Mitsubishi Outlander PHEV, beş yılda 115 bin 448 adet satıldı

0
899
Renault Trucks

2013’te küresel pazarlara sunulan ve sınıf, marka veya gövde tipine bakılmaksızın Avrupa plug-in hibrit pazarının önderi olan Outlander PHEV, beş yılda 115 bin 448 adet satıldı.

Mitsubishi Motors’un küresel pazarlardaki Outlander PHEV yolculuğu kez beş yıl önce 21 Ekim 2013’te Hollanda’da satışa sunulmasıyla başladı. 2012 Paris Otomobil Fuarı’ndaki dünya prömiyerinden bir yıl sonra, Mitsubishi Motors, elektrikli otomobil mimarisi üzerine kurulu ilk çift motorlu 4×4 SUV olan bu otomobil ile daha önce hiç keşfedilmemiş olan sulara yelken açtı.

Plug-in hibrit rekabetinin neredeyse var olmadığı ve elektrikli otomobillerin sıklıkla şehiriçi ile sınırlı kaldığı o dönemlerde, özellikle ailelerin tercih ettiği Outlander PHEV’ın sunduğu 800 km’nin üzerinde sürüş menzilini sağlayabilen başka bir araç yoktu.

… Hala eşsiz

Aradan geçen beş yılda, eylül sonu itibariyle Avrupa’da 115 bin 448 adet satılan Outlander PHEV, sınıf, marka veya gövde tipine bakılmaksızın Avrupa plug-in hibrit pazarının önderi olmayı sürdürüyor. Almanya, İsveç gibi güçlü yerel oyuncuların bulunduğu Avrupa pazarlarında dahi rakiplerinden daha popüler.

… Hala tek

Beş yıl sonra, daha sofistike ve gelişmiş 2019 modelinin tanıtımı ile Outlander PHEV, muhtemel rakiplerin sayısını daha da azaltan yeni ve daha katı kurallar getiren WLTP yayım rejimine rağmen tek başına ilerlemeye devam ediyor. Öte yandan Outlander PHEV’nin 46 g/km salım düzeyi, pazarda fark yaratmayı sürdürüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz