2019 model Renault Trucks D ile yüzde 7’ye varan yakıt tasarrufu

1
656
renault-trucks-d-cab-2_38460
Renault Trucks D

Renault Trucks, dağıtım görevleri için üretilen Renault Trucks D ve D Wide serilerinin 2019 sürümlerini tanıttı. Araçların yeni sürümleri, Euro 6 Step D motorlarıyla birlikte, geliştirilmiş aerodinamik ve sürücü konforu sunuyor. Yeni donanımlar ve motor iyileştirmelerinin birleşimi, önceki modellere kıyasla yüzde 7’ye varan yakıt tasarrufu sağlıyor.

renault-trucks-d-cab-2_38504
Araçların yeni sürümleri, Euro 6 Step D motorlarıyla birlikte, geliştirilmiş aerodinamik ve sürücü konforu sunuyor.

Euro 6 Step D motor uyumu

DTI 5, DTI 8 ve DTI 11 motorları, 1 Eylül 2019’da yürürlüğe girecek olan Euro 6 Step D yönetmeliğine hali hazırda uygun. Güncellenen Renault Trucks D ve D Wide motorlarında yeni nesil bir parçacık filtresi de bulunuyor. 

Ayrıca DTI 5 ve DTI 8 motorları, yakıt tüketimini düşürmek için yeni yazılımlar ile donatıldı. Çok çeşitli yardımcı donanımlar, yeni bir yağ soğutma sistemi ve düşük debili bir su pompasına sahip Renault Trucks D ve D Wide için yeniden tasarlandı.

renault-trucks-d-wide-de-face-avec-deflecteurs_38457
Renault Trucks D ve D Wide’ın aerodinamiği, hava akışını iyileştirmek ve bu sayede yakıt tüketimini önemli ölçüde azaltmak için iyileştirildi.

İyileştirilen aerodinamik 

Renault Trucks tarafından deneysel Urban Lab 2 aracında kısa bir süre önce yapılan çalışma, aerodinamik iyileştirmenin kentsel alanlarda dağıtım görevi yapan araçların hem yakıt tüketimini hem de CO2 yayımlarınıazaltma konusunda en önemli etkenlerden biri olduğunu kanıtladı.

Bu nedenle, Renault Trucks D ve D Wide’ın aerodinamiği, hava akışını iyileştirmek ve bu sayede yakıt tüketimini önemli ölçüde azaltmak için iyileştirildi. 2019 modelinde, bu araçlara 12 ayar seçeneğiyle her tür gövdeye uyum sağlayacak şekilde uyarlanabilen yeni yan rüzgar saptırıcılar ve tavana monte edilen ayarlanabilir yeni rüzgar saptırıcı eklendi.

renault-trucks-d-cab-2_38502
Daha fazla güvenlik ve sürüş konforu için Renault Trucks D ve D Wide, yeni sürücü destek sistemleriyle donatıldı.

Güvenlik ve sürüş konforu 

Daha fazla güvenlik ve sürüş konforu için Renault Trucks D ve D Wide, yeni sürücü destek sistemleriyle donatıldı. Uyarlanabilir hız sabitleme kontrolü (ACC), yoğun trafikte daha rahat bir sürüş için aracın arkasındaki en düşük mesafeyi otomatik olarak korurken, aynı zamanda sürücü yorgunluğunu da azaltıyor. Bütünleşik özelliklerden biri de ayarlanabilir hız sınırlayıcısı oluyor (ASL). Her iki sisteme ait kontroller, sürücünün kolay erişebileceği bir şekilde yerleştirildiğinden daha güvenli ve daha verimli bir sürüş imkanı sağlanıyor.

Bu iyileştirmeler ve yeni donanımların bileşimi, önceki modeller ile karşılaştırıldığında müşterilerin yakıt tüketiminde yüzde 7’lik bir tasarruf elde etmesini sağlıyor.

Siparişe hazır olan Renault Trucks D ve D Wide 2019 modelleri,  biyodizel uyumlu (yüzde 100’e kadar). Ayrıca CNG sürümü de bulunuyor.

renault-trucks-d-cab-2_38500
Bu iyileştirmeler ve yeni donanımların bileşimi, önceki modeller ile karşılaştırıldığında müşterilerin yakıt tüketiminde yüzde 7’lik bir tasarruf elde etmesini sağlıyor.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here