Zipcar, Otokoç Otomotiv bünyesinde genişlemeye devam ediyor

0
1204

Time Dergisi’nin “Dünyanın en etkili 100 kişisi” arasında gösterdiği Robin Chase, kurucusu olduğu Zipcar’ı anlatmak üzere Türkiye’ye bir ziyarette bulundu. Chase katıldığı “Ulaşımda Akıllı ve İnovatif İş Modelleri “ konferansında yaptığı konuşmada dünya otomotiv sektörünün artık müşterilerinin ne zaman ve nereye yolculuk yapacağı sorusuna göre şekillenmeye başladığını söyledi. Tek bir modelin tüm ihtiyaçları karşılamadığını ve şehirlerde yaşayanlara ilelebet aynı şekilde araba satamayacaklarını anlayan otomotiv endüstrisinin kavram değiştirmeye hazırlandığını kaydeden Chase, saatlik araç kiralama fikrinin de değişen bu beklentilerin bir sonucu olarak doğduğunu sözlerine ekledi.

Zipcar’ın dünyada bir değişime öncülük ettiğini ve 17 yılda 10 ülkede milyonlarca insanın araç satın alma ezberini bozduğunu vurgulayan Chase, şöyle devam etti: “15 saniyelik bir zaman dilimi içinde kimsenin yardım ve müdahelesi olmadan, kolay, hızlı ve her ihtiyaca uygun araç kiralama hizmeti sunan Zipcar, Türkiye’de de çok hızlı bir biçimde benimsendi. Türkiye’de teknoloji ve eğilimleri yakından takip eden genç nüfus sistemi günlük hayatının bir parçası haline getirdi. Benzer iş modellerinin de ortaya çıkışıyla kolektif bilincin hızla değiştiğini görüyoruz. Çok yakın bir gelecekte İstanbul’da daha çok kişi saatlik araç kiralayarak ulaşım ihtiyaçlarını karşılayacak.” dedi.

Türkiye’de Zipcar operasyonlarını yöneten Otokoç Otomotiv Araç Kiralamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İnan Ekici ise “Türkiye’de Zipcar başarıyla büyümeye devam ediyor. Halen 70 yerleşkede BMW, Mercedes, Renault gibi markaların araçlarından oluşan 131 araçlık filomuzla ulaşıma seçenek çözüm, rahatlık, hız ve konfor katıyoruz. Geleceğin işi gözüyle baktığımız Zipcar çok yakında şehir içinde ISPARK noktalarında da hizmet vermeye başlayacak. Müşterilerimiz Zipcar’ı bundan böyle yol üzerinde de görmeye başlayacak.” dedi.

Zipcar, İstanbul’un yoğun temposunda yaşayan müşterilere, şirket havuz araçlarından tasarruf etmek isteyen firmalara ve araç sahibi olmayan ancak zaman zaman bir araca ihtiyaç duyan bireylere yönelik olarak araç sahipliğine bir seçenek sunuyor. Saatlik araç kiralama sistemi ile dünyada 10 ülkede şehir hayatına hız ve konfor katan Zipcar, şehiriçi ulaşımını kolaylaştıran küçük ve spor modellerle kullanıcıların beklentilerini karşılamaya devam ediyor. Aylık 15 TL veya yıllık 75 TL karşılığında üye olunan Zipcar’da saati 15 TL’den başlayan ücretlerle araç kiralanabiliyor ve sigorta gibi ilave maliyetleri de kullanıcılarına yansıtmıyor.

İnan Ekici ve Robin Chase

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz