Otokar, Varşova’da da toplu ulaşıma çözüm sunuyor

0
288
Doruk LE

Otokar, Doruk otobüsleri ile bu sefer Varşova toplu ulaşımında yeni bir dönem başlatıyor. Varşova Belediyesi Ulaştırma Kurumu (ZTM), toplu ulaşım hizmetlerinde Otokar’ın Doruk otobüsünü tercih eden Arriva taşımacılık şirketi ile ulaştırma hizmetleri için yeni bir sözleşme imzaladı. Sözleşme kapsamında kentiçi ulaşımda konfor, ekonomi ve güvenliği bir arada sunan 34 adet Doruk orta boy otobüsü, aralık ayında hizmet vermeye başlıyor.

Koç Topluluğu şirketlerinden Otokar, yeni nesil otobüsleri ile Avrupa’da tercih edilmeye devam ediyor. 55 yıldır müşteri beklentileri doğrultusunda geliştirilen, 50 ülkede milyonlarca yolcu taşıyan Otokar otobüsleri, şimdi de Polonya’nın başkenti Varşova’nın toplu ulaşımında hizmet verecek. Tasarımı, konforu, teknolojisi, düşük işletme giderleri ile Avrupalı kullanıcıların beğenisini kazanan Otokar, 34 adetlik 9 metrelik Doruk otobüsü ile Varşova toplu ulaşımında yeni bir dönem başlatıyor.

Varşova Belediyesi Ulaştırma Kurumu (ZTM), toplu ulaşım hizmetleri için Avrupa’nın önde gelen yolcu taşımacılığı şirketlerinden Arriva ile yeni bir sözleşme imzaladı. Arriva, Varşova’da ulaşım hizmetleri sağlamak için Otokar’ın Doruk otobüsünü seçti. Sözleşme kapsamında kentiçi ulaşımda konfor, ekonomi ve güvenliği bir arada sunan 34 adet 9 metrelik Doruk, Varşova sokaklarında Aralık 2018 tarihinden 2026 yılı sonuna kadar hizmet verecek.

Varşova’ya özel otobüsler

Basamaksız alçak giriş tabanı, geniş iç hacmi ile yolculara yüksek konfor sunan ve yurtdışına Vectio ismi ile ihraç edilen Doruk otobüsleri, Varşova için özel olarak hazırlanacak. İç ve dış modern görüntüsü, çevreci motoru, yüksek yol tutuşunun yanı sıra düşük işletme maliyetleriyle de ön plana çıkan Doruk’un kentiçi tipi Doruk LE, Varşova’nın talebi üzerine izleme, ücret ödeme, sesli duyuru sistemleri ile donatılacak. Aracın elektronik altyapısında, yolcu acil kapı açma sistemine ek olarak, bilgilendirme ekranlarına da yer verilecek. Modern görünümü, nitelikli özellikleri, düşük işletme maliyetiyle toplu ulaşımda fark yaratan Doruk LE’lerin dış yüzeyi Varşova’nın mimari sembolleriyle kaplanacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here