Renault Trucks, üst üste üçüncü yıl “Altın” Ecovadis derecelendirmesini aldı

0
199
Ecovadis-GOLD
Renault Trucks, Kurumsal Sosyal Sorumluluğa (KSS) bağlılığı nedeniyle bağımsız Ecovadis kuruluşu tarafından bir kez daha Altın derece ile ödüllendirildi.

Renault Trucks, Kurumsal Sosyal Sorumluluğa (KSS) bağlılığı nedeniyle bağımsız Ecovadis kuruluşu tarafından bir kez daha Altın derece ile ödüllendirildi. Fransız üretici, en iyi performans gösteren şirketlerin yüzde 5’inde yer alıyor.

Renault Trucks, üçüncü kez KSS taahhüdü nedeniyle bağımsız kuruluş Ecovadis tarafından verilen Altın statüsünü elde etti. Ecovadis, 75 bin uluslararası şirketi dört kategoriye ayrılmış 21 kritere göre değerlendirdi: Çalışma ve İnsan Hakları, Sürdürülebilir Satın Alma, İş Ahlakı ve Çevre. Renault Trucks tarafından üstlenilen çok sayıda girişim, özellikle son iki kategoride olmak üzere şirketin bu denetimdeki başarısına katkıda bulundu.

Çevre: CO2 yayımlarını azaltmak için sürekli çaba

CO2 yayımlarınıı azaltmak, hem tesisleri hem de ürettiği araçların enerji verimliliği açısından Renault Trucks‘ın eylemlerinin özünü oluşturuyor:

  • Renault Trucks, Blainville-sur-Orne’daki Normandiya fabrikasında bir dizi tamamen elektrikli, CO2 nötr kamyon üretiyor.
  • Renault Trucks, tesislerinin sera gazı yayımlarını sınırlamak için enerji denetimleri yapıyor, eylem planları uyguluyor ve emlak departmanında bir enerji optimizasyon mühendisini işe alıyor.

Döngüsel ekonomiyi desteklemek için Renault Trucks, HGV parçalarının geri dönüşümü ve yeniden kullanımı için kendi entegre zincirini geliştiriyor. Bu taahhüt, Ecovadis derecelendirmesi tarafından da kabul edildi.

Ecovadis-renault-Trucks-RSE_en
Ecovadis, 75 bin uluslararası şirketi dört kategoriye ayrılmış 21 kritere göre değerlendirdi: Çalışma ve İnsan Hakları, Sürdürülebilir Satın Alma, İş Ahlakı ve Çevre.

İş ahlakı: herkes için zorunlu eğitim

Renault Trucks, faaliyetlerini uluslararası düzenlemelere ve ait olduğu Volvo Grubu‘nun Davranış Kuralları’na uygun olarak dürüstlük içinde yürütüyor. Şirket, bu Kurallar ve yolsuzlukla mücadele konusunda düzenli, zorunlu eğitim kursları düzenledi. Ayrıca, eylem planları ile yolsuzluk riskleri haritalandı ve azaltıldı.

Son olarak Renault Trucks, farkındalığı artırmak ve bilgisayar korsanlığı ve veri sızıntısı risklerini sınırlamak için siber güvenlik ve veri koruma konusunda düzenli eğitimler düzenliyor.

İzlenen girişimler ve kaydedilen ilerleme, Renault Trucks’ın 68/100 puan almasını sağladı. Fransız üretici, değerlendirilen şirketlerin ilk yüzde 5’inde yer alıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here