Daimler Truck’ta önemli görev değişiklikleri

0
246
Daimler-personelchanges
Achim Puchert (42), 1 Ocak 2022 tarihi itibariyle Mercedes-Benz Kamyon ve Otobüslerinin Latin Amerika bölgesinden sorumlu olarak Mercedes-Benz do Brasil Ltda'nın yeni Başkanı olacak (solda). Andreas von Wallfeld (50), 1 Ocak 2022'de Daimler Trucks & Buses Overseas Başkanı olarak Achim Puchert'in yerini alacak (ortada). Stina Fagerman (40), 1 Mayıs 2022 tarihi itibariyle Daimler Truck'ta Mercedes-Benz Trucks Pazarlama, Satış ve Servis Başkanı olarak sorumluluğu devralacak (sağda).

Şu anda Daimler Trucks & Buses Overseas (DTO) satış organizasyonunun Başkanı ve Daimler Trucks Asia‘da Uluslararası Satış, Pazarlama ve Müşteri Hizmetleri Başkanı olan Achim Puchert (42), 1 Ocak 2022 tarihi itibariyle Mercedes-Benz Kamyon ve Otobüslerinin Latin Amerika bölgesinden sorumlu olarak Mercedes-Benz do Brasil Ltda‘nın yeni Başkanı olacak. Şu anda Mercedes-Benz Trucks Pazarlama, Satış ve Servis Başkanı olan Andreas von Wallfeld (50), 1 Ocak 2022’de Daimler Trucks & Buses Overseas Başkanı olarak Achim Puchert’in yerini alacak. Şu anda Scania Siam Co Ltd Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi olan Stina Fagerman (40), 1 Mayıs 2022 tarihi itibariyle Daimler Truck‘ta Mercedes-Benz Trucks Pazarlama, Satış ve Servis Başkanı olarak sorumluluğu devralacak.

Avrupa ve Latin Amerika bölgelerinden ve Mercedes-Benz Kamyon markasından sorumlu Daimler Truck AG Yönetim Kurulu Üyesi Karin Rådström, yeni görev değişiklikleri ile ilgili şunları söyledi: “Bu yeni görevlendirmelerle Daimler Truck’ın küresel ağını güçlendiriyor ve Mercedes-Benz Trucks’ın Latin Amerika ve Avrupa’daki gelecekteki başarısı için önemli temeller atıyoruz. Achim Puchert, ticari taşıt sektöründe güçlü uzmanlığa sahip, uluslararası alanda deneyimli bir yönetici. Yaklaşık bir buçuk yıl önce, en önemli ihracat pazarlarına yönelik tüm Daimler Truck ürün ve hizmetlerini tek bir çatı altında toplamak amacıyla kendisinin önderliğinde yeni satış organizasyonu ‘Daimler Trucks & Buses Overseas’ kuruldu. Achim Puchert burada önemli geliştirme çalışmaları yaptı ve 130’dan fazla pazarda tüm Daimler Truck markaları için en uygun pazar konumunu elde etmek için çok çalıştı. Geniş bilgisi, uluslararası uzmanlığı ve önderlik becerilerinin onu Brezilya’daki işimizi yürütmek için en uygun kişi yaptığından eminim.

Aynı zamanda, son yıllarda Mercedes-Benz Trucks satış organizasyonumuzun sürekli olarak daha da geliştirilmesi ve yeniden düzenlenmesi için Andreas von Wallfeld’e en içten teşekkürlerimi sunmak isterim. Yeni Actros’un müşterilerimize tanıtılması ve akü elektrikli eActros’un piyasaya sürülmesi için yapılan hazırlıklarla Andreas von Wallfeld iki çok önemli hedefe başarıyla ulaştı. Tanınan bir satış ve pazarlama uzmanı olarak, ‘Daimler Trucks & Buses Overseas’ı güçlü bir geleceğe yönlendirmeye devam edeceğinden eminim.

Karin Rådström, şöyle devam etti: “Stina Fagerman’ı küresel önderlik ekibimizde görmekten çok memnunum. Kendisi ticari taşıt endüstrisinde satış ve pazarlama alanında zengin bir uluslararası deneyime ve kanıtlanmış bir sicile sahip.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here