maliyetli ya da en yüksek performanslı yağlardan çok, araçlarına en uygun olduğuna inandıkları yağı tercih ediyor. Önümüzdeki dönemde hafif ticari sektöründe ciddi bir büyüme bekleniyor. Yeni ürünlerimizle ticari yağlar konusundaki uzmanlığımız sayesinde son kullanıcı için değer yaratmayı hedefliyoruz. Piyasa araştırmamız, hafif ticari taşıt sahiplerinin, düzenli bakıma büyük önem verdiklerini gösterdi. Düzenli bakım, hayati öneme sahip olan araçlarının yolda ve çalışır durumda tutulacağı konusunda içlerinin rahat etmesini sağlıyor.” şeklinde konuştu.

Exxon Mobil Türkiye Satış Müdürü Handan Karakaş

Hafif ticari taşıtlara özel Mobil Delvac LCV F 5W-30, motor ömrünün uzamasına ve yakıt ekonomisine yardımcı olan, motorda çamur ve aşınmaya karşı yüksek koruma sağlayan, sentetik bir motor yağı olarak dikkat çekiyor. Ford WSS-M2C913-D ve Ford WSS-M2C913-C onaylarının tavsiye edildiği motorlara sahip Ford hafif ticari taşıtlar, ACEA A5/B5 veya A1/B1 standardı gerektiren hafif ticari taşıtlar, normal veya zaman zaman ağır olabilecek çalışma koşullarındaki (Kentiçi sürüş koşulları dahil) araçlar için öneriliyor.

Hafif ticari taşıtlara özel Mobil Delvac LCV M 5W-30 motor ömrünün uzamasına ve yakıt ekonomisine yardımcı olan, motorda çamur ve aşınmaya karşı mükemmel koruma sağlayan, düşük küllü sentetik bir motor yağı olarak öne çıkıyor. MB 229.31, 229.51 veya 229.52 onaylı ürünlerin tavsiye edildiği Mercedes-Benz hafif ticari taşıtlar, ACEA C3 standardı gerektiren hafif ticari taşıtlar, VW 505 00/505 01 onaylı ürünler gerektiren Volkswagen hafif ticari taşıtlar, katalitik konvertörlü benzinli araçlar ve dizel parçacık filtreli dizel taşıtlar için tavsiye ediliyor.

Hafif ticari araçlara özel Mobil Delvac LCV 5W-30 ve Mobil Delvac LCV 10W-40 ürünleri, tipik olarak kentiçi zorlu sürüş koşullarında çalışan dizel ve benzinli motorlarda yüksek yağlama ve koruyuculuk sağlayan bir motor yağı olarak sunuluyor. Mobil LCV 5W-30, VW 501/505.00 onaylı ürünler gerektiren hafif ticari taşıtlar ile ACEA A3/B4 standardı gerektiren hafif ticari araçlar için öneriliyor. Mobil LCV 10W-40, ACEA E7 ve API CI-4 standardının talep edildiği hafif ticari taşıtlar için tavsiye ediliyor.

5 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz