ASC Vize Hizmetleri, İtalya’nın İstanbul Başkonsolosluğu’nun akredite kuruluşu oldu

0
157
asc-vize-hizmetleri-italya-konsoloslugu-akredite
UND'nin yeni oluşumu ASC Vize Hizmetleri, İtalya’nın İstanbul Başkonsolosluğu tarafından “TIR Sürücülerinin Vize Başvuruları” için akredite edilen kuruluşlar arasına alındı.

UND‘nin yeni oluşumu ASC Vize Hizmetleri, İtalya’nın İstanbul Başkonsolosluğu tarafından “TIR Sürücülerinin Vize Başvuruları” için akredite edilen kuruluşlar arasına alındı.

Bundan sonraki süreçte, İstanbul’dan yapılacak İtalya Schengen vize başvuruları direkt olarak ASC Vize Hizmetleri aracılığıyla İtalya Başkonsolosluğu’nun anlaşmalı aracı kurumu olan İDATA’ya teslim edilebilecek olup sürücülerin konsolosluğa gitmesine gerek kalmayacak.

ASC Vize şirketinin kuruluşu sonrasında UND tarafından tüm büyükelçilik ve başkonsolosluklara yazılı bir bilgilendirme yapılmış ve UND’nin yeni oluşum ile kurmuş olduğu vize şirketi hakkında detaylı bilgi paylaşılmıştı. Bahse konu bilgilendirmede özetle; ASC Vize Hizmetleri şirketinin temel amacının, “Profesyonel TIR Sürücülerinin vize başvurularının öncelikli olarak UND kontrolünden geçirilmesi ve sonrasında ‘doğru, güvenilir ve kontrol edilmiş’ evrakın ilgili büyükelçilik ve/veya başkonsoloslukların anlaşmalı olduğu aracı kurumlara teslim edilmesinin sağlanması” olduğu ve bu hedef doğrultusunda belirlenen çalışma modeli detayları yer almıştı.

İtalya Başkonsolosluğu tarafından yapılan incelemeler sonucunda UND‘ye bilgilendirme yapılmış olup; ASC Vize Hizmetleri şirketinin “TIR Sürücülerinin Vize Başvuruları” için akredite edilen kuruluşlar arasına alındığı bildirildi.

Bilindiği üzere, 2020 yılı Ekim ayından bu yana İtalya Başkonsolosluğu, vize hizmeti veren müşavir şirketler kanalıyla yapılan vize başvurularını kabul etmemekte ve sürücülerin doğrudan konsolosluğa başvuru yapmasını talep etmekte idi. ASC Vize şirketinin akredite edilmesi ile birlikte, bu zorlu süreç ortadan kalkmış olacak ve başvurular, sürücülerin konsolosluğa gitmesine gerek kalmadan ASC Vize Hizmetleri aracılığıyla direkt olarak yapılabilecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here