ACEA, yeni Genel Direktör atadı

0
360
Eric-Mark_Huitema_ACEA
ACEA Genel Direktörü Eric-Mark Huitema

Avrupa Otomobil Üreticileri Derneği (European Automobile Manufacturers’ Association – ACEA), 1 Ekim tarihinden geçerli olmak üzere Eric-Mark Huitema’nın yeni Genel Direktör olarak atandığını duyurdu.

Eric-Mark Huitema, Avrupa merkezli 15 büyük otomobil, van, kamyon ve otobüs üreticisinin temsil edildiği dernekte altı yıl görev yaptıktan sonra Genel Sekreterlik görevinden ayrılan Erik Jonnaert’in yerine geçecek.

55 yaşındaki Hollandalı Eric-Mark Huitema, ACEA’ya Küresel Akıllı Taşımacılık Lideri olarak görev yaptığı IBM’den katıldı. Daha önce IT sektöründe ortak kurucusu olduğu internet startup’ı Chello Benelux, EDS International ve Philips Electronics şirketlerinde çalıştı. 

ACEA Başkanı ve PSA Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Carlos Tavares, yeni atamayla ilgili şu açıklamayı yaptı: “Otomotiv sanayinin geleceği bağlantılı ve dijital olacağı için Eric-Mark Huitema’nın bilgi birikimi önümüzdeki önemli dönüşümler için son derece faydalı olacak. ACEA Direktörler Kurulu adına Erik Jonnaert’e derneğimize ve sanayiye oldukça yoğun geçen son yıllardaki büyük adanmışlığı için teşekkür ediyorum.

Delft Üniversitesi’nde teknik kimya ve INSEAD’de iş ve satış idaresi okuyan Eric-Mark Huitema ise şunları söyledi: “Avrupa Birliği otomotiv sektörü derneğine liderlik etmek için gerçekten heyecan verici bir zaman. Sanayinin dünya sahnesindeki liderliğini devam ettirmesini sağlarken yeni zorlukların üstesinden gelmesine yardım etmeyi iple çekiyorum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here