ZF Aftermarket, TRW elektrik mavisi balatalar ile ürün yelpazesini genişletti

0
2085
ZF_TRW_Electric_Blue_1
TRW Elektrik Mavisi Balatalar, piyasaya sürüldüğü aylar içerisinde Avrupa araç parkının yüzde 97’sini kapsayacak şekilde tasarlandı.

TRW markası ile ZF Aftermarket, Eylül 2018’de elektrikli araçlar için özel olarak tasarlanmış ilk fren balatasını tanıtmıştı. Tesla ve Nissan Leaf de dahil olmak üzere TRW Elektrik Mavisi Balatalar, piyasaya sürüldüğü aylar içerisinde Avrupa araç parkının yüzde 97’sini kapsayacak şekilde tasarlandı.

Ürün yelpazesinde planladığı artışı gerçekleştiren ZF Aftermarket, yakın tarihte de gelişime odaklı Yüksek Gerilim Eğitimleri yapmayı planlıyor. Elektrik Mavisi olarak bilinen program, halihazırda test sürecinde olan hibrit ürünlerle de genişletilecek.

TRW Elektrik Mavisi, ZF Aftermarket’in yüksek yenilikçi kapasitesini temsil eden, elektrikli araçlar için yeni bir ürün yelpazesi oluşturuyor. Yeni nesil TRW fren balataları, iç mekan gürültüsünü ve fren tozunu önemli ölçüde azaltma özelliğine sahip. Frankfurt Automechanika’da 2018’de başlatılan ürün yelpazesi, Tesla ve Nissan Leaf dahil olmak üzere Avrupa elektrikli otomobil parkının yüzde 97’sini kapsarken, program sürekli olarak daha da geliştiriliyor. Hibrit araçların seriyi tamamlamaları için üretilen formülasyonlar şu anda test aşamasında olup takip eden aylarda ise kullanıma açılacak.

NHV testinden geçmiş, sürdürülebilir daha az gürültü

Sürücü konforu söz konusu olduğunda, aracın içerisinden gelen çalışma sesinin ve titreşimin kabul edilmediğini bilen ZF Aftermarket, konuyla ilgili devrim niteliğinde testler gerçekleştirdi. Yeni bir malzeme formülasyonu ile geliştirilen TRW Elektrik Mavisi, özel bir çok katmanlı şim ve kaplamalı ses sönümleme aksesuvarları ile desteklenmiş ve NVH (Gürültü Titreşimi ve Sertlik) üretimini asgariye indirdi.

ZF_TRW_Electric_Blue_2
Yeni nesil TRW fren balataları, iç mekan gürültüsünü ve fren tozunu önemli ölçüde azaltma özelliğine sahip.

Değişen ekoloji

Değişen otomotiv dünyasında ZF, 2030 yılına kadar, dünya çapında üretilen tüm otomobillerin yaklaşık üçte birinin tamamen elektrikli veya hibrit elektrikli araçlardan oluşacağını ve gelişen bu süreçte sürücüleri, filoları ve belediyeleri çevre dostu araçlar almaya teşvik eden politikaların destekleneceğini öngörüyor.

Şu anda Avrupa’nın 200 şehrinde düşük emisyon bölgeleri bulunuyor. Örneğin Londra “ultra düşük” emisyon bölgesi sunan ilk şehir haline gelerek bir adım daha ileri gitmiş durumda.

Bazı özel servisler için geleneksel araçlardan elektrikli araçlara geçişin artması kaygı verici bir neden olmuştu. ZF Aftermarket, Yeni Nesil Aftermaket‘i en aktif olacak şekilde kurgulayarak ustaların Yüksek Gerilim Sistemleri ile başa çıkmalarını ve elektrikli parçalara güvenle yaklaşmalarını sağlamak için eğitimler de geliştiriyor.

ZF Aftermarket Başkanı Helmut Ernst, “Elektrikli araçlar geleceği belirleyecek. Bu değişikliğe uyum sağlayan distribütörler ve özel servisler, başarıya yönelen uzun vadeli önderler olacaklar. Popüler Yüksek Gerilim eğitim oturumlarımız, müşterilerin ve iş ortaklarımızın, gelecekteki teknolojinin karmaşıklığına erken bir aşamada hakim olmak için ihtiyaç duydukları temel becerileri ve nitelikleri kazanmalarında yardımcı olacak.” cümleleri ile değişen ekolojiyi ZF Aftermarket’in desteklediğini ifade ediyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here