ARÜSDER, 20’nci yaşını kutladı

0
322
ARUSDER-02
Oldukça geniş bir katılımla ve coşkuyla gerçekleşen gecede sponsor firmalara plaket takdimi yapıldı.

Araç ve Araç Üstü Ekipman ve İş Makinaları Üreticileri Birliği Derneği (ARÜSDER) 20’nci yaşını görkemli bir gala yemeği ile kutladı.

10 Ocak akşamı Hilton Garden Otel’de gerçekleştirilen geceye Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede, ASO Başkanı Nurettin Özdebir, MAİB Başkanı Kutlu Karavelioğlu, Başkan Yardımcısı Sevda Kayhan Yılmaz, MAKFED Genel Sekreteri Zühtü Bakır, Erbaa Belediye Başkanı Ertuğrul Karagöl, İMDER, İSDER, İŞİM ve KAZANSİAD başta olmak üzere bir çok sivil toplum kuruluşunun başkanları ile MAKFED üyesi derneklerin genel sekreterleri ile kamu kurum ve kuruluşlarının üst düzey yöneticileri katıldı.

ARUSDER-01
Araç ve Araç Üstü Ekipman ve İş Makinecileri Üreticileri Birliği Derneği (ARÜSDER) 20’ncu yaşını kutladı.

Sektörün bu önemli buluşmasında ARÜSDER’in hizmetlerinin ve temsil ettiği sektörün ülkemiz açısından ne kadar önemli olduğuna vurgu yapılarak, bu ve bundan sonraki yıllarda beklentinin daha da fazla olduğunun altı çizildi.

Oldukça geniş bir katılımla ve coşkuyla gerçekleşen gecede sponsor firmalara plaket takdimi yapıldı ve katılımcılar Nejat İnan Orkestrası’nın müzikleri eşliğinde keyifli saatler geçirdi.

ARUSDER-BURHAN-FIRAT-01
ARÜSDER Başkanı Burhan Fırat

1999 yılında kurulan ARÜSDER halen ülkemizin cari açığının kapatılmasında önemli ölçüde destek veren 66 üyenin temsilcisi olarak çalışıyor. İç pazarda kamunun hizmetine sunduğu itfaiye, çöp kamyonu, ambulans, kanal açma, personel ve yük kaldırma platformları, askeri araçlar gibi pek çok  ürünün yanı sıra iş makineleri konusunda da lider firmaların birlikteliğinden doğan bir sivil toplum kuruluşu. Sadece yurtiçinde değil dünyanın 145 ülkesine satış yapan ARÜSDER üyesi firmalar çok önemli bir görevi de yerine getirerek ülkemizin üst düzeyde tanıtımını gerçekleştiriyor. Dünya üzerinde bir çok fuara katılan, temsil heyetlerinde yer alan, ilgili yabancı yetkilileri ülkemize davet ederek yerinde görmelerini sağlayan bu birliktelik çatısı altında temel amaç; dünya pazarlarındaki rekabet gücünü artırabilmek.

Son yıllarda hızla büyüyen ve genişleyen dernek üyelerinin ihracat başarısı gelecek yıllara dair de son derece ümit verici düzeyde. Nitekim, artık kendi dünya markalarını yaratma yolunda ciddi çabalar harcıyorlar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here