Yük Taşımacılığı ve Lojistik Hizmetleri Eximbank ve İGE Destekleri Bilgilendirme Semineri gerçekleştirildi

0
387
Yük Taşımacılığı ve Lojistik Hizmetleri Eximbank ve İGE Destekleri Bilgilendirme Semineri
Yük Taşımacılığı ve Lojistik Hizmetleri Eximbank ve İGE Destekleri Bilgilendirme Semineri, TİM Dış Ticaret Kompleksi'nde gerçekleştirildi.

Yük Taşımacılığı ve Lojistik Hizmetleri Eximbank ve İGE Destekleri Bilgilendirme Semineri, TİM Dış Ticaret Kompleksi’nde gerçekleştirildi.

HİB Genel Sekreteri Dr. Fatih Özer’in moderatörlüğünde gerçekleştirilen seminerde Ticaret Bakanlığı Genel Müdür Yardımcısı Dr. Yusuf Karakaş, HİB Yönetim Kurulu Üyesi, Yük Taşımacılığı ve Lojistik Hizmetleri Komite Başkanı ve UND Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Murat Baykara, İhracatı Geliştirme A.Ş. Genel Müdürü Kasım Akdeniz, Eximbank Pazarlama Direktörü Mehmet Efkan Bingöl, Eximbank Marmara Bölge Sigorta Pazarlama ve Koordinasyon Müdürü İbrahim Görmüş verilen destekler konusunda katılımcılara bilgilerini aktardı.

Açılış konuşmasını gerçekleştiren Yük Taşımacılığı ve Lojistik Hizmetleri Komite Başkanı Murat BaykaraLojistik sektörü yıllardan beri beklediği teşviklere nihayet ulaşmıştır sektörümüz aldığı desteklerin karşılığını fazlası ile verecektir.” dedi. Yapılan seminerin öneminden bahseden Baykara birbirinden değerli konuşmacıların yapacağı sunumlarla katılımcıların kafalarındaki soruların cevaplanacağını belirtti.

Ticaret Bakanlığı Genel Müdür Yardımcısı Dr. Yusuf Karakaş yaptığı sunumda verilen desteklere yönelik çok az talep geldiğini nakliyecilerin yeterli başvuruda bulunmadığını belirtti.

Firmaların reklam tanıtım ve pazarlama desteği, kira desteği, cep depolar ve bunların kurulması için her türlü giderler, fuar katılımları gibi pek çok alanda destek verildiğini belirten Karakaş, “lojistik sektörüne güveniyoruz ve çok iyi işler yapacağınıza inanıyoruz” dedi.

Sektör temsilcilerinin yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte, lojistik sektörüne sağlanan Ticaret Bakanlığı destek programlarının yanı sıra kredi, sigorta ve kefalet imkanlarının hakkında detaylı bilgiler paylaşıldı.

Hizmet İhracatının Tanımlanması, Sınıflandırılması ve Desteklenmesi Hakkında Cumhurbaşkanı Kararı, geçen yıl nisan ayında Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmiş, böylece lojistik, yurt dışı yatırım desteklerinden yararlanabilecek sektörlerden biri olmuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz