Accelera by Cummins, Daimler Truck ve PACCAR, Amplify Cell Technologies’i oluşturmak için akü ortak girişimi işlemini tamamladı ve yeni CEO’yu belirledi

0
515
Amplify Cell Technologies
Accelera by Cummins, Daimler Truck ve PACCAR, Amerika Birleşik Devletleri'nde akü hücresi üretimini ve akü tedarik zincirini yerelleştirmek için Amplify Cell Technologies olarak bilinen ortak girişiminin oluşumunu tamamladı.

Cummins Inc.‘in sıfır yayım iş birimi Accelera by Cummins, bir Daimler Truck Holding AG kuruluşu olan Daimler Trucks & Buses US Holding LLC ve PACCAR, Amerika Birleşik Devletleri’nde akü hücresi üretimini ve akü tedarik zincirini yerelleştirmek için artık Amplify Cell Technologies olarak bilinen ortak girişiminin oluşumunu tamamladı. Bu stratejik işbirliği, elektrikli ticari araçlar ve endüstriyel uygulamalar için sıfır yayım teknolojisini geliştirecek. Amplify yakında Marshall County, Mississippi’de 21 gigawatt saatlik (GWh) bir fabrikanın inşaatına başlayacak ve talep arttıkça daha da genişleme potansiyeline sahip olacak. Fabrikanın ABD’de 2.000’den fazla üretim işi yaratması bekleniyor ve 2027’de üretime başlanması hedefleniyor.

Amplify Cell Technologies, Kel Kearns‘ü yeni CEO olarak atadı. Kearns, Kuzey Amerika’daki ticari araç müşterileri için değer yaratan farklılaştırılmış lityum-demir-fosfat (LFP) akü hücrelerinin üretiminde Amplify’a önderlik edecek. Kearns’in kariyeri, otomotiv ve imalat endüstrilerinde çeşitli roller üstlenerek onlarca yıla yayılıyor ve en son sorumluluğu büyük ölçekli elektrikli araç üretimine odaklandı.

Accelera, Daimler Truck ve PACCAR işin yüzde 30’una sahip. EVE Energy, yüzde 10 hisseye sahip teknoloji ortağı olarak hizmet veriyor ve sektör önderi akü hücresi tasarımı ve üretim uzmanlığını girişime katıyor. EVE Energy, araç endüstrisi için LFP akü hücrelerinin üretiminde küresel bir teknoloji önderi.

Cummins Inc. Başkanı ve CEO’su Jennifer Rumsey, konuyla ilgili olarak “Cummins’in güç çözümleri ekonominin kalbinde yer alıyor ve enerji geçişinde ilerlerken müşterilerimizin çeşitli ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde karbonsuzlaştırma sorumluluğumuz var. Amplify Cell Technologies, Accelera by Cummins ve ortaklarımızın Kuzey Amerika’daki ticari ve endüstriyel uygulamalara odaklanan akü hücrelerini geliştirmesine ve müşterilerimizin gelişen ihtiyaçlarına hizmet etmesine olanak tanıyacak. Bu, endüstrimizi daha akıllı, daha temiz enerjinin bir sonraki çağına taşımaya devam ederken ileriye doğru atılmış önemli bir adım.” dedi.

PACCAR CEO’su Preston Feight ise şunları söyledi: “Amplify Cell Technologies, PACCAR’ın müşterilere operasyonel ve sürdürülebilirlik ihtiyaçlarını karşılayan uygun maliyetli, üstün kaliteli akü elektrikli güç aktarma organları sunmasını sağlayacak. Bu heyecan verici girişime, dünya çapındaki bu ortaklarla başlamaktan mutluluk duyuyoruz.

Daimler Truck North America Başkanı ve CEO’su John O’Leary de şu açıklamayı yaptı: “Daimler Truck için maliyetlere sıkı bir şekilde odaklanmak ve akıllı sermaye tahsisi, gerçekten sürdürülebilir taşımacılık yolunda başarılı olmanın temel kaldıraçları. Bu ortaklık, Daimler Truck’ın ötesinde ölçek ekonomisi sağlıyor. Müşterilerimizin doğru akü hücresi teknolojisine doğru maliyetle ve doğru zamanda erişmesini sağlayan bu ortaklık, akü sanayileştirme stratejimizin önemli bir yapboz parçası.

Accelera by Cummins, Daimler Truck ve PACCAR, ticari araç sektörünün sıfır yayım teknolojilerine geçişine önderlik etmeye çalışıyor. Ortaklar, Paris İklim Anlaşması’na uygun olarak karbon yayımlarını azaltmaya kararlı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz