ATP Mevzuatı’na Tırsan’dan tam destek

0
1531

Soğuk zincir taşımacılığında nakliyecilerin tercihi olan Tırsan, müşterilerine çözüm ortağı olmaya devam ediyor. Tırsan, sektöre yönelik Frigo araçları ile müşterilerinin talep ve ihtiyaçlarını eksiksiz karşılıyor.

Soğuk Zincir Taşımacılığı için zorunlu olan ATP sertifikası, 8 Mayıs 2017 tarihinde Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından yayımlanan ATP genelgesi ile 15 Mayıs 2017 tarihinden itibaren Türk Standartları Enstitüsü tarafından düzenlenecek. Bu yasal zorunluluk ile birlikte soğuk zincir taşımacılığı yapan nakliye firmaları, taşıdıkları yükü artık daha güvenli bir şekilde müşteriye ulaştırabilecekler. 2011 yılından bugüne ATP Mevzuatı’na uygun olarak üretilen Tırsan Frigo, mevzuat kapsamındaki tüm gereklilikleri müşterilerine sunuyor.

ATP Konvansiyonu’nun Yaratacağı Fırsatlar:

Soğuk zincir taşımacılığında kurallar belirlenecek ve haksız rekabetin önüne geçilecek.

ATP’ye uygun araç sahibi olmak uluslararası gıda taşımacılığında büyük avantaj sağlayacak.

Soğuk zincir taşımacılığının gerekli koşullarda yapılması, toplum sağlığının da güvence altına alınmasını sağlayacak.

Türkiye’de uluslararası tanınırlıkta test ve belgelendirme merkezleri hizmet verecek.

ATP Konvansiyonu’nun uygulanması ile nitelikli insan gücü ihtiyacı artacak.

Tırsan’dan Özel Frigo Kampanyası

Soğuk zincir taşımacılığında nakliyecilerin her zaman yanında olan Tırsan, ATP Mevzuatı’na uygun olarak ürettiği Tırsan Frigo araçları için yapmış olduğu yeni kampanya ile müşterilerine destek oluyor.

15 Haziran 2017 tarihine kadar ilk 30 adetlik standart Tırsan Frigo aracı için sipariş veren Tırsan müşterileri, kampanya kapsamında aşağıda belirtilen seçeneklere de sahip olabilecekler.

2.650 mm iç net yükseklik

Kabinden sürüş yardımlı, yüke duyarlı otomatik dingil kaldırma sistemi

Treyler ve çekici için sepet tipi stepne taşıyıcı

500 lt alüminyum mazot deposu

Kayar raflı, led aydınlatmalı paslanmaz çelik yemek dolabı

Çelik takım dolabı

Tırsan Frigo’nun özellikleri

Yalıtım Kalitesi

Soğuk zincir taşımacılığında kullanılan araçların, FRC sertifikasına sahip olabilmesi için “Isı İletim Kat Sayısı” olarak ifade edilen “K” değerinin 0,4 W/m2.K ve altında bir değere ve en az 45 mm panel kalınlığına sahip olması gerekmekte.

Tırsan Frigo’lar sunduğu yüksek yalıtım performansı ile soğutucu birimin daha kısa süre çalışmasını sağlayarak hem kullanım ömrünü uzatıyor hem de en yakın rakibine göre yüzde 10 yakıt tasarrufu sağlıyor.

Periyodik olarak yapılan zorunlu ATP testlerinde sınır değerine yakın ısı iletim katsayısına sahip araçların, sertifikalarını yenilerken sorun yaşama ihtimalleri bulunmuyor. Tırsan Frigo araçların sahip olduğu teknik özellikler sayesinde kullanıcılar, bu tür sorunlarla karşılaşmıyor.

Tırsan Panel Teknolojisi

Poliüretan yalıtım malzemesi ile üretilen Tırsan Frigo panelleri yüksek ısı yalıtımı sağlıyor. Panellerde kullanılan cam elyaf takviyeli polyester (CTP); güneşin zararlı ışınlarına ve neme dayanıklı ayrıca ısı yalıtım performansı metalik yüzeylerden daha yüksek bir malzeme.

Gömme Deve Boynu

Tırsan Frigo gömme deve boyunlu şasi tasarımı ile artırılmış iç neti sayesinde daha yüksek hacimde taşımacılık imkanı sunuyor.

Çözüm seçenekleri

Tırsan Frigo araçları sahip olduğu 2.650 mm ile 2.900 mm arasındaki geniş iç net seçenekleri, ara bölme ve çift kat gibi önemli seçenekleri ile soğuk zincir taşımacılığındaki tüm taleplere uygun çözümler sunabiliyor.

KTL Şasi

Tırsan Frigo şasisinde en son ve en güvenilir “Çinko-Fosfat Katoforez Kaplama Uygulaması” kullanılıyor. Şasi bu uygulama sayesinde paslanmaya karşı 10 yıl boyunca garanti altına alınıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz