15 Nikola Tre FCEV, 2023’ün 4. çeyreğinde Kaliforniya’daki Biagi Bros. Inc.’e teslim edilecek

0
1337
nikola-corp-tre-fcev
Nikola Corporation, Ontario, California'daki Biagi Bros. Inc.'nin 2023'ün dördüncü çeyreğinde 15 Nikola Tre hidrojen yakıt hücreli elektrikli kamyon (FCEV) teslim almayı planladığını duyurdu.

Sıfır yayımlı taşımacılık, enerji tedariği ve altyapı çözümlerinde dünya lideri olan Nikola Corporation (Nasdaq: NKLA), Ontario, California’daki Biagi Bros. Inc.‘nin 2023’ün dördüncü çeyreğinde 15 Nikola Tre hidrojen yakıt hücreli elektrikli kamyon (FCEV) teslim almayı planladığını duyurdu. FCEV kamyonların 24 saatlik operasyonları desteklemek için yılda 100.000 milin üzerinde yol kat etmesi bekleniyor.

Nikola Başkanı ve CEO’su Michael Lohscheller, konuyla ilgili olarak “Bu ilk 15 Nikola Tre FCEV, Biagi Bros.’un filosunu sıfır yayıma geçirme taahhüdünün bir parçası. Buna ek olarak, kamyonlara yakıt daha önce Kaliforniya, Ontario’da duyurulan hidrojen istasyonundan verilecek.” dedi.

Biagi Bros. Başkanı Andrea Biagi ise şunları söyledi: “Biagi Bros., Ocak 2022’den itibaren Nikola’nın Sınıf 8 FCEV’sini başarıyla test ediyor. 12.000 milden fazla yol kat ettikten sonra, kamyonların performansından ve teknik özelliklerinden son derece memnunuz ve bu yıl içinde sıfır yayımlı filomuzu resmi olarak oluşturmak için ilerlemeye hazırız.

Teknolojik gelişmelere dayalı olarak 500 mile varan menzili ve tahmini 20 dakikadan daha kısa yakıt doldurma süresiyle Nikola Tre FCEV‘in, piyasada bulunan tüm sıfır egzoz yayımlı Sınıf 8 çekiciler arasında en uzun menzile sahip olması ve aynı zamanda benzer menzile sahip BEV (Akü Elektrikli Kamyon) Sınıf 8 kamyonlarla karşılaştırıldığında ağırlık tasarrufu sağlaması bekleniyor. Tre FCEV, çok farklı taşımacılık modlarına uyum gösteriyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz