Auto King İcra Kurulu Başkanı Ayhan Dayoğlu, IBIS organizasyonunda konuştu

5
2927

12-14 Haziran tarihleri arasında İspanya’nın Madrid şehrinde düzenlenen IBIS (International Body Shop Industry Symposium – Uluslarası Otomotiv Gövde Sanayi Sempozyumu) organizasyonuna Türkiye’den AUTO KING katıldı. Türkiye çapında 49 farklı noktada servis hizmeti veren AUTO KING’i temsilen İcra Kurulu Başkanı Ayhan Dayoğlu, Amerikan Caliber Collision Center CEO’su Steve Grimshaw ve Canada FixAuto World CEO’su Steve Leal ile birlikte “servis ağlarının gelişimi ve işbirlikleri” konulu oturuma panelist olarak katıldı.

Panelde en çok üzerinde durulan konu, servis sektöründe eğitimli personel ve bu sektöre insan yetiştirme konusu oldu. Onarım sektöründe insan etkeninin çok önemli olması, yapılan pek çok işin emek yoğun, belirli bir uzmanlık ve ustalık isteyen işler olması nedeniyle bu konu tüm panelistler açısından en çok üzerinde konuşulan başlık oldu. AUTO KING İcra Kurulu Başkanı Ayhan Dayoğlu, tüm AUTO KING servisleri için iyi eğitimli ve işinin uzmanı personeli, AUTO KING Akademi bünyesinde yetiştirdiklerini dile getirdi. AUTO KING Akademi bünyesinde uzman eğitmenlerle hizmet verilen tüm iş kollarında düzenli personel eğitimleri teorik ve uygulamalı olarak veriliyor, AUTO KING ailesine kaliteli işgücü sağlanırken aynı zamanda ülke ekonomisine de katkı sağlanıyor.

IBIS, 2001’den bu yana dünyanın çeşitli bölgelerinde düzenlediği organizasyonlarda, gövde onarım konusunda uzman, sektörün önde gelen kuruluşlarını bir araya getiriyor. Bugüne kadar küresel düzeyde çok sayıda organizasyona imza atan IBIS etkinliklerini, sektörün önde gelen temsilcilerinden oluşan 350’den fazla katılımcı düzenli olarak takip ediyor. IBIS organizasyonlarının ana hedef kitlesini; sigorta şirketleri, araç üreticileri, hasar onarımı konusunda uzman servis sektörü ve bu sektörlerle iş yapan diğer sektörler oluşturuyor.

AUTO KING, 2001 yılında kurulduğunda, Türkiye’deki ilk mini onarım uygulamaları olan boyasız göçük düzeltme, parça değişimi yerine parça onarımı, araç içi bakım ve onarım, oto boya koruma ve oto bakım uygulamalarını başlattı. Çok markalı olarak tüm binek otomobillere seslenen şirket; franchise mantığıyla Türkiye genelinde büyürken, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Yunanistan ve Rusya’da şubeler açarak hem yerel hem de bölgesel olarak büyüme iddiasını ortaya koyuyor. Zaman içinde orta ve ağır hasar, periyodik bakım, lastik ve aksesuvar satışı gibi alanlarda da faaliyet göstermeye başlayan AUTO KING’in Türkiye’deki sigorta şirketleriyle üç milyon kasko poliçesinde mini onarım hizmet teminatı anlaşmaları bulunuyor. AUTO KING kurulduğu günden bu yana, 1.3 milyonun üzerinde müşteriye ulaşarak, 1.5 milyon hasarlı parçayı onarıp, ülke ekonomisi ve sigorta şirketlerine 250 milyon Dolar’ın üzerinde katkı sağladı. Pera Capital ve EMF Capital’in sahibi olduğu AUTO KING, kurumsal yapısı, işletme ve onarım organizasyonunda sahip olduğu dijital altyapısı, franchise’lara sunduğu bilgi birikimi ile büyümeye devam ediyor.

Uzun yıllar süren otomotiv ve sigorta sektörlerindeki üst düzey yönetim deneyiminin ardından AUTO KING İcra Kurulu Başkanı olarak Ocak 2017’den bu yana firmada görev alan Ayhan Dayoğlu’nun önderliğini yaptığı AUTO KING ekibinin hedefleri arasında şirketin mevcut altyapısını güçlendirirken, hem ülke ekonomisine hem de otomotiv onarım sektörüne katkılarının artarak devam etmesi ve üç yıl içinde firmanın franchise ağının iki kat büyümesi yer alıyor.

5 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz