Tırsan Treyler, filo teslimatlarına devam ediyor

0
2564
Renault Trucks


Tırsan, İzmir’in önde gelen firmalarından Ebam Uluslararası Nakliyat’a 22 adet, ASL Lojistik’e ise 18 adet olmak üzere toplam 40 adet Tırsan Perdeli Mega yarı-treyler teslimatı gerçekleştirdi.  

 15 Haziran tarihinde Tırsan Adapazarı fabrikasında yapılan teslimat törenine Tırsan Treyler Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu, Ebam Uluslararası Nakliyat ve ASL Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Mutlubaş, ASL Lojistik Genel Müdürü Sezer Soner ve Tırsan Treyler Satış ve Bayi Yönetimi Koordinatörü Ertuğrul Erkoç katıldı.

Teslimat töreninde bir konuşma yapan Tırsan Treyler Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu, son iki yılda yurtdışına önemli yatırımlar yaptıklarını ve bunun karşılığını aldıklarını dile getirdi. Geçtiğimiz yıl 120 milyon dolarlık ihracat yaptıklarını ifade eden Çetin Nuhoğlu, 2017 yılı sonunda da yüzde 20 artışla 150 milyon dolar ihracat gerçekleştireceklerini söyledi.

5 Temmuz 2017 tarihinde 600’den fazla Avrupalı sektör temsilcisi ile Almanya Ulm fabrikasında özel tanıtım günü şeklinde dev bir organizasyon ile tüm ürün yelpazesini sergileyeceklerini kaydeden Çetin Nuhoğlu, Tırsan’ın geniş ürün yelpazesinin Avrupalı müşteriler tarafından şaşkınlıkla karşılandığını söyledi. Nuhoğlu, “Bizdeki ürün çeşidini görenler, ‘Bunu da mı üretiyorsunuz?’ diye sormaktan kendilerini alamıyorlar.” dedi.

Bin 500 çalışanımızla ülkemize değer katıyoruz

Avrupalı kullanıcıların Tırsan memnuniyetinin kendilerini mutlu ettiğini söyleyen Çetin Nuhoğlu, şöyle konuştu: “Bir Türk firması olarak bu başarıyı elde etmek önemliydi. Bu noktaya gelmemizde Türkiye’deki dostlarımızın büyük katkısı var. Türkiye’de açık ara pazar önderiyiz. Biz burada sadece montaj yapmıyoruz. Toplam bin 500 çalışanımızla müşterilerimiz için katma değeri yüksek ürünler üretiyoruz. Buradan çıkan ürünler Türk sanayisinin, Türk işçisinin ürünüdür. Bunu bilen ve anlayan dostlarımız hep yanımızdalar ve birlikte yol alıyoruz. Tüm Tırsan çalışanları gibi ben de şahsen ne gerekiyorsa yapıyorum. Bütün müşteri şikâyetlerini takip ediyorum. Çünkü daha iyi ürün ve hizmet için aldığımız her bilgi çok önemli.

Bu sektör ne istediğini biliyor

Biz yatırım aracı satıyoruz. Treyleri buzdolabı satar gibi satamazsınız.” diyen Çetin Nuhoğlu, treyler seçiminin firmaların kaderlerini belirleyecek kadar önemli olduğunun altını çizdi. “Bana ne verirsen ver ben bu ürünü satarım” mantığıyla treyleri allayıp pullayıp nakliyecinin önüne getiremezsiniz.” diye konuşan Çetin Nuhoğlu, müşteriye değer katmayan, onun hizmet kalitesini yükseltemeyen treylerlerin, işini iyi yapan ve geleceğine yatırım yapmak isteyen firmaların filolarına girmesinin mümkün olmadığını, kalıcı olmak için sektörün havasını iyi bilmek gerektiğini vurguladı.

Tırsan Treyler Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu, Ebam Uluslararası Nakliyat ve ASL Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Mutlubaş ve ASL Lojistik Genel Müdürü Sezer Soner, basın toplantısında birer konuşma yaptılar ve basın mensuplarının sorularını yanıtlandırdılar.

Satış sonrasına büyük önem veriyoruz

İlk kurulduğu günden bugüne Tırsan ürünlerini kullanan Ebam Uluslararası Nakliyat’ta ikinci neslin işin başında olmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Çetin Nuhoğlu, şunları söyledi: “Ebam, bizim 2005 yılından bu yana çalıştığımız bir firma. Ahmet Bey’in babası işi başlattı, şimdi de Ahmet Bey’e devretti. Türkiye’deki şirketlerin bir sonraki nesil tarafından büyütülerek devam ettirilmesi çok önemli.100 adetlik bir anlaşma yaptık ve son 40 adedini teslim ediyoruz. Bu teslimatla birlikte toplamda 250 adet araç teslim etmiş oluyoruz. Görüyorsunuz ki iyi firmalar iyi şeyler yapıyor. Bu firmaların desteklenmesi gerekiyor. Biz al-sat yapmıyoruz, bir yatırım malı teslim ediyoruz. Satıştan sonraki beş yıllık süre içerisinde ne olacak, yedek parçası zamanında tedarik edilecek mi, müşterinin ihtiyaçları karşılanacak mı? Bu konular verdiğimiz hizmet açısından son derece önemli. Tırsan olarak satış sonrasına büyük önem veriyoruz.”

Ahmet Mutlubaş: “Treylerin yanında güven ve işbirliği alıyoruz

Ebam Uluslararası Nakliyat Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Mutlubaş, 2005 yılından bu yana taşımacılık hizmeti verdiklerini ve kuruldukları günden bu yana Tırsan ile çalıştıklarını ifade etti. Ege Bölgesi’nde butik hizmet verdiklerini ve ağırlıklı askılı tekstil ve otomotiv yedek parça taşımaları yaptıklarını söyleyen Mutlubaş, “Tırsan’dan bugüne kadar 250 adet treyler aldık. Biz sadece treyler değil, güveni ve işbirliğini satın almış oluyoruz. Tırsan’dan memnunuz ve bugüne kadar hiçbir sıkıntımız olmadı. İşbirliğimizin daha da gelişmesini hedefliyoruz. Teslimattan önce fabrikayı gezme şansımız oldu. Gururla ve keyifle gezdik. Böyle bir treyler markamızın olmasından gurur duyuyoruz.” dedi.

ASL Lojistik Genel Müdürü Sezer Soner ise şimdilik iş olmamasına karşın yatırım yapmaktan çekinmediklerini ve Tırsan yatırımını böyle bir ortamda gerçekleştirdiklerini belirterek, “İstihdamı artırıyoruz ve ihracata katkıda bulanmak istiyoruz.” dedi.

15 Haziran tarihinde Tırsan Adapazarı fabrikasında yapılan teslimat törenine Tırsan Treyler Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu, Ebam Uluslararası Nakliyat ve ASL Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Mutlubaş, ASL Lojistik Genel Müdürü Sezer Soner ve Tırsan Treyler Satış ve Bayi Yönetimi Koordinatörü Ertuğrul Erkoç katıldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz