Yerli üretim Isuzu D-Max, farklı donanım tercihleriyle satışa sunuldu

0
903

Üretimi Türkiye’de gerçekleştirilen ilk ve tek pick-up olma özelliğini taşıyan Isuzu D-Max’in yedinci neslinin üretimi de Türkiye’de başladı. Farklı donanım, çekiş sistemi ve vites tercihleriyle sunulan yeni Isuzu D-Max, 1.9 lt’lik güçlü Isuzu motoruyla donatılıyor.

2017 yılı sonunda Tayland’dan ithal edilen V-Cross donanım seviyesiyle satışına başlanılan yeni Isuzu D-Max’in yerli üretim sürümlerinin de Türkiye’de üretimine ve satışına başlandı. Türkiye’de ilk ayakta satışa sunulan en üst donanım seçeneği 4×4 otomatik vitesli V-Cross’tan sonra şimdi de iki farklı kabin tercihiyle farklı donanım ve çekiş sistemlerine sahip sürümler Türkiye’de satışa verildi.

Yeni Isuzu D-Max’in Anadolu Isuzu fabrikasında üretimine başlanan temel donanım tercihi V-GO MT (4×2 ve 4×4), standart donanım seçeneği V-LIFE MT (4×2 ve 4×4) ve V-JOY AT (4×4) Isuzu D-Max ürün yelpazesini tamamlayan sürümler olarak dikkat çekiyor.

Tüm zorlu yol şartları için bir Isuzu D-Max var

İlk olarak 2014 yılında Anadolu Isuzu fabrikasında üretimine başlanan yerli pick-up Isuzu D-Max’in yeni sürümü Türkiye’de iki farklı çekiş sistemi (4×2 ve 4×4), iki farklı vites tercihi (6 ileri manuel ve 6 ileri otomatik) ve üç farklı donanım tercihiyle (V-GO, V-LIFE ve V-JOY) üretiliyor.

Giriş seviyesi V-GO modelinde LED gündüz farları, elektrikli ısıtmalı yan aynalar, Yokuş Kalkış Destek Sistemi (HSA), Eğim İniş Kontrolü (HDC), ESC, TCS, ABS, EBD ve BAS gibi güvenlik sistemleri standart olarak bulunurken, çekiş sistemi olarak 4×2 ve 4×4 tercihi ve manuel şanzıman sunuluyor.

Standart donanım olarak sunulan ve D-Max ailesinde V-LIFE olarak adlandırılan 4×2 ve 4×4 çekiş sistemlerine sahip D-Max’te LED gündüz farları, elektrikli katlanabilir, ısıtmalı ve sinyalli krom yan aynalar, krom kapı kolları ve ön ızgara, D-VISION 8” Multimedya sistemi, navigasyon, geri görüş kamerası, park duyargası, hız sabitleme ve 18 inç alaşım jantlar standart olarak elde ediliyor.

Sahip olduğu özelliklerle en üst donanım seviyesi V-Cross’a en yakın model olan 4×4 çekiş sistemli 6 ileri otomatik vitesli V-JOY’da ise V-LIFE modeline ek olarak anahtarsız giriş ve çalıştırma sistemi, otomatik klima ve yan basamaklar gibi birçok donanım standart olarak ye alıyor.

2018 yılının nisan ayı sonu itibariyle Türkiye’deki Anadolu Isuzu fabrikasının üretim hattından indirilen 6 bin 655’inci araçla birlikte Türkiye’deki ilk, tek ve en fazla üretilen pick-up olan Isuzu D-Max’in tüm sürümleri yeni nesil 1.9 lt’lik düşük yakıt tüketimli, vergi avantajlı ve güçlü motoruyla birlikte satılıyor.

Isuzu D-Max, yeni nesil 1.9 lt motoruyla artık daha avantajlı

Yenilenen Isuzu D-Max, güçlü DNA’sını her yol şartında devam ettiriyor. Yılların ticari taşıt birikimini pick-up sınıfına da taşıyan yeni Isuzu D-Max, 1.9 lt’lik güçlü Isuzu motoruyla satışa sunuluyor. Yeni 1.9 litrelik turbo dizel motorlu D-Max, selefinde kullanılan 2.5 lt’lik çift turbolu motorla aynı güç oranını sunarak 164 bg güç ve 360 Nm azami tork üretiyor. Yeni D-Max, Shift On The Fly çekiş kontrol sistemiyle ise ister bozuk yol şartlarında ister kumda ister arazide isterse de çamurda rahatlıkla ilerleyebiliyor.

Selefine göre daha sessiz olan yeni motor, aynı zamanda daha konforlu sürüş, daha güçlü çekme ve taşıma sığası, toplam maliyetlerde ise daha az işletme gideri sunuyor. Motor hacminden dolayı beş yıllık dönemde rakiplerine oranla 10 bin TL’den başlayan MTV avantajlarıyla satışa sunulan D-Max, garanti süresi olarak da beş yıl veya 100 bin km garantisi sunarak ürün kalitesini ispatlıyor. Yeni Isuzu D-Max’in bakım aralığının 20 bin km olması da kullanıcısına büyük bir avantaj sağlıyor.

Yapılan geliştirmelerle 1.898 cc’lik motora sahip yeni D-Max’in yakıt tüketimi bir önceki sürüme göre yüzde 14’e varan iyileşme sağlıyor. Yeni D-Max, 1.898 cc’lik yeni motoru ve 6 ileri otomatik şanzımanla fabrika verilerine göre 7.8 lt/100 km ve 4×2 V-GO 6 ileri manuel vites ile de 6.3 lt/100 km ortalama yakıt tüketiyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz