IVECO’dan ATOM Lojistik’e 100 adet S-WAY çekici

0
1733
atom-iveco
ATOM Lojistik’in 100 adet S-WAY çekici teslimatının 50 adetlik ilk kısmı 22 Aralık tarihinde İstanbul Çırağan Sarayı’nda düzenlenen bir tören ile gerçekleştirildi.
Renault Trucks
Volvo Trucks
Ford Trucks

Lansmanının gerçekleştirildiği 2020 yılından beri beğeni toplayarak adından sıkça söz ettiren ve 2022 yılında Türkiye’de pazar payını artıran IVECO S-WAY filolarda yerini almaya devam ediyor. Ülkenin önde gelen uluslararası lojistik firmalarından biri olan İzmir merkezli ATOM Lojistik’in 100 adet S-WAY çekici teslimatının 50 adetlik ilk kısmı 22 Aralık tarihinde İstanbul Çırağan Sarayı’nda düzenlenen bir tören ile gerçekleştirildi.

atom-plaket
IVECO Asya Bölgesinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Koray Kurşunoğlu, Atom Lojistik yöneticilerine günün anısı nedeniyle bir plaket sundu.

Yakın bir zamanda iç yapılanmasını tamamlayarak mevcut vizyonunu kuvvetlendiren ve 2023 yılına yeni ve güçlü kimliğiyle giriş yapacak olan IVECO yetkili satıcısı AYTOK tarafından teslimatı yapılan 50 adetlik S-WAY çekici ile ATOM Lojistik filosundaki IVECO sayısını artırdı. 530 beygir gücünde Euro 6 E kriterlerine uygun FPT Industrial yapımı motora sahip S-WAY çekiciler, Avrupa’nın çeşitli noktalarına karayolu taşımacılık hizmeti verecek. Müşterilerin ihtiyaçlarını gözeten şeffaf, güvenilir, yenilik odaklı ve kişiselleştirilmiş hizmetleri ile kısa zamanda Türkiye’den dünyaya açılan, sektöründe öncü lojistik şirketlerinden biri olan ATOM Lojistik, kurulduğu 2013 yılından bu yana üstün kalite anlayışına; profesyonel ekibine; Ar-Ge’ye, koşulsuz müşteri memnuniyetine, günümüzün ve geleceğin ihtiyaçlarına, güncel teknoloji sistemlerine ve sürdürülebilirliğe önem veriyor

ATOM-TOPLU
Atom Lojistik, Iveco Türkiye ve IVECO yetkili satıcısı AYTOK yöneticileri teslimat töreninde bir araya geldiler.

2021 yılında filosuna kattığı 10 adet S-WAY çekiciden elde ettikleri yakıt tasarrufu ve performansın bu yeni anlaşmada önemli rol oynadığını belirten Atom Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Onur Okumuş, “Atom Lojistik ve grup firmamız Arspet ile beraber Türkiye’nin en büyük IVECO araç filosuna sahip firması olarak filomuzu genişletmeye devam ederken, bilgi ve deneyimlerinden faydalandığımız IVECO yetkili satıcısı AYTOK ile çalıştık. IVECO markasının sunduğu yüksek teknolojiyle donatılmış araçların filomuza değer katmaya devam edeceğine ve kusursuz hizmet kalitemizi daha da yükselteceğine inanıyoruz. Gelecek filo yatırımlarımızı da yine IVECO yetkili satıcısı AYTOK ile ihtiyaçlarımız doğrultusunda sürdürmeyi planlıyoruz.” dedi.

Onur-Okumus
Atom Lojistik olarak Türkiye’nin en büyük IVECO filosuna sahip olduklarını ve yol arkadaşlıklarının Stralis’ten beri devam ettiğini açıklayan Atom Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Onur Okumuş, büyüme ve gelişim zamanında ilk olarak yine IVECO’nun kapısını çaldıklarını belirterek, şunları söyledi: “Gerek satış öncesi, gerek satış, gerekse de satış sonrası destek ve alakaları için herkese memnuniyetimizi dile getirmek isterim. S-WAY sekiz kız kardeş içinde oldukça güçlü bir konuma sahip. IVECO bu araçla gurur duyabilir. Atom Lojistik’in en büyük hedefi global bir lojistik firması haline gelmek. Bu vizyonumuzun bir emaresi olarak da bir IVECO ortaklığı olan elektrikli ve hidrojen motorlu çekiciler üreten Nikola’nın Türkiye’deki ilk siparişlerini de bizim vereceğimizi sizlere duyurmaktan mutlu ve gururluyum.

Törende bir konuşma yapan IVECO Türkiye Genel Müdürü Hakkı Işınak ise şunları söyledi: “S-WAY ile hedeflediğimiz başarıya ulaştığımızı görmek bizler için büyük mutluluk ama kesinlikle tesadüf değil. Aracın tasarımlarını ve teknik özelliklerini gördüğümüzde S-WAY’in Türkiye çekici pazarında tercih edilen çekicilerden olacağını biliyorduk. Aracın aerodinamik performansını en üst düzeye çıkarmak için her ayrıntının dikkatle tasarlandığı S-WAY, gerçek anlamda yakıt verimliliği ve düşük Toplam Sahip Olma Maliyeti sunuyor. 2023 yılında da S WAY ile çekici sektöründe pazar payımızı artırmayı hedefliyoruz.

Hakki-Isinak
İzmir’in en değerli firmalarından biriyle ortaklık yapmaktan dolayı hem IVECO Türkiye hem de bayileri AYTOK olarak son derece mutlu ve gururlu olduklarını dile getiren IVECO Türkiye Genel Müdürü Hakkı Işınak, Atom Lojistik’in IVECO’nun hem Türkiye’deki hem de yurtdışındaki servislerinde aldığı hizmetlerden çok memnun kaldığını belirterek, kendileri için ürünü kullanan, onunla yaşayan ve ürünü kendilerinden daha iyi bilen müşterilerden gelen geri beslemelerin çok önemli olduğunu vurguladı.
KORAY-KURSUNOGLU
IVECO Asya Bölgesinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Koray Kurşunoğlu: “S-WAY, IVECO’nun ağır vasıta segmentinde yaptığı bence en önemli yeniliklerden bir tanesi. Geçmişte diğer serilerle hiçbir zaman bu kadar büyük bir atak yapmamıştık. Bu hem adetlerde hem de pazar payında görülüyor. Özellikle Avrupa’da çok iyi gidiyor. Müşteri memnuniyeti her daim yükseliyor. Özellikle kalite anlamında hiçbir şekilde tatmin olmuyoruz. Amacımız kaliteyi her daim yukarı taşımak ve ürün sorunsuzluğu. Geçmiş modellere göre uptime’da yani aracın yol alma süresinde de ciddi şekilde iyileşme var. Atom Lojistik yöneticileriyle de konuştum. Yakıt tüketimi anlamında da iyi. Yakıt tüketiminden inanılmaz derecede herkes memnun. Bu zaten güçlü tarafımızdı. Ürün sorunsuzluğunda biraz sıkıntı yaşıyorduk. Artık böyle bir sıkıntı kalmadı. Herkes kaliteden memnun. Pazar payı artıyor. Daha da artması gerekiyor ama bu iş tamamen süreklilikle alakalı. Bizim kaliteyi sürdürülebilir bir şekilde artırmamız aynı zamanda müşterinin de toplam operasyonel maliyetten tatmin olması gerekiyor. Bu güveni sağlayacağız. Dolayısıyla insanların güveninin artması pazar payına da yansıyacak. S-WAY aynı zamanda sürücü odaklı bir araç da. Sahibine operasyonel maliyetlerde ciddi anlamda fayda sağlarken gerek sürüş sırasında gerek aracın günlük bakımında sürücüye oldukça yüksek bir konfor ve kolaylık sunuyor. Sürücü konforu da bizim geliştirmemiz gereken bir alandı. Şu anda sürücü arkadaşlarımızın oldukça beğendikleri bir araç haline geldi.
ONUR-OKUMUS
Atom Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Onur Okumuş: “En büyük IVECO filosu bize ait. Araçların motor performansından ve düşük yakıt tüketiminden duyduğumuz memnuniyetin yanı sıra yılların getirdiği aşinalık IVECO’yu tercihimizdeki en önemli etken. Beşeri ilişkiler de artık çok önemli. Kendileriyle ilişkilerimiz de iyi, sağ olsunlar bizle yakından ilgileniyorlar. Şu anda teslim aldıklarımızla birlikte filomuzdaki S-WAY sayısı 86’ya ulaştı. Bu 100’e tamamlanacak. 150 adede kadar da çıkmayı planlıyoruz. Araçların düşük Toplam Sahip Olma Maliyeti’nden de oldukça memnunuz.
HAKKI-ISINAK
IVECO Türkiye Genel Müdürü Hakkı Işınak: “Bu yılın başında yine önemli bir teslimat için buradaydık. Müşterilerden aldığımız geri beslemeler gayet pozitif. Aracın mobilitesi iyi. Aracın yol alma süresinden ve servis hizmetlerinden oldukça memnunlar. Atom Lojistik de bu konuda son derece memnun. Yurtiçinde ve yurtdışında herhangi bir sorun yaşandığında anında müdahale edildiğini belirtiyorlar. Bu bağlamda baktığımızda müşteriden toplam iş çözümlerinde iyi bir ortak olduğumuzun geri beslemesini alıyoruz. Gerek yakıt tüketimi olsun, gerek servis ve yedek parça olsun. Zaten nakliyecilerin en sevmediği şey araçlarının yatması. Diğer yandan araçlara olan talep arttı ve tedarik sorunları nedeniyle talebe yetişilemedi. Bu süreçte insanlar marka değiştirdi ve başka markaları deneyimleme olanağı buldu. Biz IVECO olarak burada büyük bir fırsat yakaladık. Yeni müşteri penetrasyonumuz yüzde 65. Yani her 100 müşterinin 65’i ilk defa IVECO deneyimledi ve ciddi anlamda çok güzel geri beslemeler geldi. IVECO, zaten hafif ve orta sınıfta rüştünü ispat etmiş bir markaydı. S-WAY ile ağır sınıfta da artık S-WAY’i ve IVECO’yu savunan bir müşteri kitlesine sahip olduk. Ağır vasıtada atak yapan bir firma olarak elde ettiğimiz fırsat bizim için çok değerli. Çok iyi bir ekiple adete ince dantel örer gibi her bir müşteriyle tek tek ilgilenip çok çalıştık. Şu anda da bunun semeresini topluyoruz. Gayet iyi gidiyor. Üretim adetlerimizi de artırdık. Allah izin verirse 2023’ü de bu sene olduğu gibi hedefimizin üzerinde kapatmayı planlıyoruz. Bir satış hedefimiz var, bir de iç gönül hedefimiz var; amaç gönül hedefimizi tutturmak.
2022 yılında çekicide pazar payımızı görünür bir biçimde artırdık ve bu cesaretle 2023 hedefimizi daha da yüksek koyduk. Bayiler de geçen sene verdiğiniz sözün üzerine çıktınız dediler. Bizim için her şey söz. Eğer bayilerim mutlu ise ben de mutluyum. Çünkü mutlu bayinin müşterimi mutlu edeceğine eminim. Bu bir zincir. S-WAY’de çok iyi gidiyoruz. Daily ciddi anlamda arttı. Bugün S-WAY teslim ettiğimiz Atom Lojistik aynı zamanda 7 tonda ve 3.5 tonda Daily müşterisi. Ellerindeki 3.5 tonluk araçları Hi-Matic’e çevirmek için bir takas yapacağız. Geniş bir ürün gamına sahip olmamız nedeniyle müşterilere ürün açısından böyle topyekün iş çözümleri sunabiliyoruz. Pazarlama bölümümüzde gerçekleştirdiğimiz yeni yapılanma ile de sahadaki etkinliğimizi daha da artıracağız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here