Dijitalleşme Çalışma Grubu Toplantısı 11 Kasım 2021 tarihinde gerçekleştirildi

0
115
dijitallesme-calisma-grubu-toplantisi-11-kasim-2021-tarihinde-istanbul-fuar-merkezinde-gerceklestirildi-12
UND üyelerinin Endüstri 4.0’a daha hızlı uyum sağlayabilmesi ve sektörün dijital dönüşümüne katkı sağlayabilmek adına kurulan "Dijitalleşme Çalışma Grubu" toplantısı 11 Kasım 2021 tarihinde İstanbul Fuar Merkezi'nde gerçekleştirildi.

UND üyelerinin Endüstri 4.0’a daha hızlı uyum sağlayabilmesi ve sektörün dijital dönüşümüne katkı sağlayabilmek adına kurulan “Dijitalleşme Çalışma Grubu” toplantısı 11 Kasım 2021 tarihinde İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Toplantıda UND Dijitalleşme Çalışma Grubu adına A Grubu Başkanı Cüneyt Yetkin, Çalışma Grubu hedefleri ile ilgili bir sunum gerçekleştirdi.

Çalışma Grubu adına başlatılmış olan Başarılı Bir Dijital Dönüşüm İçin Yol Haritası” çalışması hakkında ve hazırlanan segmentasyon anketi ile ilgili bilgilendirmeler yapıldı.

Çalışmalarımızda ihtiyaç duyduğumuz tasarım mimarları için üye firmalarımızda görev alan BT personellerinin de Dijitalleşme Çalışma grubumuza dahil olmaları çağrısında bulunuldu.

Toplantı katılımcıları ile izlenecek yol haritası ve sektörün dijitalleşme konusunda yaşadığı sorunlar hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

Dijitalleşme konusunda yaşanan sorunlara yönelik çözüm önerilerinin paylaşılması ihtiyacına yönelik olarak Çalışma Grubu üyelerine özel kurulmuş olan www.unddijital.com internet sitesinde özel bir bölüm açılmasına karar verildi.

Çalışma grubu üyeleri dijitalleşme süreçlerinde yaşamış oldukları sorunları ve örnek vakalarını paylaşabilecek, sunulan çözüm önerileri ile üyelere yardımcı olunacak.

Toplantıda ayrıca sunumları ile destek sağlayan Kobi ölçeğindeki lojistik firmaları için “Taşımacılık Yönetim Sistemi” ve bütünleşmiş navlun pazarı uygulaması hizmeti sunan Frigian firması adına Seyfi Arıcı, Kodsuz Yazılım Geliştirme Platformu (No-code development platform) XPODA firması adına İlayda Eryiğit ve XPODA ürünleri ile lojistik sektörüne hizmet sunan ve XPODA iş ortağı olan Yiğit Osman Deniz’e katkıları için teşekkür edildi.

Toplantıya UND Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Yayman (Best Nakliyat), UND Yönetim Kurulu Üyesi Ersan Keleş (Reis Taşımacılık), Dijitalleşme ÇG A Başkanı Cüneyt Ergen (Alışan Lojistik), Dijitalleşme ÇG A Başkan Yrd. Feryal Selvi (TOBBUND), Dijitalleşme ÇG B Başkanı Taygun Durmaz (Omsan Lojistik), Dijitalleşme ÇG B Başkan Yrd. Barbaros Büyükyılmaz (Toros), Erdinç Keleş (Reis Taşımacılık), Canan Cellat (TOBBUND), Mustafa Yaldız (Destan), Talha Çimagil (Toros), Çağlar M. Bircan (Alper Lojistik), Turan Aytuğ Yayman (Best Nakliyat), M. Mehmet Yüce (Logitrans), Enes Şaşmaz (Logitrans), Berkalp Kaya (UND), İhsan Ölmez (UND) ve Bursa Teknik Üniversitesi Lojistik Kulübü Öğrencileri katılım sağladı. Sunum ve tanıtımları ile Seyfi Arıcı (Frigian.Net), İlayda Eryiğit (Xpoda) ve Yiğit Osman Deniz (TMGDHizmetleri.com) de toplantıya katkı sağladı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here