8’inci Atlas Lojistik Ödülleri sahiplerini buldu

1
1812

Logitrans 2017 Fuarı sırasında verilen Atlas Lojistik Ödülleri törenle sahiplerine teslim edildi.

16 Kasım 2017 tarihinde İstanbul Fuar Merkezi’nde yapılan törenle dağıtılan ödüller için 65 aday mücadele etti. Törende, Organizasyon Komitesi adına bir konuşma yapan İlker Altun; “Modern dünyanın neredeyse en karmaşık zamanlarında, çalkantılı bir coğrafyanın ortasında, böylesine bir etkinliği sekiz yıl sürdürmek hiç de kolay değil. Atlas ödüllerini almak için Ekol, Omsan, Netlog, Arkas gibi firmalar performansları, projeleri ya da yöneticileri ile yarışmaya dahil oluyor. dedi. İlker Altun; “Organizasyonun güvenilirliği en üst düzeyde olup, sektörün ağırlıklı firmaları, yıllardır çok özel bilgilerini Atlas jürisi ile paylaşıyor. Bu firmalar, kendi performanslarına ve verilerine de güven duydukları için güçlü bir tebrik ve teşekkürü hak ediyor. UND ve UTİKAD gibi sektörün iki güzide sivil toplum örgütünün katkısı ile sürdürülen yarışma süreçleri şeffaf bir şekilde gerçekleşiyor. Lojistik, çarpan etkisi yüksek, çok taraflı bir iş ve ilişki biçimidir. Katma değer yaratmakta, değer zincirinin en önemli halkası, olmazsa olmazı durumundadır. Tarafların da asli ya da tali olanı yoktur. Hizmeti veren ile alan, işin özüne, kalitesine, kazancına, düzeyine eşit derecece etki etmektedir. Bugün burada, iş ve hizmeti alan ve veren eller tokalaşacak.” şeklinde konuştu.

Geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yıl da faaliyet verileri ile lojistik projelerin ayrı ayrı değerlendirilmesi ve online oylama olmak üzere üç ayrı dalda yapılan yarışmada, adaylar kendi başvurularıyla yarışıyor.

Toplam 20 ödül sahipleriyle buluştu

Ulaştırma belgesine dayalı hizmetler dalında beş kategoride değerlendirme yapıldı. Aynı kategoride her firmaya yalnızca bir ödül verilen yarışmanın belgeye dayalı hizmetlere ilişkin ödül değerlendirme sonuçları şu şekilde gerçekleşti:

Uluslararası Lojistik İşletmecileri: Ekol Lojistik

Uluslararası Taşıma İşleri Organizatörleri: Omsan Lojistik

Uluslararası Ticari Eşya Taşımacıları: ABC Lojistik

Yurtiçi Lojistik İşletmecileri: Netlog Lojistik

Yurtiçi Taşıma İşleri Organizatörleri: Fevzi Gandur Lojistik

Ulaştırma Bakanlığı yetki belgeleri dışında oda, dernek, birlik gibi üyeliklere göre yapılan başvurularda ise şu sonuçlar elde edildi:

Uluslararası Deniz Taşıması Firmaları (Forwarder): Trans Okyanus Denizcilik

Uluslararası Deniz Taşıması Firmaları (Gemi Sahipleri): MSC Gemi Acenteliği

Demiryolu Taşıması Firmaları (Forwarder): Arkas Lojistik

Demiryolu Taşıması Firmaları (Operatörler): AR-GÜ

Uluslararası Hava Taşıma Firmaları (Forwarder): Globelink Ünimar Lojistik

Liman İşletmecileri: Mersin Uluslararası Liman İşletmeleri

Yarışmada, jüri üyelerinin seçimine bağlı şekilde sonuçlanan Lojistik Proje Ödülleri dalında ise dört proje ödüle değer bulundu:

Ceynak Ceyhan Lisanlı Depo Terminali projesi ile Ceynak Lojistik

Güneş Enerji Santrali projesi ile Samsunport

İlk Özel Tren İşletmeciliği Projesi ile Omsan Lojistik

3CS Müşteri Memnuniyeti Sistemi Projesi ile Turkish Cargo

Aday belirleme ve oylama işlemleri www.lojistikodulleri.com web sitesi kullanıcıları tarafından yapılan online yarışmada ise elde edilen sonuçlar jüri tarafından tescil edildi. Beş kategoride toplam 21 adayın yarıştığı yarışmada, sonuçlar lojistik sektörünün tüm kesimlerinden gelen oylarla belirlendi. Yılın En Beğenilen Lojistik Şirketi Ekol Lojistik, Yılın Lojistik Yöneticisi (Karayolu) ise Alper Bilgili (Ekol Lojistik) olarak belirlendi.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz