Alpet, tanker sürücülerini güvenli sürüş konusunda bilgilendirdi

0
706

Akaryakıt sektöründeki hızlı yükselişini sürdüren Alpet, sektöre yön verecek çalışmalar geçekleştirmeye devam ediyor. Sektörde sağlık, emniyet, çevre ve güvenlik bilincini artırmayı hedefleyen Alpet, akaryakıt tesis ve istasyonlarında güvenli dolum yapılabilmesi için tanker sürücülerine eğitim verdi.

Türkiye genelinde 400’ün üzerinde istasyonu ile hizmet sunan Alpet, SEÇG (Sağlık, Emniyet, Çevre ve Güvenlik) bilincini artırmayı şirket kültürü olarak benimsiyor. Sektördeki nitelikli iş gücünü artırma konusunda sürekli yatırımlar yapan Alpet, bu kapsamda Tanker Sürücü Eğitimleri’ni başlattı. Alpet, istasyon ve tesislerdeki akaryakıt dolumunun güvenli bir şekilde gerçekleştirilmesi için tanker sürücüleri ile bir araya geldi.

Alpet Körfez tesislerindeki eğitimlere 30 tanker sürücüsü ve beş tesis personeli katılım sağladı. Eğitim konuları “İş Sağlığı ve Güvenliği”, “ADR (Otomatik Hata Tanımlama) Sistemleri” ve “Güvenli Tanker Boşaltımı ve Kuralları” olmak üzere üç ana başlıktan oluşturuldu. Akaryakıt sektöründeki nitelikli iş gücünün artırılması hedefi ile eğitimlere başlayan Alpet, Türkiye genelindeki tüm tesislerinde eğitim gerçekleştirmeyi planlanıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here